Kunnes Investment Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Pirkkala, rekisteröity vuonna 2020. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 1 544 € ja liikevoitto -12 t€; omavaraisuusaste 40,1 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 19 t€ ja tuloverot 3 734 €.
Pirkkala: 10 uutta yritystä 30 päivässä
- Roadbeach Invest OyHoldingyhtiöiden toiminta
- Pinpoint OyAsuntojen vuokraus
- Salon Mia's Mirror Finland OyKauneudenhoitopalvelut
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 544 € | 102 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -98,5 % | – |
| Käyttökate | -19 t€ | 9 131 € |
| Käyttökate-% | -1233,9 % | 9,0 % |
| Liikevoitto | -12 t€ | 19 t€ |
| Liikevoitto-% | -782,9 % | 19,0 % |
| Tilikauden tulos | -13 t€ | 15 t€ |
| Henkilöstökulut | -2 083 € | -29 t€ |
| Omavaraisuusaste | 40,1 % | 55,5 % |
| Quick ratio | 0,10 | 0,50 |
| Current ratio | 0,10 | 0,50 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 4343,2 % | 45,7 % |
| Oman pääoman tuotto | -29,4 % | 25,0 % |
| Taseen loppusumma | 112 t€ | 104 t€ |
| Oma pääoma | 45 t€ | 58 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 479 € | 11 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 544 € | 102 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 24 t€ | 11 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 450 € | 1 469 € |
| Henkilöstökulut | 2 083 € | 29 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 6 961 € | 10 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 28 t€ | 52 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -12 t€ | 19 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1 095 € | 1 109 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -13 t€ | 18 t€ |
| Tuloverot | 0 € | 3 734 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -13 t€ | 15 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 108 t€ | 81 t€ |
| Saamiset | 1 010 € | 9 138 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 479 € | 11 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 3 710 € | 23 t€ |
| Vastaavaa | 112 t€ | 104 t€ |
| Oma pääoma | 45 t€ | 58 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 29 t€ | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 38 t€ | 46 t€ |
| Vieras pääoma | 67 t€ | 46 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (46)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 544 € | 102 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 24 t€ | 11 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 450 € | 1 469 € |
| Henkilöstökulut | 2 083 € | 29 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 6 961 € | 10 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 28 t€ | 52 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -12 t€ | 19 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1 095 € | 1 109 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -13 t€ | 18 t€ |
| Tuloverot | 0 € | 3 734 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -13 t€ | 15 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 108 t€ | 81 t€ |
| Saamiset | 1 010 € | 9 138 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 479 € | 11 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 3 710 € | 23 t€ |
| Vastaavaa | 112 t€ | 104 t€ |
| Oma pääoma | 45 t€ | 58 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 29 t€ | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 38 t€ | 46 t€ |
| Vieras pääoma | 67 t€ | 46 t€ |
| Sijoitukset | 87 t€ | 51 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 1 010 € | 601 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 33 t€ | 6 068 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 58 t€ | 43 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 0 € | 2 669 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 459 € | 1 936 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 0 € | 5 668 € |
| Ostot tilikauden aikana | 450 € | 1 469 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -13 t€ | 15 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 1 010 € | 9 138 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 1 176 € | 1 237 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 21 t€ | 31 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 0 € | 24 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet, rahoitusarvopaperit | 220 € | 2 636 € |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 0 € | 200 € |
| Vastattavaa | 112 t€ | 104 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 42 € | 128 € |
| Muut henkilösivukulut | 1 386 € | 1 871 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 29 t€ | 0 € |
| Koneet ja kalusto | 21 t€ | 31 t€ |
| Rahoitusarvopaperit | 220 € | 2 636 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 6 961 € | 10 t€ |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 4 416 € | 38 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 87 t€ | 51 t€ |
| Eläkekulut | 698 € | 2 872 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 40 € | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Kunnes Investment Oy kuuluu toimialaluokassa liikkeenjohdon konsultointi suurempaan puoliskoon (7663 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 16 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.