Future Steps Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Vantaa, rekisteröity vuonna 2020. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2021, liikevaihto oli 81 t€ ja liikevoitto 9 910 €; omavaraisuusaste 28,8 %.
Liikevaihto 202181 t€tilikausi päättyi 31.12.2021
Liikevoitto9 910 €12,2 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos7 918 €käyttökate 9 910 €
Omavaraisuusaste28,8 %quick ratio 0,48
Toiminut6 vrekisteröity 21.10.2020
Vantaa: 73 uutta yritystä 30 päivässä
- Dunnock Technologies OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Kervamo oyRakennuspuusepän asennustyöt
- Avainjohto OyTyönvälitystoiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2021 |
|---|---|
| Liikevaihto | 81 t€ |
| Käyttökate | 9 910 € |
| Käyttökate-% | 12,2 % |
| Liikevoitto | 9 910 € |
| Liikevoitto-% | 12,2 % |
| Tilikauden tulos | 7 918 € |
| Omavaraisuusaste | 28,8 % |
| Quick ratio | 0,48 |
| Current ratio | 1,40 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 24,2 % |
| Oman pääoman tuotto | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 28 t€ |
| Oma pääoma | 7 918 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 7 801 € |
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2021 | |
|---|---|
| Liikevaihto | 81 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -54 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -18 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 9 910 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -13 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 9 897 € |
| Tuloverot | -1 979 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 7 918 € |
Tase
| 31.12.2021 | |
|---|---|
| Vaihto-omaisuus | 18 t€ |
| Saamiset | 1 679 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 7 801 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 28 t€ |
| Vastaavaa | 28 t€ |
| Oma pääoma | 7 918 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 20 t€ |
| Vieras pääoma | 20 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (32)
| 31.12.2021 | |
|---|---|
| Liikevaihto | 81 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -54 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -18 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 9 910 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -13 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 9 897 € |
| Tuloverot | -1 979 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 7 918 € |
| Vaihto-omaisuus | 18 t€ |
| Saamiset | 1 679 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 7 801 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 28 t€ |
| Vastaavaa | 28 t€ |
| Oma pääoma | 7 918 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 20 t€ |
| Vieras pääoma | 20 t€ |
| Valmiit tuotteet | 17 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 250 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 17 t€ |
| Pitkäaikaiset saamiset | 1 000 € |
| Pitkäaikaiset muut saamiset | 1 000 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 266 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 429 € |
| Ostot tilikauden aikana | -70 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 7 918 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 679 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -13 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 1 979 € |
| Vastattavaa | 28 t€ |
| Palvelujen ostot | -444 € |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | 17 t€ |
| Ennakkomaksut | 1 108 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.