JEES Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Lohja, rekisteröity vuonna 2022. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto -599 €; omavaraisuusaste 3,1 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 5 380 € ja tuloverot 1 076 €.
Lohja: 8 uutta yritystä 30 päivässä
- Alho Terveyspalvelut OyLääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
- Kuulomo OyTieto- ja viestintäteknisten laitteiden tukkukauppa
- ATP Makkonen OyLiikkeenjohdon konsultointi
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Käyttökate | -599 € | -1 070 € | -887 € | 0 € |
| Liikevoitto | -599 € | -1 070 € | -887 € | 0 € |
| Tilikauden tulos | 6 329 € | 4 304 € | 5 531 € | 0 € |
| Omavaraisuusaste | 3,1 % | 1,9 % | 1,1 % | 0,0 % |
| Quick ratio | 2,04 | 5,99 | 0,00 | – |
| Current ratio | 2,04 | 5,99 | 0,00 | – |
| Oman pääoman tuotto | 39,2 % | 43,8 % | 100,0 % | – |
| Taseen loppusumma | 521 t€ | 514 t€ | 508 t€ | 500 t€ |
| Oma pääoma | 16 t€ | 9 835 € | 5 531 € | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 3 341 € | 6 450 € | 0 € | – |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut kulut | 599 € | -1 070 € | -887 € | 0 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -599 € | -1 070 € | -887 € | 0 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -8 516 € | 6 450 € | 7 801 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 7 917 € | 5 380 € | 6 913 € | 0 € |
| Tuloverot | 1 588 € | -1 076 € | -1 383 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 6 329 € | 4 304 € | 5 531 € | 0 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 518 t€ | 508 t€ | 508 t€ | 500 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 3 341 € | 6 450 € | 0 € | – |
| Vaihtuvat vastaavat | 3 341 € | 6 450 € | 0 € | – |
| Vastaavaa | 521 t€ | 514 t€ | 508 t€ | 500 t€ |
| Oma pääoma | 16 t€ | 9 835 € | 5 531 € | 0 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 503 t€ | 503 t€ | 501 t€ | 500 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 638 € | 1 076 € | 1 383 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 505 t€ | 504 t€ | 502 t€ | 500 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (25)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut kulut | 599 € | -1 070 € | -887 € | 0 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -599 € | -1 070 € | -887 € | 0 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -8 516 € | 6 450 € | 7 801 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 7 917 € | 5 380 € | 6 913 € | 0 € |
| Tuloverot | 1 588 € | -1 076 € | -1 383 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 6 329 € | 4 304 € | 5 531 € | 0 € |
| Pysyvät vastaavat | 518 t€ | 508 t€ | 508 t€ | 500 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 3 341 € | 6 450 € | 0 € | – |
| Vaihtuvat vastaavat | 3 341 € | 6 450 € | 0 € | – |
| Vastaavaa | 521 t€ | 514 t€ | 508 t€ | 500 t€ |
| Oma pääoma | 16 t€ | 9 835 € | 5 531 € | 0 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 503 t€ | 503 t€ | 501 t€ | 500 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 638 € | 1 076 € | 1 383 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 505 t€ | 504 t€ | 502 t€ | 500 t€ |
| Sijoitukset | 518 t€ | 508 t€ | 508 t€ | 500 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 9 835 € | 5 531 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 50 € | 0 € | – | – |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 6 329 € | 4 304 € | 5 531 € | 0 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 23 € | 0 € | – | – |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 1 588 € | 1 076 € | 1 383 € | 0 € |
| Vastattavaa | 521 t€ | 514 t€ | 508 t€ | 500 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 80 € | 45 € | 0 € | – |
| Muut osakkeet ja osuudet | 518 t€ | 508 t€ | 508 t€ | 500 t€ |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 8 459 € | 6 405 € | 7 801 € | 0 € |
| Pitkäaikaiset muut velat | 503 t€ | 503 t€ | 501 t€ | 500 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna JEES Oy kuuluu toimialaluokassa muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta pienempään puoliskoon (2751 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 21 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.