Liikuttajat Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Hämeenlinna, rekisteröity vuonna 2019. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 118 t€ ja liikevoitto 17 t€; omavaraisuusaste 33,5 %.
Liikevaihto 2025118 t€-13 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto17 t€14,3 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos4 688 €käyttökate -20 t€
Omavaraisuusaste33,5 %quick ratio 0,85
Toiminut7 vrekisteröity 30.7.2019
Hämeenlinna: 19 uutta yritystä 30 päivässä
- G-N-A OyRuokaravintolat
- Sari Kiviniemi Oy
- KL-teollisuushallit OyMuu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 118 t€ | 135 t€ | 108 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -12,6 % | 24,2 % | – |
| Käyttökate | -20 t€ | 38 t€ | 41 t€ |
| Käyttökate-% | -16,7 % | 28,1 % | 37,9 % |
| Liikevoitto | 17 t€ | -43 t€ | -29 t€ |
| Liikevoitto-% | 14,3 % | -31,6 % | -27,2 % |
| Tilikauden tulos | 4 688 € | -52 t€ | -35 t€ |
| Henkilöstökulut | -5 621 € | 18 t€ | 63 t€ |
| Omavaraisuusaste | 33,5 % | -5,5 % | 18,9 % |
| Quick ratio | 0,85 | 0,17 | 0,43 |
| Current ratio | 0,85 | 0,17 | 0,43 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 160,6 % | 151,2 % | 163,2 % |
| Oman pääoman tuotto | 4,9 % | – | -86,0 % |
| Taseen loppusumma | 284 t€ | 193 t€ | 226 t€ |
| Oma pääoma | 95 t€ | -11 t€ | 41 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 55 t€ | 3 385 € | 23 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 118 t€ | 135 t€ | 108 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | 0 € | 60 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 15 t€ | -1 693 € | -16 t€ |
| Henkilöstökulut | 5 621 € | -18 t€ | -63 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 37 t€ | -80 t€ | -71 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 43 t€ | -77 t€ | -49 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 17 t€ | -43 t€ | -29 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 12 t€ | -9 257 € | -5 946 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 4 688 € | -52 t€ | -35 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 4 688 € | -52 t€ | -35 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 199 t€ | 174 t€ | 201 t€ |
| Saamiset | 29 t€ | 15 t€ | 2 530 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 55 t€ | 3 385 € | 23 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 85 t€ | 19 t€ | 26 t€ |
| Vastaavaa | 284 t€ | 193 t€ | 226 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 4 000 € | 4 000 € | 4 000 € |
| Oma pääoma | 95 t€ | -11 t€ | 41 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 89 t€ | 91 t€ | 125 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 100 t€ | 112 t€ | 61 t€ |
| Vieras pääoma | 189 t€ | 204 t€ | 185 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (50)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 118 t€ | 135 t€ | 108 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | 0 € | 60 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 15 t€ | -1 693 € | -16 t€ |
| Henkilöstökulut | 5 621 € | -18 t€ | -63 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 37 t€ | -80 t€ | -71 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 43 t€ | -77 t€ | -49 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 17 t€ | -43 t€ | -29 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 12 t€ | -9 257 € | -5 946 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 4 688 € | -52 t€ | -35 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 4 688 € | -52 t€ | -35 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 199 t€ | 174 t€ | 201 t€ |
| Saamiset | 29 t€ | 15 t€ | 2 530 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 55 t€ | 3 385 € | 23 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 85 t€ | 19 t€ | 26 t€ |
| Vastaavaa | 284 t€ | 193 t€ | 226 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 4 000 € | 4 000 € | 4 000 € |
| Oma pääoma | 95 t€ | -11 t€ | 41 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 89 t€ | 91 t€ | 125 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 100 t€ | 112 t€ | 61 t€ |
| Vieras pääoma | 189 t€ | 204 t€ | 185 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 631 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 13 t€ | 8 660 € | 19 t€ |
| Pääomalainat | 57 t€ | 57 t€ | 57 t€ |
| Muut aineettomat hyödykkeet | 196 t€ | 172 t€ | 197 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -297 t€ | -246 t€ | -210 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | – | 0 € | 242 € |
| Pitkäaikaiset saamiset | 735 € | 0 € | – |
| Pitkäaikaiset muut saamiset | 735 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 13 t€ | 15 t€ | 5 528 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 29 t€ | 13 t€ | 2 287 € |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 327 t€ | 226 t€ | 226 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 4 731 € | -607 € | -4 612 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 4 688 € | -52 t€ | -35 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 29 t€ | 15 t€ | 2 530 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 12 t€ | -9 276 € | -5 946 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 3 768 € | 2 588 € | 3 450 € |
| Palkat ja palkkiot | 4 905 € | -14 t€ | -54 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 20 t€ | 34 t€ | 13 t€ |
| Aineettomat hyödykkeet | 196 t€ | 172 t€ | 197 t€ |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 0 € | 1 343 € | 0 € |
| Vastattavaa | 284 t€ | 193 t€ | 226 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 34 € | 19 € | 0 € |
| Muut henkilösivukulut | 361 € | -676 € | -1 369 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 89 t€ | 91 t€ | 125 t€ |
| Koneet ja kalusto | 3 768 € | 2 588 € | 3 450 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 37 t€ | -80 t€ | -71 t€ |
| Palvelujen ostot | 11 t€ | -1 085 € | -11 t€ |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 54 t€ | 55 t€ | 15 t€ |
| Lyhytaikaiset saadut ennakot | – | 0 € | 8 302 € |
| Eläkekulut | 354 € | -4 250 € | -7 617 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).