Porin IV-Huolto Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Pori, rekisteröity vuonna 2021. Yritys on selvitystilassa 10.6.2026 alkaen. Tilikaudella, joka päättyi 31.1.2026, liikevoitto -691 €. Viimeisin kaupparekisterimerkintä: selvitystila 17.6.2026.
Bruttotulos 2026–tilikausi päättyi 31.1.2026
Liikevoitto-691 €
Tilikauden tulos-766 €käyttökate -691 €
Toiminut5 vrekisteröity 21.1.2021
Kaupparekisteri1merkintää, uusin selvitystila
TilaSelvitystilassa10.6.2026 alkaen
Pori: 18 uutta yritystä 30 päivässä
- Firmus Holding OyHoldingyhtiöiden toiminta
- Casa Valo OyElokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto
- Porin Aurinkosähkö OySähköasennus
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
BruttotulosLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.1.2026 | 31.1.2025 | 31.1.2024 | 31.1.2023 | 31.1.2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihdon muutos | – | -100,0 % | 406,5 % | -1436,7 % | – |
| Bruttotulos | – | 0 € | 10 t€ | 2 031 € | -152 € |
| Käyttökate | -691 € | -693 € | 645 € | 1 074 € | -1 892 € |
| Liikevoitto | -691 € | -693 € | 645 € | 1 074 € | -1 892 € |
| Tilikauden tulos | -766 € | -794 € | 578 € | 1 061 € | -1 892 € |
| Henkilöstökulut | – | 0 € | 3 548 € | 0 € | – |
| Taseen loppusumma | 1 686 € | 2 452 € | 4 802 € | 2 580 € | 608 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 394 € | 2 160 € | 4 304 € | 2 580 € | 180 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.1.2026 | 31.1.2025 | 31.1.2024 | 31.1.2023 | 31.1.2022 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | – | 0 € | 10 t€ | 2 031 € | -152 € |
| Henkilöstökulut | – | 0 € | -3 548 € | 0 € | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 691 € | -693 € | -6 096 € | -957 € | -1 740 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -691 € | -693 € | 645 € | 1 074 € | -1 892 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 75 € | -101 € | -67 € | -13 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -766 € | -794 € | 578 € | 1 061 € | -1 892 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -766 € | -794 € | 578 € | 1 061 € | -1 892 € |
Tase
| 31.1.2026 | 31.1.2025 | 31.1.2024 | 31.1.2023 | 31.1.2022 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vaihto-omaisuus | 292 € | 292 € | 292 € | 0 € | 292 € |
| Saamiset | – | 0 € | 206 € | 0 € | 136 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 394 € | 2 160 € | 4 304 € | 2 580 € | 180 € |
| Vastaavaa | 1 686 € | 2 452 € | 4 802 € | 2 580 € | 608 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (12)
| 31.1.2026 | 31.1.2025 | 31.1.2024 | 31.1.2023 | 31.1.2022 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | – | 0 € | 10 t€ | 2 031 € | -152 € |
| Henkilöstökulut | – | 0 € | -3 548 € | 0 € | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 691 € | -693 € | -6 096 € | -957 € | -1 740 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -691 € | -693 € | 645 € | 1 074 € | -1 892 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 75 € | -101 € | -67 € | -13 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -766 € | -794 € | 578 € | 1 061 € | -1 892 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -766 € | -794 € | 578 € | 1 061 € | -1 892 € |
| Vaihto-omaisuus | 292 € | 292 € | 292 € | 0 € | 292 € |
| Saamiset | – | 0 € | 206 € | 0 € | 136 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 394 € | 2 160 € | 4 304 € | 2 580 € | 180 € |
| Vastaavaa | 1 686 € | 2 452 € | 4 802 € | 2 580 € | 608 € |
| Vastattavaa | 1 686 € | 2 452 € | 4 802 € | 2 580 € | 608 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Kaupparekisterin tapahtumat
- Selvitystila