Lisäpalvelu RakStars Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Turku, rekisteröity vuonna 2023. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 31 t€ ja liikevoitto 3 858 €; omavaraisuusaste -241,1 %.
Liikevaihto 202531 t€tilikausi päättyi 31.12.2025
Liikevoitto3 858 €12,3 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos3 728 €käyttökate 3 858 €
Omavaraisuusaste-241,1 %quick ratio 2,22
Toiminut3 vrekisteröity 22.2.2023
Turku: 44 uutta yritystä 30 päivässä
- Grass Physio & Performance OyFysioterapiapalvelut
- Cratos Trading Limited OyMuualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
- Gendent OyHammasproteesien ja -implanttien valmistus
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 31 t€ | 0 € | 54 t€ |
| Liikevaihdon muutos | – | -100,0 % | – |
| Käyttökate | 3 858 € | -6 105 € | -36 t€ |
| Käyttökate-% | 12,3 % | – | -66,1 % |
| Liikevoitto | 3 858 € | -6 105 € | -36 t€ |
| Liikevoitto-% | 12,3 % | – | -66,1 % |
| Tilikauden tulos | 3 728 € | -6 104 € | -36 t€ |
| Henkilöstökulut | -24 t€ | 3 082 € | 60 t€ |
| Omavaraisuusaste | -241,1 % | -3396,9 % | -406,1 % |
| Quick ratio | 2,22 | 20,86 | 0,20 |
| Current ratio | 2,22 | 20,86 | 0,20 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 171,4 % | – | 82,8 % |
| Taseen loppusumma | 16 t€ | 1 231 € | 8 796 € |
| Oma pääoma | -38 t€ | -42 t€ | -36 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 142 € | 5 009 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 31 t€ | 0 € | 54 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | – | 0 € | -434 € |
| Henkilöstökulut | 24 t€ | -3 082 € | -60 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 809 € | -3 024 € | -29 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 3 858 € | -6 105 € | -36 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 130 € | 1 € | -175 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 3 728 € | -6 104 € | -36 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 3 728 € | -6 104 € | -36 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Saamiset | 5 474 € | 1 089 € | 3 787 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 142 € | 5 009 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 16 t€ | 1 231 € | 8 796 € |
| Vastaavaa | 16 t€ | 1 231 € | 8 796 € |
| Oma pääoma | -38 t€ | -42 t€ | -36 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 47 t€ | 43 t€ | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 7 104 € | 59 € | 45 t€ |
| Vieras pääoma | 54 t€ | 43 t€ | 45 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (37)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 31 t€ | 0 € | 54 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | – | 0 € | -434 € |
| Henkilöstökulut | 24 t€ | -3 082 € | -60 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 809 € | -3 024 € | -29 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 3 858 € | -6 105 € | -36 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 130 € | 1 € | -175 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 3 728 € | -6 104 € | -36 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 3 728 € | -6 104 € | -36 t€ |
| Saamiset | 5 474 € | 1 089 € | 3 787 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 142 € | 5 009 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 16 t€ | 1 231 € | 8 796 € |
| Vastaavaa | 16 t€ | 1 231 € | 8 796 € |
| Oma pääoma | -38 t€ | -42 t€ | -36 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 47 t€ | 43 t€ | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 7 104 € | 59 € | 45 t€ |
| Vieras pääoma | 54 t€ | 43 t€ | 45 t€ |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 393 € | 59 € | 36 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 1 € | 28 € | 139 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 3 362 € | 0 € | 1 631 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -42 t€ | -36 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 0 € | 1 061 € | 873 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 475 € | 0 € | 1 873 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 5 472 € | 0 € | 2 671 € |
| Ostot tilikauden aikana | – | 0 € | -43 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 3 728 € | -6 104 € | -36 t€ |
| Pitkäaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 47 t€ | 43 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 5 474 € | 1 089 € | 3 787 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 131 € | 0 € | -175 € |
| Palkat ja palkkiot | 20 t€ | -2 959 € | -49 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 2 747 € | 0 € | 5 221 € |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | – | 0 € | 104 € |
| Vastattavaa | 16 t€ | 1 231 € | 8 796 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 1 € | 1 € | 0 € |
| Muut henkilösivukulut | 879 € | 862 € | -2 676 € |
| Palvelujen ostot | – | 0 € | -390 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 128 € | 0 € | 134 € |
| Eläkekulut | 3 276 € | -984 € | -8 576 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).