Iniö Holding Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Turku, rekisteröity vuonna 2019. Tilikaudella, joka päättyi 31.8.2026, liikevoitto -136 €; omavaraisuusaste 100,0 %.
Bruttotulos 2026–tilikausi päättyi 31.8.2026
Liikevoitto-136 €
Tilikauden tulos-136 €käyttökate -136 €
Omavaraisuusaste100,0 %
Toiminut7 vrekisteröity 23.4.2019
Turku: 44 uutta yritystä 30 päivässä
- Grass Physio & Performance OyFysioterapiapalvelut
- Cratos Trading Limited OyMuualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
- Gendent OyHammasproteesien ja -implanttien valmistus
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
BruttotulosLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 | 31.8.2022 | 31.8.2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Käyttökate | -136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
| Liikevoitto | -136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
| Tilikauden tulos | -136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
| Omavaraisuusaste | 100,0 % | 100,0 % | 99,0 % | 99,0 % | 99,0 % | 99,0 % |
| Quick ratio | – | – | 28,20 | 28,35 | 29,22 | 32,48 |
| Current ratio | – | – | 28,20 | 28,35 | 29,22 | 32,48 |
| Oman pääoman tuotto | -0,2 % | -0,2 % | -0,1 % | -0,9 % | -3,3 % | -1,2 % |
| Taseen loppusumma | 79 t€ | 86 t€ | 87 t€ | 87 t€ | 88 t€ | 91 t€ |
| Oma pääoma | 79 t€ | 86 t€ | 86 t€ | 86 t€ | 87 t€ | 90 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 16 t€ | 23 t€ | 24 t€ | 25 t€ | 25 t€ | 28 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 | 31.8.2022 | 31.8.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut kulut | 136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | 0 € | – | – | – | – |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
Tase
| 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 | 31.8.2022 | 31.8.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 16 t€ | 23 t€ | 24 t€ | 25 t€ | 25 t€ | 28 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 16 t€ | 23 t€ | 24 t€ | 25 t€ | 25 t€ | 28 t€ |
| Vastaavaa | 79 t€ | 86 t€ | 87 t€ | 87 t€ | 88 t€ | 91 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 550 € | 2 550 € | 2 550 € | 2 550 € | 2 550 € | 2 550 € |
| Oma pääoma | 79 t€ | 86 t€ | 86 t€ | 86 t€ | 87 t€ | 90 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | – | 0 € | 868 € | 868 € | 868 € | 868 € |
| Vieras pääoma | – | 0 € | 868 € | 868 € | 868 € | 868 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (20)
| 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 | 31.8.2022 | 31.8.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut kulut | 136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | 0 € | – | – | – | – |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
| Pysyvät vastaavat | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 16 t€ | 23 t€ | 24 t€ | 25 t€ | 25 t€ | 28 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 16 t€ | 23 t€ | 24 t€ | 25 t€ | 25 t€ | 28 t€ |
| Vastaavaa | 79 t€ | 86 t€ | 87 t€ | 87 t€ | 88 t€ | 91 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 550 € | 2 550 € | 2 550 € | 2 550 € | 2 550 € | 2 550 € |
| Oma pääoma | 79 t€ | 86 t€ | 86 t€ | 86 t€ | 87 t€ | 90 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | – | 0 € | 868 € | 868 € | 868 € | 868 € |
| Vieras pääoma | – | 0 € | 868 € | 868 € | 868 € | 868 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | – | 0 € | 868 € | 868 € | 868 € | 868 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 76 t€ | 83 t€ | 84 t€ | 84 t€ | 87 t€ | 88 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -136 € | -131 € | -129 € | -755 € | -2 828 € | -1 107 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | 0 € | – | – | – | – |
| Aineelliset hyödykkeet | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ |
| Vastattavaa | 79 t€ | 86 t€ | 87 t€ | 87 t€ | 88 t€ | 91 t€ |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ | 62 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.