Mylly Invest Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Pori, rekisteröity vuonna 2022. Tilikaudella, joka päättyi 31.3.2026, liikevoitto -5 240 €; omavaraisuusaste 3,5 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 3 113 € ja tuloverot 622 €.
Pori: 17 uutta yritystä 30 päivässä
- Firmus Holding OyHoldingyhtiöiden toiminta
- Casa Valo OyElokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto
- Porin Aurinkosähkö OySähköasennus
Talous
| Tunnusluvut | 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 |
|---|---|---|---|
| Käyttökate | -5 240 € | -4 739 € | -1 094 € |
| Liikevoitto | -5 240 € | -4 739 € | -1 094 € |
| Tilikauden tulos | 21 t€ | 13 t€ | 305 € |
| Omavaraisuusaste | 3,5 % | 1,3 % | 0,0 % |
| Quick ratio | 1,22 | 3,13 | 74,71 |
| Current ratio | 1,22 | 3,13 | 74,71 |
| Oman pääoman tuotto | 62,0 % | 97,6 % | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 983 t€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ |
| Oma pääoma | 34 t€ | 13 t€ | 305 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 5 725 € | 7 702 € | 47 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 240 € | -4 739 € | -1 094 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -5 240 € | -4 739 € | -1 094 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -32 t€ | 20 t€ | 2 021 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 27 t€ | 15 t€ | 927 € |
| Tuloverot | 5 435 € | -2 458 € | -622 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 21 t€ | 13 t€ | 305 € |
Tase
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 977 t€ | 1,0 M€ | 954 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 5 725 € | 7 702 € | 47 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 5 725 € | 7 702 € | 47 t€ |
| Vastaavaa | 983 t€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ |
| Oma pääoma | 34 t€ | 13 t€ | 305 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 944 t€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 4 689 € | 2 458 € | 622 € |
| Vieras pääoma | 949 t€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (24)
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 240 € | -4 739 € | -1 094 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -5 240 € | -4 739 € | -1 094 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -32 t€ | 20 t€ | 2 021 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 27 t€ | 15 t€ | 927 € |
| Tuloverot | 5 435 € | -2 458 € | -622 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 21 t€ | 13 t€ | 305 € |
| Pysyvät vastaavat | 977 t€ | 1,0 M€ | 954 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 5 725 € | 7 702 € | 47 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 5 725 € | 7 702 € | 47 t€ |
| Vastaavaa | 983 t€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ |
| Oma pääoma | 34 t€ | 13 t€ | 305 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 944 t€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 4 689 € | 2 458 € | 622 € |
| Vieras pääoma | 949 t€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 21 t€ | 13 t€ | 305 € |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien sijoituksista | 5 927 € | 0 € | -3 330 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 977 t€ | 1,0 M€ | 954 t€ |
| Vastattavaa | 983 t€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 4 689 € | 2 458 € | 622 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 30 € | -2 € | -554 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 13 t€ | 305 € | 0 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 38 t€ | 20 t€ | 5 905 € |
| Sijoitukset | 977 t€ | 1,0 M€ | 954 t€ |
| Pitkäaikaiset muut velat | 944 t€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Mylly Invest Oy kuuluu toimialaluokassa muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta pienempään puoliskoon (2751 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 21 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.