getball Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Tampere, rekisteröity vuonna 2021. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto 143 t€. Verotettava tulo oli vuonna 2024 20 t€ ja tuloverot 3 906 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihdon muutos | 40,0 % | – |
| Bruttotulos | 271 t€ | 194 t€ |
| Käyttökate | 108 t€ | 40 t€ |
| Liikevoitto | 143 t€ | 61 t€ |
| Tilikauden tulos | 93 t€ | 14 t€ |
| Henkilöstökulut | -42 t€ | -49 t€ |
| Taseen loppusumma | 870 t€ | 841 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 310 € | 788 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Bruttotulos | 271 t€ | 194 t€ |
| Henkilöstökulut | 42 t€ | 49 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 35 t€ | 22 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 52 t€ | 62 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 143 t€ | 61 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 26 t€ | 43 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 117 t€ | 18 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 93 t€ | 14 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Saamiset | 82 t€ | 17 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 310 € | 788 € |
| Vastaavaa | 870 t€ | 841 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (16)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Bruttotulos | 271 t€ | 194 t€ |
| Henkilöstökulut | 42 t€ | 49 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 35 t€ | 22 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 52 t€ | 62 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 143 t€ | 61 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 26 t€ | 43 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 117 t€ | 18 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 93 t€ | 14 t€ |
| Saamiset | 82 t€ | 17 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 310 € | 788 € |
| Vastaavaa | 870 t€ | 841 t€ |
| Sijoitukset | 752 t€ | 752 t€ |
| Vastattavaa | 870 t€ | 841 t€ |
| Aineettomat hyödykkeet | 0 € | 23 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 35 t€ | 47 t€ |
| Välittömät verot | 23 t€ | 3 906 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna getball Oy kuuluu toimialaluokassa urheilu- ja liikuntakoulutus suurempaan puoliskoon (318 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 6 273 €, 3,1-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Tampere
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta