INAROCK OY on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Oulu, rekisteröity vuonna 2021. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2024, liikevaihto oli 117 t€ ja liikevoitto 272 €; omavaraisuusaste -128,4 %.
Liikevaihto 2024117 t€-38 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto272 €0,2 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-8 965 €käyttökate 9 568 €
Omavaraisuusaste-128,4 %quick ratio 0,08
Toiminut5 vrekisteröity 12.10.2021
Oulu: 38 uutta yritystä 30 päivässä
- CoMa Works OyMuu mainostoimistojen toiminta
- Pikimedia OyMuu mainostoimistojen toiminta
- Agentic Cloud OyLaitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 117 t€ | 187 t€ | 107 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -37,5 % | 75,6 % | – |
| Käyttökate | 9 568 € | -16 t€ | 4 994 € |
| Käyttökate-% | 8,2 % | -8,5 % | 4,7 % |
| Liikevoitto | 272 € | -26 t€ | -4 179 € |
| Liikevoitto-% | 0,2 % | -13,9 % | -3,9 % |
| Tilikauden tulos | -8 965 € | -36 t€ | -11 t€ |
| Henkilöstökulut | 57 t€ | 128 t€ | 56 t€ |
| Omavaraisuusaste | -128,4 % | -75,6 % | -14,3 % |
| Quick ratio | 0,08 | 0,19 | 0,60 |
| Current ratio | 0,08 | 0,19 | 0,60 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 84,2 % | 57,5 % | 79,9 % |
| Taseen loppusumma | 43 t€ | 61 t€ | 75 t€ |
| Oma pääoma | -55 t€ | -46 t€ | -11 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 678 € | 1 972 € | 1 053 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 117 t€ | 187 t€ | 107 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -12 t€ | -23 t€ | -8 748 € |
| Henkilöstökulut | -57 t€ | -128 t€ | -56 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | -9 296 € | -10 t€ | -9 173 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -38 t€ | -52 t€ | -37 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 272 € | -26 t€ | -4 179 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -9 237 € | -8 201 € | -6 472 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -8 965 € | -34 t€ | -11 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -1 387 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -8 965 € | -36 t€ | -11 t€ |
Tase
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 37 t€ | 46 t€ | 57 t€ |
| Saamiset | 4 275 € | 13 t€ | 17 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 678 € | 1 972 € | 1 053 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 5 953 € | 15 t€ | 18 t€ |
| Vastaavaa | 43 t€ | 61 t€ | 75 t€ |
| Oma pääoma | -55 t€ | -46 t€ | -11 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 20 t€ | 31 t€ | 56 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 79 t€ | 76 t€ | 30 t€ |
| Vieras pääoma | 99 t€ | 108 t€ | 85 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (42)
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 117 t€ | 187 t€ | 107 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -12 t€ | -23 t€ | -8 748 € |
| Henkilöstökulut | -57 t€ | -128 t€ | -56 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | -9 296 € | -10 t€ | -9 173 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -38 t€ | -52 t€ | -37 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 272 € | -26 t€ | -4 179 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -9 237 € | -8 201 € | -6 472 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -8 965 € | -34 t€ | -11 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -1 387 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -8 965 € | -36 t€ | -11 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 37 t€ | 46 t€ | 57 t€ |
| Saamiset | 4 275 € | 13 t€ | 17 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 678 € | 1 972 € | 1 053 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 5 953 € | 15 t€ | 18 t€ |
| Vastaavaa | 43 t€ | 61 t€ | 75 t€ |
| Oma pääoma | -55 t€ | -46 t€ | -11 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 20 t€ | 31 t€ | 56 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 79 t€ | 76 t€ | 30 t€ |
| Vieras pääoma | 99 t€ | 108 t€ | 85 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 2 000 € | 0 € | 1 387 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 10 t€ | 13 t€ | 2 418 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -46 t€ | -11 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 634 € | 0 € | 117 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 11 t€ | 8 023 € | 1 297 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 1 554 € | 13 t€ | 15 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | -11 t€ | -20 t€ | -8 748 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -8 965 € | -36 t€ | -11 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 4 275 € | 13 t€ | 17 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -9 237 € | -8 201 € | -6 485 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 37 t€ | 46 t€ | 57 t€ |
| Palkat ja palkkiot | -46 t€ | -105 t€ | -45 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 28 t€ | 25 t€ | 7 034 € |
| Vastattavaa | 43 t€ | 61 t€ | 75 t€ |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 87 € | 0 € | – |
| Pitkäaikaiset ostovelat | 20 t€ | 31 t€ | 56 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | – | 0 € | 13 € |
| Muut henkilösivukulut | -1 421 € | -3 889 € | -1 116 € |
| Koneet ja kalusto | 37 t€ | 46 t€ | 57 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | -9 296 € | -10 t€ | -9 173 € |
| Palvelujen ostot | -731 € | -3 229 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 29 t€ | 30 t€ | 19 t€ |
| Eläkekulut | -9 539 € | -20 t€ | -9 440 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).