Autoni Palvelu Kaarina Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kaarina, rekisteröity vuonna 2022. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 320 t€ ja liikevoitto -6 789 €; omavaraisuusaste 16,6 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 42 t€ ja tuloverot 8 317 €.
Kaarina: 14 uutta yritystä 30 päivässä
- Viikari Management OyLiikkeenjohdon konsultointi
- IlmajousiPro OyMuu moottoriajoneuvojen osien ja varusteiden vähittäiskauppa
- Puuha Savikko Palvelut OyKiinteistönhoito
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 320 t€ | 387 t€ | 296 t€ | 99 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -17,3 % | 30,8 % | 200,3 % | – |
| Käyttökate | -27 t€ | 57 t€ | 30 t€ | -8 228 € |
| Käyttökate-% | -8,3 % | 14,6 % | 10,3 % | -8,4 % |
| Liikevoitto | -6 789 € | 43 t€ | 26 t€ | -20 t€ |
| Liikevoitto-% | -2,1 % | 11,2 % | 8,8 % | -20,6 % |
| Tilikauden tulos | -12 t€ | 33 t€ | 24 t€ | -21 t€ |
| Henkilöstökulut | -91 t€ | 73 t€ | 91 t€ | 27 t€ |
| Omavaraisuusaste | 16,6 % | 32,7 % | 3,3 % | -36,9 % |
| Quick ratio | 1,04 | 1,16 | 0,78 | 0,28 |
| Current ratio | 1,33 | 1,50 | 1,08 | 0,28 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 38,1 % | 19,2 % | 28,6 % | 79,0 % |
| Oman pääoman tuotto | -49,1 % | 92,1 % | 831,3 % | – |
| Taseen loppusumma | 146 t€ | 110 t€ | 87 t€ | 57 t€ |
| Oma pääoma | 24 t€ | 36 t€ | 2 870 € | -21 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 56 t€ | 40 t€ | 35 t€ | 15 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 320 t€ | 387 t€ | 296 t€ | 99 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 137 t€ | -175 t€ | -98 t€ | -44 t€ |
| Henkilöstökulut | 91 t€ | -73 t€ | -91 t€ | -27 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 20 t€ | -13 t€ | -4 488 € | -12 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 79 t€ | -83 t€ | -77 t€ | -35 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -6 789 € | 43 t€ | 26 t€ | -20 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 5 098 € | -1 604 € | -1 328 € | -703 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -12 t€ | 42 t€ | 25 t€ | -21 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -8 317 € | -752 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -12 t€ | 33 t€ | 24 t€ | -21 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 62 t€ | 44 t€ | 18 t€ | 41 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 18 t€ | 15 t€ | 20 t€ | 0 € |
| Saamiset | 9 674 € | 12 t€ | 15 t€ | 1 075 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 56 t€ | 40 t€ | 35 t€ | 15 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 84 t€ | 67 t€ | 70 t€ | 16 t€ |
| Vastaavaa | 146 t€ | 110 t€ | 87 t€ | 57 t€ |
| Oma pääoma | 24 t€ | 36 t€ | 2 870 € | -21 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 59 t€ | 30 t€ | 20 t€ | 21 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 63 t€ | 45 t€ | 65 t€ | 57 t€ |
| Vieras pääoma | 122 t€ | 74 t€ | 85 t€ | 78 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (47)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 320 t€ | 387 t€ | 296 t€ | 99 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 137 t€ | -175 t€ | -98 t€ | -44 t€ |
| Henkilöstökulut | 91 t€ | -73 t€ | -91 t€ | -27 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 20 t€ | -13 t€ | -4 488 € | -12 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 79 t€ | -83 t€ | -77 t€ | -35 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -6 789 € | 43 t€ | 26 t€ | -20 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 5 098 € | -1 604 € | -1 328 € | -703 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -12 t€ | 42 t€ | 25 t€ | -21 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -8 317 € | -752 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -12 t€ | 33 t€ | 24 t€ | -21 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 62 t€ | 44 t€ | 18 t€ | 41 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 18 t€ | 15 t€ | 20 t€ | 0 € |
| Saamiset | 9 674 € | 12 t€ | 15 t€ | 1 075 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 56 t€ | 40 t€ | 35 t€ | 15 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 84 t€ | 67 t€ | 70 t€ | 16 t€ |
| Vastaavaa | 146 t€ | 110 t€ | 87 t€ | 57 t€ |
| Oma pääoma | 24 t€ | 36 t€ | 2 870 € | -21 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 59 t€ | 30 t€ | 20 t€ | 21 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 63 t€ | 45 t€ | 65 t€ | 57 t€ |
| Vieras pääoma | 122 t€ | 74 t€ | 85 t€ | 78 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 1 872 € | 1 265 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset muut velat | 26 t€ | 28 t€ | 34 t€ | 42 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 36 t€ | 2 870 € | -21 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 7 428 € | 4 877 € | 3 540 € | 976 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 5 280 € | 2 793 € | 13 t€ | 7 617 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 374 € | 5 495 € | 12 t€ | 99 € |
| Ostot tilikauden aikana | 133 t€ | -159 t€ | -114 t€ | -44 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -12 t€ | 33 t€ | 24 t€ | -21 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 9 674 € | 12 t€ | 15 t€ | 1 075 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 5 106 € | -1 750 € | -1 328 € | -703 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 57 t€ | 38 t€ | 11 t€ | 34 t€ |
| Aineet ja tarvikkeet | 18 t€ | 15 t€ | 20 t€ | 0 € |
| Palkat ja palkkiot | 77 t€ | -60 t€ | -77 t€ | -23 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 15 t€ | 7 784 € | 17 t€ | 1 893 € |
| Aineettomat hyödykkeet | 4 860 € | 5 670 € | 6 480 € | 7 290 € |
| Vastattavaa | 146 t€ | 110 t€ | 87 t€ | 57 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 8 € | 146 € | 0 € | – |
| Muut henkilösivukulut | 2 859 € | -1 361 € | -3 781 € | -1 258 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 49 t€ | 20 t€ | 10 t€ | 21 t€ |
| Koneet ja kalusto | 57 t€ | 38 t€ | 11 t€ | 34 t€ |
| Liikearvo | 4 860 € | 5 670 € | 6 480 € | 7 290 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 20 t€ | -13 t€ | -4 488 € | -12 t€ |
| Palvelujen ostot | 7 545 € | -11 t€ | -3 264 € | -420 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 16 t€ | 6 030 € | 0 € | 5 519 € |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | -2 760 € | -4 510 € | 20 t€ | 0 € |
| Eläkekulut | 11 t€ | -12 t€ | -11 t€ | -2 627 € |
| Pitkäaikaiset muut velat | 10 t€ | 10 t€ | 10 t€ | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Autoni Palvelu Kaarina Oy kuuluu toimialaluokassa muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus suurempaan puoliskoon (1945 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 20 t€, 2,1-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.