Toma Furniture Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Hyvinkää, rekisteröity vuonna 2020. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 96 t€ ja liikevoitto 457 €; omavaraisuusaste 37,3 %.
Liikevaihto 202596 t€-1 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto457 €0,5 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-1 089 €käyttökate 457 €
Omavaraisuusaste37,3 %quick ratio 1,60
Toiminut6 vrekisteröity 4.8.2020
Hyvinkää: 6 uutta yritystä 30 päivässä
- Jyliset OyTalonrakentaminen
- WauWall OyMuu mainostoimistojen toiminta
- RFS Invest OyMuualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 96 t€ | 97 t€ | 114 t€ | 134 t€ | 177 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -0,7 % | -15,5 % | -14,4 % | -24,4 % | – |
| Käyttökate | 457 € | 8 514 € | -6 033 € | -15 t€ | -10 t€ |
| Käyttökate-% | 0,5 % | 8,8 % | -5,3 % | -10,9 % | -5,8 % |
| Liikevoitto | 457 € | 8 514 € | -6 033 € | -15 t€ | -10 t€ |
| Liikevoitto-% | 0,5 % | 8,8 % | -5,3 % | -10,9 % | -5,8 % |
| Tilikauden tulos | -1 089 € | 7 639 € | -6 073 € | -15 t€ | -10 t€ |
| Henkilöstökulut | -27 t€ | 24 t€ | 69 t€ | 101 t€ | 146 t€ |
| Omavaraisuusaste | 37,3 % | 40,5 % | 8,1 % | 27,9 % | 51,1 % |
| Quick ratio | 1,60 | 1,89 | 1,09 | 1,39 | 2,05 |
| Current ratio | 1,60 | 1,89 | 1,09 | 1,39 | 2,05 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 14,0 % | 13,8 % | 14,3 % | 14,5 % | 12,9 % |
| Oman pääoman tuotto | -13,6 % | 84,1 % | -421,9 % | -194,5 % | -43,4 % |
| Taseen loppusumma | 21 t€ | 22 t€ | 18 t€ | 27 t€ | 47 t€ |
| Oma pääoma | 7 990 € | 9 079 € | 1 439 € | 7 512 € | 24 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 1 236 € | 7 891 € | 15 t€ | 23 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 96 t€ | 97 t€ | 114 t€ | 134 t€ | 177 t€ |
| Henkilöstökulut | 27 t€ | -24 t€ | -69 t€ | -101 t€ | -146 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 68 t€ | -64 t€ | -51 t€ | -47 t€ | -41 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 457 € | 8 514 € | -6 033 € | -15 t€ | -10 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1 546 € | -874 € | -40 € | 0 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -1 089 € | 7 639 € | -6 073 € | -15 t€ | -10 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -1 089 € | 7 639 € | -6 073 € | -15 t€ | -10 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Saamiset | 11 t€ | 21 t€ | 9 920 € | 12 t€ | 23 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 1 236 € | 7 891 € | 15 t€ | 23 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 21 t€ | 22 t€ | 18 t€ | 27 t€ | 47 t€ |
| Vastaavaa | 21 t€ | 22 t€ | 18 t€ | 27 t€ | 47 t€ |
| Oma pääoma | 7 990 € | 9 079 € | 1 439 € | 7 512 € | 24 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 0 € | 1 500 € | 0 € | – | – |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 13 t€ | 12 t€ | 16 t€ | 19 t€ | 23 t€ |
| Vieras pääoma | 13 t€ | 13 t€ | 16 t€ | 19 t€ | 23 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (30)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 96 t€ | 97 t€ | 114 t€ | 134 t€ | 177 t€ |
| Henkilöstökulut | 27 t€ | -24 t€ | -69 t€ | -101 t€ | -146 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 68 t€ | -64 t€ | -51 t€ | -47 t€ | -41 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 457 € | 8 514 € | -6 033 € | -15 t€ | -10 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1 546 € | -874 € | -40 € | 0 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -1 089 € | 7 639 € | -6 073 € | -15 t€ | -10 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -1 089 € | 7 639 € | -6 073 € | -15 t€ | -10 t€ |
| Saamiset | 11 t€ | 21 t€ | 9 920 € | 12 t€ | 23 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 1 236 € | 7 891 € | 15 t€ | 23 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 21 t€ | 22 t€ | 18 t€ | 27 t€ | 47 t€ |
| Vastaavaa | 21 t€ | 22 t€ | 18 t€ | 27 t€ | 47 t€ |
| Oma pääoma | 7 990 € | 9 079 € | 1 439 € | 7 512 € | 24 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 0 € | 1 500 € | 0 € | – | – |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 13 t€ | 12 t€ | 16 t€ | 19 t€ | 23 t€ |
| Vieras pääoma | 13 t€ | 13 t€ | 16 t€ | 19 t€ | 23 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 6 146 € | 4 090 € | 9 503 € | 15 t€ | 9 361 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 9 079 € | 1 439 € | 7 512 € | 22 t€ | 34 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 215 € | 511 € | 512 € | 305 € | 305 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 0 € | 10 t€ | 9 920 € | 9 920 € | 20 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -1 089 € | 7 639 € | -6 073 € | -15 t€ | -10 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 11 t€ | 21 t€ | 9 920 € | 12 t€ | 23 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 1 546 € | -874 € | -40 € | 0 € | 0 € |
| Palkat ja palkkiot | 23 t€ | -19 t€ | -64 t€ | -96 t€ | -140 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 2 473 € | 4 249 € | 6 356 € | 4 270 € | 13 t€ |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 11 t€ | 11 t€ | 0 € | 1 637 € | 3 000 € |
| Vastattavaa | 21 t€ | 22 t€ | 18 t€ | 27 t€ | 47 t€ |
| Muut henkilösivukulut | 607 € | -416 € | -1 155 € | -1 589 € | -2 161 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 0 € | 1 500 € | 0 € | – | – |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 4 583 € | 3 000 € | 0 € | – | – |
| Eläkekulut | 4 058 € | -5 061 € | -3 892 € | -3 391 € | -3 574 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.