Kvarkens Fastigheter Ab Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Mustasaari, rekisteröity vuonna 2021. Tilikaudella, joka päättyi 31.8.2023, liikevaihto oli 85 t€ ja liikevoitto 53 t€; omavaraisuusaste 5,0 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 808 € ja tuloverot 162 €.
Mustasaari: 7 uutta yritystä 30 päivässä
- Inhimity Solutions OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Högback Datacenter AbTietojenkäsittelyinfrastruktuuri, tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut
- Kiinteistö Oy TuplakiinteistöMuu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Talous
| Tunnusluvut | 31.8.2023 | 31.8.2022 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 85 t€ | 66 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 29,2 % | – |
| Käyttökate | 80 t€ | 61 t€ |
| Käyttökate-% | 93,8 % | 91,9 % |
| Liikevoitto | 53 t€ | 33 t€ |
| Liikevoitto-% | 61,8 % | 50,5 % |
| Tilikauden tulos | 31 t€ | 7 997 € |
| Omavaraisuusaste | 5,0 % | 1,0 % |
| Quick ratio | 0,04 | 0,04 |
| Current ratio | 0,04 | 0,04 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 870,8 % | 1202,7 % |
| Oman pääoman tuotto | 79,6 % | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 782 t€ | 809 t€ |
| Oma pääoma | 39 t€ | 7 997 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 603 € | 3 367 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.8.2023 | 31.8.2022 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 85 t€ | 66 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 120 € | 1 007 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | -27 t€ | -27 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -5 409 € | -6 341 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 53 t€ | 33 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -14 t€ | -23 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 39 t€ | 9 997 € |
| Tuloverot | -7 812 € | -2 000 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 31 t€ | 7 997 € |
Tase
| 31.8.2023 | 31.8.2022 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 777 t€ | 805 t€ |
| Saamiset | 0 € | 1 163 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 603 € | 3 367 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 4 603 € | 4 530 € |
| Vastaavaa | 782 t€ | 809 t€ |
| Oma pääoma | 39 t€ | 7 997 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 636 t€ | 692 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 107 t€ | 109 t€ |
| Vieras pääoma | 743 t€ | 801 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (36)
| 31.8.2023 | 31.8.2022 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 85 t€ | 66 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 120 € | 1 007 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | -27 t€ | -27 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -5 409 € | -6 341 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 53 t€ | 33 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -14 t€ | -23 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 39 t€ | 9 997 € |
| Tuloverot | -7 812 € | -2 000 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 31 t€ | 7 997 € |
| Pysyvät vastaavat | 777 t€ | 805 t€ |
| Saamiset | 0 € | 1 163 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 603 € | 3 367 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 4 603 € | 4 530 € |
| Vastaavaa | 782 t€ | 809 t€ |
| Oma pääoma | 39 t€ | 7 997 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 636 t€ | 692 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 107 t€ | 109 t€ |
| Vieras pääoma | 743 t€ | 801 t€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 765 t€ | 792 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 1 163 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 46 t€ | 47 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 7 997 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 1 537 € | 1 876 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 31 t€ | 7 997 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 0 € | 1 163 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -14 t€ | -23 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 777 t€ | 805 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 9 641 € | 3 001 € |
| Vastattavaa | 782 t€ | 809 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 3 € | 0 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 596 t€ | 646 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | -27 t€ | -27 t€ |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 12 t€ | 12 t€ |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 50 t€ | 50 t€ |
| Lyhytaikaiset saadut ennakot | 0 € | 7 440 € |
| Pitkäaikaiset muut velat | 40 t€ | 46 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Kvarkens Fastigheter Ab Oy kuuluu toimialaluokassa muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta pienempään puoliskoon (6954 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 22 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.