Taksiliike Suorataksi Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Oulu, rekisteröity vuonna 2020. Yritys on selvitystilassa 20.1.2023 alkaen. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2022, liikevaihto oli 0 € ja liikevoitto 1 265 €; omavaraisuusaste -828,9 %.
Liikevaihto 20220 €-100 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto1 265 €
Tilikauden tulos1 265 €käyttökate 1 265 €
Omavaraisuusaste-828,9 %quick ratio 0,11
Toiminut6 vrekisteröity 21.2.2020
TilaSelvitystilassa20.1.2023 alkaen
Oulu: 38 uutta yritystä 30 päivässä
- CoMa Works OyMuu mainostoimistojen toiminta
- Pikimedia OyMuu mainostoimistojen toiminta
- Agentic Cloud OyLaitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 0 € | 38 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -100,0 % | – |
| Käyttökate | 1 265 € | 8 372 € |
| Käyttökate-% | – | 22,2 % |
| Liikevoitto | 1 265 € | 8 372 € |
| Liikevoitto-% | – | 22,2 % |
| Tilikauden tulos | 1 265 € | 6 316 € |
| Henkilöstökulut | 0 € | 7 418 € |
| Omavaraisuusaste | -828,9 % | -146,6 % |
| Quick ratio | 0,11 | 0,41 |
| Current ratio | 0,11 | 0,41 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | – | 18,4 % |
| Taseen loppusumma | 345 € | 2 814 € |
| Oma pääoma | -2 859 € | -4 124 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 345 € | 2 776 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 0 € | 38 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 2 000 € | 2 000 € |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | -9 385 € |
| Henkilöstökulut | 0 € | -7 418 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -735 € | -15 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 1 265 € | 8 372 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | -2 056 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 1 265 € | 6 316 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 265 € | 6 316 € |
Tase
| 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|
| Saamiset | 0 € | 38 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 345 € | 2 776 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 345 € | 2 814 € |
| Vastaavaa | 345 € | 2 814 € |
| Oma pääoma | -2 859 € | -4 124 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 13 € | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 3 191 € | 6 938 € |
| Vieras pääoma | 3 204 € | 6 938 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (31)
| 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 0 € | 38 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 2 000 € | 2 000 € |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | -9 385 € |
| Henkilöstökulut | 0 € | -7 418 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -735 € | -15 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 1 265 € | 8 372 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | -2 056 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 1 265 € | 6 316 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 265 € | 6 316 € |
| Saamiset | 0 € | 38 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 345 € | 2 776 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 345 € | 2 814 € |
| Vastaavaa | 345 € | 2 814 € |
| Oma pääoma | -2 859 € | -4 124 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 13 € | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 3 191 € | 6 938 € |
| Vieras pääoma | 3 204 € | 6 938 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 38 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 3 191 € | 6 938 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -4 124 € | -10 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 0 € | -8 857 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 1 265 € | 6 316 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 0 € | 38 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | -2 056 € |
| Palkat ja palkkiot | 0 € | -4 748 € |
| Vastattavaa | 345 € | 2 814 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 0 € |
| Muut henkilösivukulut | 0 € | -873 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 13 € | 0 € |
| Palvelujen ostot | 0 € | -527 € |
| Eläkekulut | 0 € | -1 797 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).