HH-Hallit Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kouvola, rekisteröity vuonna 2022. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 25 t€ ja liikevoitto 856 €; omavaraisuusaste -8,2 %.
Liikevaihto 202525 t€-6 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto856 €3,4 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-2 826 €käyttökate -13 t€
Omavaraisuusaste-8,2 %quick ratio 0,05
Toiminut4 vrekisteröity 15.2.2022
Kouvola: 13 uutta yritystä 30 päivässä
- PLT Partners OyAsuntojen vuokraus
- KLM Kymen LVI Mittaus & huolto OyLämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
- RL Rakennuspalvelu OyTalonrakentaminen
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 25 t€ | 27 t€ | 24 t€ | 18 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -6,0 % | 11,6 % | 29,4 % | – |
| Käyttökate | -13 t€ | 16 t€ | 13 t€ | 11 t€ |
| Käyttökate-% | -53,8 % | 58,9 % | 53,5 % | 60,1 % |
| Liikevoitto | 856 € | 4 026 € | 539 € | -722 € |
| Liikevoitto-% | 3,4 % | 15,1 % | 2,3 % | -3,9 % |
| Tilikauden tulos | -2 826 € | -1 026 € | -4 509 € | -3 267 € |
| Omavaraisuusaste | -8,2 % | -6,2 % | -5,1 % | -2,0 % |
| Quick ratio | 0,05 | 0,11 | 0,03 | 0,05 |
| Current ratio | 0,05 | 0,11 | 0,03 | 0,05 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 610,6 % | 564,3 % | 670,6 % | 887,9 % |
| Taseen loppusumma | 141 t€ | 142 t€ | 152 t€ | 161 t€ |
| Oma pääoma | -12 t€ | -8 802 € | -7 776 € | -3 267 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 638 € | 1 193 € | 2 570 € | 3 638 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 25 t€ | 27 t€ | 24 t€ | 18 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | – | – | 0 € | -231 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 14 t€ | -12 t€ | -12 t€ | -12 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 9 868 € | -11 t€ | -11 t€ | -7 142 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 856 € | 4 026 € | 539 € | -722 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 3 682 € | -5 052 € | -5 048 € | -2 545 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -2 826 € | -1 026 € | -4 509 € | -3 267 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -2 826 € | -1 026 € | -4 509 € | -3 267 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 141 t€ | 140 t€ | 150 t€ | 157 t€ |
| Saamiset | 0 € | 302 € | 110 € | 102 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 638 € | 1 193 € | 2 570 € | 3 638 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 638 € | 1 494 € | 2 680 € | 3 740 € |
| Vastaavaa | 141 t€ | 142 t€ | 152 t€ | 161 t€ |
| Oma pääoma | -12 t€ | -8 802 € | -7 776 € | -3 267 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 141 t€ | 137 t€ | 81 t€ | 92 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 12 t€ | 13 t€ | 80 t€ | 72 t€ |
| Vieras pääoma | 153 t€ | 150 t€ | 160 t€ | 164 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (35)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 25 t€ | 27 t€ | 24 t€ | 18 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | – | – | 0 € | -231 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 14 t€ | -12 t€ | -12 t€ | -12 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 9 868 € | -11 t€ | -11 t€ | -7 142 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 856 € | 4 026 € | 539 € | -722 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 3 682 € | -5 052 € | -5 048 € | -2 545 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -2 826 € | -1 026 € | -4 509 € | -3 267 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -2 826 € | -1 026 € | -4 509 € | -3 267 € |
| Pysyvät vastaavat | 141 t€ | 140 t€ | 150 t€ | 157 t€ |
| Saamiset | 0 € | 302 € | 110 € | 102 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 638 € | 1 193 € | 2 570 € | 3 638 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 638 € | 1 494 € | 2 680 € | 3 740 € |
| Vastaavaa | 141 t€ | 142 t€ | 152 t€ | 161 t€ |
| Oma pääoma | -12 t€ | -8 802 € | -7 776 € | -3 267 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 141 t€ | 137 t€ | 81 t€ | 92 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 12 t€ | 13 t€ | 80 t€ | 72 t€ |
| Vieras pääoma | 153 t€ | 150 t€ | 160 t€ | 164 t€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 126 t€ | 136 t€ | 146 t€ | 157 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 197 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset muut velat | 154 € | 0 € | 68 t€ | 63 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -8 802 € | -7 776 € | -3 267 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 0 € | 105 € | 110 € | 102 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 881 € | 2 283 € | 886 € | 1 183 € |
| Ostot tilikauden aikana | – | – | 0 € | -231 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -2 826 € | -1 026 € | -4 509 € | -3 267 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 0 € | 302 € | 110 € | 102 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 3 682 € | -5 052 € | -5 048 € | -2 545 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 141 t€ | 140 t€ | 150 t€ | 157 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | – | 0 € | 149 € |
| Vastattavaa | 141 t€ | 142 t€ | 152 t€ | 161 t€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 58 t€ | 69 t€ | 81 t€ | 92 t€ |
| Koneet ja kalusto | 14 t€ | 4 312 € | 3 750 € | 0 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 14 t€ | -12 t€ | -12 t€ | -12 t€ |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 11 t€ | 11 t€ | 11 t€ | 8 333 € |
| Pitkäaikaiset muut velat | 82 t€ | 68 t€ | 0 € | – |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).