Konehuolto Myyryläinen Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Laukaa, rekisteröity vuonna 2018. Tilikaudella, joka päättyi 31.10.2025, liikevaihto oli 15 t€ ja liikevoitto -5 412 €; omavaraisuusaste 87,0 %.
Liikevaihto 202515 t€-78 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-5 412 €-36,8 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-5 415 €käyttökate -7 512 €
Omavaraisuusaste87,0 %quick ratio 6,13
Toiminut8 vrekisteröity 12.9.2018
Laukaa: 6 uutta yritystä 30 päivässä
- Kuhankosken Puustelli OyMuu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
- Hellsinki Metal Festival OyTaiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen
- Peksin Palvelut OyMuu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.10.2025 | 31.10.2024 | 31.10.2023 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 15 t€ | 67 t€ | 152 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -78,1 % | -55,8 % | – |
| Käyttökate | -7 512 € | 1 137 € | 14 t€ |
| Käyttökate-% | -51,0 % | 1,7 % | 9,4 % |
| Liikevoitto | -5 412 € | -1 663 € | 9 798 € |
| Liikevoitto-% | -36,8 % | -2,5 % | 6,4 % |
| Tilikauden tulos | -5 415 € | -1 663 € | 8 024 € |
| Henkilöstökulut | -3 600 € | 20 t€ | 34 t€ |
| Omavaraisuusaste | 87,0 % | 90,3 % | 73,7 % |
| Quick ratio | 6,13 | 8,14 | 2,86 |
| Current ratio | 6,13 | 8,14 | 2,86 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 27,5 % | 5,7 % | 9,3 % |
| Oman pääoman tuotto | -20,0 % | -4,7 % | 20,1 % |
| Taseen loppusumma | 31 t€ | 39 t€ | 54 t€ |
| Oma pääoma | 27 t€ | 36 t€ | 40 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 14 t€ | 22 t€ | 19 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.10.2025 | 31.10.2024 | 31.10.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 15 t€ | 67 t€ | 152 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 8 657 € | -32 t€ | -81 t€ |
| Henkilöstökulut | 3 600 € | -20 t€ | -34 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 2 100 € | -2 800 € | -4 517 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 773 € | -15 t€ | -23 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -5 412 € | -1 663 € | 9 798 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 2 € | 0 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -5 415 € | -1 663 € | 9 798 € |
| Tuloverot | – | 0 € | -1 773 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -5 415 € | -1 663 € | 8 024 € |
Tase
| 31.10.2025 | 31.10.2024 | 31.10.2023 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 6 300 € | 8 400 € | 14 t€ |
| Saamiset | 10 t€ | 9 083 € | 22 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 14 t€ | 22 t€ | 19 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 25 t€ | 31 t€ | 41 t€ |
| Vastaavaa | 31 t€ | 39 t€ | 54 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 27 t€ | 36 t€ | 40 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 4 043 € | 3 802 € | 14 t€ |
| Vieras pääoma | 4 043 € | 3 802 € | 14 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (38)
| 31.10.2025 | 31.10.2024 | 31.10.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 15 t€ | 67 t€ | 152 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 8 657 € | -32 t€ | -81 t€ |
| Henkilöstökulut | 3 600 € | -20 t€ | -34 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 2 100 € | -2 800 € | -4 517 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 773 € | -15 t€ | -23 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -5 412 € | -1 663 € | 9 798 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 2 € | 0 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -5 415 € | -1 663 € | 9 798 € |
| Tuloverot | – | 0 € | -1 773 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -5 415 € | -1 663 € | 8 024 € |
| Pysyvät vastaavat | 6 300 € | 8 400 € | 14 t€ |
| Saamiset | 10 t€ | 9 083 € | 22 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 14 t€ | 22 t€ | 19 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 25 t€ | 31 t€ | 41 t€ |
| Vastaavaa | 31 t€ | 39 t€ | 54 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 27 t€ | 36 t€ | 40 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 4 043 € | 3 802 € | 14 t€ |
| Vieras pääoma | 4 043 € | 3 802 € | 14 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -5 415 € | -1 663 € | 8 024 € |
| Koneet ja kalusto | 6 300 € | 8 400 € | 14 t€ |
| Eläkekulut | 0 € | -1 045 € | -1 969 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 268 € | 261 € | 8 853 € |
| Vastattavaa | 31 t€ | 39 t€ | 54 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 10 € | 18 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | 0 € | 367 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 9 248 € | 7 855 € | 19 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 12 € | -17 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 3 775 € | 3 542 € | 4 989 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 10 t€ | 9 083 € | 22 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 1 233 € | 1 228 € | 2 591 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 30 t€ | 35 t€ | 29 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 2 100 € | -2 800 € | -4 517 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 6 300 € | 8 400 € | 14 t€ |
| Palvelujen ostot | 0 € | -2 334 € | -1 070 € |
| Ostot tilikauden aikana | 8 657 € | -29 t€ | -79 t€ |
| Muut henkilösivukulut | 3 600 € | -3 908 € | -4 798 € |
| Palkat ja palkkiot | 0 € | -15 t€ | -28 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.