N. Kronqvist Ab on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Pietarsaari, rekisteröity vuonna 2021. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 9 024 € ja liikevoitto -2 838 €; omavaraisuusaste 70,8 %.
Liikevaihto 20259 024 €-68 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-2 838 €-31,4 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-2 232 €käyttökate -3 089 €
Omavaraisuusaste70,8 %quick ratio 0,41
Toiminut5 vrekisteröity 14.10.2021
Pietarsaari: 4 uutta yritystä 30 päivässä
- Newforce AbMaa- ja vesirakentamiseen erikoistunut rakennustoiminta
- Holmgren Yhtiöt OyMuualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
- Dentfix AbHammaslääkäripalvelut
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 9 024 € | 28 t€ | 57 t€ | 53 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -68,3 % | -50,0 % | 7,3 % | – |
| Käyttökate | -3 089 € | -20 t€ | 6 116 € | 24 t€ |
| Käyttökate-% | -34,2 % | -70,4 % | 10,7 % | 44,8 % |
| Liikevoitto | -2 838 € | -20 t€ | 5 693 € | 23 t€ |
| Liikevoitto-% | -31,4 % | -71,3 % | 10,0 % | 43,7 % |
| Tilikauden tulos | -2 232 € | -20 t€ | 3 839 € | 18 t€ |
| Henkilöstökulut | -6 528 € | 40 t€ | 42 t€ | 20 t€ |
| Omavaraisuusaste | 70,8 % | 1,7 % | 67,3 % | 65,7 % |
| Quick ratio | 0,41 | 0,93 | 2,94 | 2,73 |
| Current ratio | 0,41 | 0,93 | 2,94 | 2,73 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 82,1 % | 41,9 % | 18,8 % | 17,9 % |
| Oman pääoman tuotto | -12,4 % | -9721,7 % | 17,5 % | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 25 t€ | 12 t€ | 33 t€ | 28 t€ |
| Oma pääoma | 18 t€ | 209 € | 22 t€ | 18 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 927 € | 9 136 € | 25 t€ | 14 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 9 024 € | 28 t€ | 57 t€ | 53 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | -326 € | 0 € | -477 € |
| Henkilöstökulut | 6 528 € | -40 t€ | -42 t€ | -20 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 251 € | -264 € | -423 € | -564 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 082 € | -8 101 € | -9 157 € | -8 820 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -2 838 € | -20 t€ | 5 693 € | 23 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -605 € | -14 € | -124 € | -384 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -2 232 € | -20 t€ | 5 569 € | 23 t€ |
| Tuloverot | – | 0 € | -1 730 € | -4 677 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -2 232 € | -20 t€ | 3 839 € | 18 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 22 t€ | 1 005 € | 1 270 € | 1 693 € |
| Saamiset | 122 € | 1 992 € | 6 820 € | 12 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 927 € | 9 136 € | 25 t€ | 14 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 3 049 € | 11 t€ | 31 t€ | 26 t€ |
| Vastaavaa | 25 t€ | 12 t€ | 33 t€ | 28 t€ |
| Oma pääoma | 18 t€ | 209 € | 22 t€ | 18 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 7 410 € | 12 t€ | 11 t€ | 9 491 € |
| Vieras pääoma | 7 410 € | 12 t€ | 11 t€ | 9 491 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (39)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 9 024 € | 28 t€ | 57 t€ | 53 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | -326 € | 0 € | -477 € |
| Henkilöstökulut | 6 528 € | -40 t€ | -42 t€ | -20 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 251 € | -264 € | -423 € | -564 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 082 € | -8 101 € | -9 157 € | -8 820 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -2 838 € | -20 t€ | 5 693 € | 23 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -605 € | -14 € | -124 € | -384 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -2 232 € | -20 t€ | 5 569 € | 23 t€ |
| Tuloverot | – | 0 € | -1 730 € | -4 677 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -2 232 € | -20 t€ | 3 839 € | 18 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 22 t€ | 1 005 € | 1 270 € | 1 693 € |
| Saamiset | 122 € | 1 992 € | 6 820 € | 12 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 927 € | 9 136 € | 25 t€ | 14 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 3 049 € | 11 t€ | 31 t€ | 26 t€ |
| Vastaavaa | 25 t€ | 12 t€ | 33 t€ | 28 t€ |
| Oma pääoma | 18 t€ | 209 € | 22 t€ | 18 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 7 410 € | 12 t€ | 11 t€ | 9 491 € |
| Vieras pääoma | 7 410 € | 12 t€ | 11 t€ | 9 491 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -2 232 € | -20 t€ | 3 839 € | 18 t€ |
| Koneet ja kalusto | 754 € | 1 005 € | 1 270 € | 1 693 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 22 t€ | 0 € | – | – |
| Eläkekulut | -55 € | -20 t€ | -15 t€ | -7 932 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 381 € | 810 € | 147 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | – | 0 € | 4 861 € | 614 € |
| Vastattavaa | 25 t€ | 12 t€ | 33 t€ | 28 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 58 € | 8 € | 0 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 179 € | -72 € | -132 € | -384 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 0 € | 1 610 € | 1 959 € | 12 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 7 028 € | 11 t€ | 11 t€ | 9 491 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 122 € | 1 992 € | 6 820 € | 12 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 122 € | 382 € | 0 € | 128 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 20 t€ | 21 t€ | 18 t€ | 0 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 784 € | 0 € | – | – |
| Sijoitukset | 22 t€ | 0 € | – | – |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 251 € | -264 € | -423 € | -564 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 754 € | 1 005 € | 1 270 € | 1 693 € |
| Ostot tilikauden aikana | 0 € | -326 € | 0 € | -477 € |
| Muut henkilösivukulut | 583 € | -1 899 € | -2 499 € | -3 111 € |
| Palkat ja palkkiot | 6 000 € | -18 t€ | -24 t€ | -9 000 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.