First Review Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Oulu, rekisteröity vuonna 2019. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2020, liikevaihto oli 1 890 € ja liikevoitto -1 104 €; omavaraisuusaste 3371,5 %.
Liikevaihto 20201 890 €+14 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-1 104 €-58,4 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-1 256 €käyttökate -1 104 €
Omavaraisuusaste3371,5 %quick ratio -0,03
Toiminut7 vrekisteröity 11.9.2019
Oulu: 40 uutta yritystä 30 päivässä
- CoMa Works OyMuu mainostoimistojen toiminta
- Pikimedia OyMuu mainostoimistojen toiminta
- Agentic Cloud OyLaitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2020 | 31.12.2019 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 890 € | 1 650 € |
| Liikevaihdon muutos | 14,5 % | – |
| Käyttökate | -1 104 € | 579 € |
| Käyttökate-% | -58,4 % | 35,1 % |
| Liikevoitto | -1 104 € | 579 € |
| Liikevoitto-% | -58,4 % | 35,1 % |
| Tilikauden tulos | -1 256 € | 463 € |
| Omavaraisuusaste | 3371,5 % | 25,5 % |
| Quick ratio | -0,03 | 1,34 |
| Current ratio | -0,03 | 1,34 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 40,7 % | 81,8 % |
| Oman pääoman tuotto | – | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | -24 € | 1 812 € |
| Oma pääoma | -793 € | 463 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | -24 € | 154 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 890 € | 1 650 € |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 118 € |
| Materiaalit ja palvelut | -642 € | -201 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -2 352 € | -988 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -1 104 € | 579 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -152 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -1 256 € | 579 € |
| Tuloverot | 0 € | -116 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -1 256 € | 463 € |
Tase
| 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|
| Saamiset | 0 € | 1 658 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | -24 € | 154 € |
| Vaihtuvat vastaavat | -24 € | 1 812 € |
| Vastaavaa | -24 € | 1 812 € |
| Oma pääoma | -793 € | 463 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 770 € | 1 349 € |
| Vieras pääoma | 770 € | 1 349 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (27)
| 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 890 € | 1 650 € |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 118 € |
| Materiaalit ja palvelut | -642 € | -201 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -2 352 € | -988 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -1 104 € | 579 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -152 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -1 256 € | 579 € |
| Tuloverot | 0 € | -116 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -1 256 € | 463 € |
| Saamiset | 0 € | 1 658 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | -24 € | 154 € |
| Vaihtuvat vastaavat | -24 € | 1 812 € |
| Vastaavaa | -24 € | 1 812 € |
| Oma pääoma | -793 € | 463 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 770 € | 1 349 € |
| Vieras pääoma | 770 € | 1 349 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 463 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 200 € | 156 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -1 256 € | 463 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 108 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 570 € | 1 077 € |
| Ostot tilikauden aikana | -642 € | -201 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 0 € | 1 550 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -152 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 116 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 0 € | 1 658 € |
| Vastattavaa | -24 € | 1 812 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).