4Steel Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Laihia, rekisteröity vuonna 2020. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto 28 t€. Verotettava tulo oli vuonna 2024 91 t€ ja tuloverot 18 t€.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihdon muutos | -21,3 % | – |
| Bruttotulos | 335 t€ | 426 t€ |
| Käyttökate | 9 920 € | 67 t€ |
| Liikevoitto | 28 t€ | 90 t€ |
| Tilikauden tulos | 23 t€ | 72 t€ |
| Henkilöstökulut | -160 t€ | -148 t€ |
| Taseen loppusumma | 335 t€ | 327 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 253 t€ | 159 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Bruttotulos | 335 t€ | 426 t€ |
| Henkilöstökulut | 160 t€ | 148 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 18 t€ | 23 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 129 t€ | 165 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 28 t€ | 90 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -688 € | -96 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 29 t€ | 90 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 23 t€ | 72 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Saamiset | 28 t€ | 98 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 253 t€ | 159 t€ |
| Vastaavaa | 335 t€ | 327 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (14)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Bruttotulos | 335 t€ | 426 t€ |
| Henkilöstökulut | 160 t€ | 148 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 18 t€ | 23 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 129 t€ | 165 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 28 t€ | 90 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -688 € | -96 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 29 t€ | 90 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 23 t€ | 72 t€ |
| Saamiset | 28 t€ | 98 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 253 t€ | 159 t€ |
| Vastaavaa | 335 t€ | 327 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 54 t€ | 70 t€ |
| Välittömät verot | 5 337 € | 18 t€ |
| Vastattavaa | 335 t€ | 327 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna 4Steel Oy kuuluu toimialaluokassa muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta ylimpään neljännekseen (1418 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 19 t€, 4,7-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.