Indoor & Outdoor Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Tampere, rekisteröity vuonna 2019. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 82 t€ ja liikevoitto 11 t€; omavaraisuusaste 93,8 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 19 t€ ja tuloverot 3 756 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 82 t€ | 64 t€ | 55 t€ | 61 t€ | 65 t€ | 82 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 29,4 % | 15,8 % | -10,4 % | -5,8 % | -20,3 % | – |
| Käyttökate | 5 655 € | 23 t€ | 15 t€ | 14 t€ | 20 t€ | 31 t€ |
| Käyttökate-% | 6,9 % | 36,3 % | 28,2 % | 22,3 % | 30,5 % | 37,9 % |
| Liikevoitto | 11 t€ | 19 t€ | 13 t€ | 12 t€ | 17 t€ | 29 t€ |
| Liikevoitto-% | 12,8 % | 29,4 % | 24,6 % | 19,1 % | 26,4 % | 36,0 % |
| Tilikauden tulos | 8 282 € | 15 t€ | 11 t€ | 9 052 € | 13 t€ | 23 t€ |
| Henkilöstökulut | -55 t€ | 23 t€ | 31 t€ | 36 t€ | 35 t€ | 27 t€ |
| Omavaraisuusaste | 93,8 % | 93,8 % | 94,3 % | 95,4 % | 86,0 % | 70,9 % |
| Quick ratio | 12,64 | 12,88 | 15,52 | 18,74 | 5,74 | 2,95 |
| Current ratio | 12,64 | 12,88 | 15,52 | 18,74 | 5,74 | 2,95 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 5,1 % | 6,2 % | 5,4 % | 3,3 % | 8,8 % | 11,8 % |
| Oman pääoman tuotto | 13,1 % | 24,9 % | 22,1 % | 21,9 % | 38,4 % | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 68 t€ | 64 t€ | 52 t€ | 43 t€ | 41 t€ | 33 t€ |
| Oma pääoma | 63 t€ | 60 t€ | 49 t€ | 41 t€ | 35 t€ | 23 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 23 t€ | 50 t€ | 42 t€ | 32 t€ | 30 t€ | 24 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 82 t€ | 64 t€ | 55 t€ | 61 t€ | 65 t€ | 82 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 4 672 € | 0 € | 0 € | -335 € | 0 € | -3 928 € |
| Henkilöstökulut | 55 t€ | -23 t€ | -31 t€ | -36 t€ | -35 t€ | -27 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 4 857 € | -4 384 € | -1 994 € | -1 987 € | -2 650 € | -1 543 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 7 645 € | -18 t€ | -8 770 € | -11 t€ | -10 t€ | -19 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 11 t€ | 19 t€ | 13 t€ | 12 t€ | 17 t€ | 29 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 22 € | -76 € | 15 € | -50 € | -187 € | -16 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 10 t€ | 19 t€ | 14 t€ | 12 t€ | 17 t€ | 29 t€ |
| Tuloverot | 2 208 € | -3 756 € | -2 714 € | -2 590 € | -3 518 € | -5 922 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 8 282 € | 15 t€ | 11 t€ | 9 052 € | 13 t€ | 23 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 15 t€ | 13 t€ | 5 983 € | 5 962 € | 7 949 € | 4 628 € |
| Saamiset | 30 t€ | 847 € | 4 281 € | 5 367 € | 2 860 € | 4 756 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 23 t€ | 50 t€ | 42 t€ | 32 t€ | 30 t€ | 24 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 53 t€ | 51 t€ | 46 t€ | 37 t€ | 33 t€ | 28 t€ |
| Vastaavaa | 68 t€ | 64 t€ | 52 t€ | 43 t€ | 41 t€ | 33 t€ |
| Oma pääoma | 63 t€ | 60 t€ | 49 t€ | 41 t€ | 35 t€ | 23 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 4 189 € | 3 930 € | 2 952 € | 1 997 € | 5 732 € | 9 644 € |
| Vieras pääoma | 4 189 € | 3 930 € | 2 952 € | 1 997 € | 5 732 € | 9 644 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (37)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 82 t€ | 64 t€ | 55 t€ | 61 t€ | 65 t€ | 82 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 4 672 € | 0 € | 0 € | -335 € | 0 € | -3 928 € |
| Henkilöstökulut | 55 t€ | -23 t€ | -31 t€ | -36 t€ | -35 t€ | -27 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 4 857 € | -4 384 € | -1 994 € | -1 987 € | -2 650 € | -1 543 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 7 645 € | -18 t€ | -8 770 € | -11 t€ | -10 t€ | -19 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 11 t€ | 19 t€ | 13 t€ | 12 t€ | 17 t€ | 29 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 22 € | -76 € | 15 € | -50 € | -187 € | -16 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 10 t€ | 19 t€ | 14 t€ | 12 t€ | 17 t€ | 29 t€ |
| Tuloverot | 2 208 € | -3 756 € | -2 714 € | -2 590 € | -3 518 € | -5 922 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 8 282 € | 15 t€ | 11 t€ | 9 052 € | 13 t€ | 23 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 15 t€ | 13 t€ | 5 983 € | 5 962 € | 7 949 € | 4 628 € |
| Saamiset | 30 t€ | 847 € | 4 281 € | 5 367 € | 2 860 € | 4 756 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 23 t€ | 50 t€ | 42 t€ | 32 t€ | 30 t€ | 24 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 53 t€ | 51 t€ | 46 t€ | 37 t€ | 33 t€ | 28 t€ |
| Vastaavaa | 68 t€ | 64 t€ | 52 t€ | 43 t€ | 41 t€ | 33 t€ |
| Oma pääoma | 63 t€ | 60 t€ | 49 t€ | 41 t€ | 35 t€ | 23 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 4 189 € | 3 930 € | 2 952 € | 1 997 € | 5 732 € | 9 644 € |
| Vieras pääoma | 4 189 € | 3 930 € | 2 952 € | 1 997 € | 5 732 € | 9 644 € |
| Ostot tilikauden aikana | 4 672 € | 0 € | 0 € | -152 € | 0 € | -3 928 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 4 857 € | -4 384 € | -1 994 € | -1 987 € | -2 650 € | -1 543 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 8 444 € | 0 € | – | 0 € | 2 860 € | 3 788 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 15 t€ | 13 t€ | 5 983 € | 5 962 € | 7 949 € | 4 628 € |
| Palkat ja palkkiot | 48 t€ | -18 t€ | -26 t€ | -30 t€ | -34 t€ | -27 t€ |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 14 t€ | 0 € | 2 112 € | 0 € | – | – |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 3 529 € | 847 € | 1 364 € | 479 € | 0 € | 968 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 8 282 € | 15 t€ | 11 t€ | 9 052 € | 13 t€ | 23 t€ |
| Muut henkilösivukulut | 6 887 € | -4 946 € | -4 702 € | -5 745 € | -528 € | -280 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | – | 0 € | 789 € | 0 € | – | – |
| Koneet ja kalusto | 15 t€ | 13 t€ | 5 983 € | 5 962 € | 7 949 € | 4 628 € |
| Vastattavaa | 68 t€ | 64 t€ | 52 t€ | 43 t€ | 41 t€ | 33 t€ |
| Palvelujen ostot | – | – | 0 € | -184 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 3 861 € | 0 € | 805 € | 4 888 € | 0 € | – |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 55 t€ | 45 t€ | 38 t€ | 32 t€ | 22 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 1 166 € | 0 € | 0 € | 4 115 € | 5 922 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 30 t€ | 847 € | 4 281 € | 5 367 € | 2 860 € | 4 756 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 4 189 € | 2 764 € | 2 163 € | 1 997 € | 1 617 € | 3 722 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 22 € | -76 € | 15 € | -50 € | -187 € | -16 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Indoor & Outdoor Oy kuuluu toimialaluokassa urheilu- ja liikuntakoulutus suurempaan puoliskoon (318 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 6 273 €, 3,0-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Tampere
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta