Serplatforms Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Tuusula, rekisteröity vuonna 2018. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 150 t€ ja liikevoitto 17 t€; omavaraisuusaste 84,8 %.
Liikevaihto 2025150 t€+46 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto17 t€11,2 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos16 t€käyttökate 12 t€
Omavaraisuusaste84,8 %quick ratio 4,18
Toiminut8 vrekisteröity 4.7.2018
Tuusula: 9 uutta yritystä 30 päivässä
- Ihoa Health OyLuontaistuotteiden vähittäiskauppa
- Caire LVIS OyLämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
- BAT&MAT KPK OYMuu moottoriajoneuvojen osien ja varusteiden vähittäiskauppa
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 150 t€ | 103 t€ | 147 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 46,4 % | -30,4 % | – |
| Käyttökate | 12 t€ | -6 125 € | 49 t€ |
| Käyttökate-% | 8,3 % | -6,0 % | 33,5 % |
| Liikevoitto | 17 t€ | -10 t€ | 43 t€ |
| Liikevoitto-% | 11,2 % | -10,2 % | 28,8 % |
| Tilikauden tulos | 16 t€ | -10 t€ | 37 t€ |
| Henkilöstökulut | -57 t€ | 55 t€ | 33 t€ |
| Omavaraisuusaste | 84,8 % | 85,5 % | 76,0 % |
| Quick ratio | 4,18 | 4,17 | 3,45 |
| Current ratio | 5,51 | 5,56 | 3,79 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 8,6 % | 9,3 % | 14,4 % |
| Oman pääoman tuotto | 21,5 % | -18,4 % | 55,0 % |
| Taseen loppusumma | 85 t€ | 66 t€ | 88 t€ |
| Oma pääoma | 72 t€ | 57 t€ | 67 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 25 t€ | 23 t€ | 17 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 150 t€ | 103 t€ | 147 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 19 t€ | -13 t€ | -26 t€ |
| Henkilöstökulut | 57 t€ | -55 t€ | -33 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 4 412 € | -4 293 € | -6 931 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 53 t€ | -41 t€ | -39 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 17 t€ | -10 t€ | 43 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1 € | -7 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 17 t€ | -10 t€ | 43 t€ |
| Tuloverot | 1 280 € | -31 € | -5 566 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 16 t€ | -10 t€ | 37 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 13 t€ | 13 t€ | 8 023 € |
| Vaihto-omaisuus | 17 t€ | 13 t€ | 7 272 € |
| Saamiset | 29 t€ | 17 t€ | 56 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 25 t€ | 23 t€ | 17 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 72 t€ | 54 t€ | 80 t€ |
| Vastaavaa | 85 t€ | 66 t€ | 88 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 72 t€ | 57 t€ | 67 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 13 t€ | 9 626 € | 21 t€ |
| Vieras pääoma | 13 t€ | 9 626 € | 21 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (42)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 150 t€ | 103 t€ | 147 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 19 t€ | -13 t€ | -26 t€ |
| Henkilöstökulut | 57 t€ | -55 t€ | -33 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 4 412 € | -4 293 € | -6 931 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 53 t€ | -41 t€ | -39 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 17 t€ | -10 t€ | 43 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1 € | -7 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 17 t€ | -10 t€ | 43 t€ |
| Tuloverot | 1 280 € | -31 € | -5 566 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 16 t€ | -10 t€ | 37 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 13 t€ | 13 t€ | 8 023 € |
| Vaihto-omaisuus | 17 t€ | 13 t€ | 7 272 € |
| Saamiset | 29 t€ | 17 t€ | 56 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 25 t€ | 23 t€ | 17 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 72 t€ | 54 t€ | 80 t€ |
| Vastaavaa | 85 t€ | 66 t€ | 88 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 72 t€ | 57 t€ | 67 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 13 t€ | 9 626 € | 21 t€ |
| Vieras pääoma | 13 t€ | 9 626 € | 21 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 7 595 € | 502 € | 0 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 4 412 € | -4 293 € | -6 931 € |
| Lyhytaikaiset saadut ennakot | 150 € | 30 € | 0 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 54 t€ | 65 t€ | 28 t€ |
| Vastattavaa | 85 t€ | 66 t€ | 88 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 12 € | 6 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 29 t€ | 17 t€ | 56 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 3 603 € | 3 242 € | 5 566 € |
| Ostot tilikauden aikana | 20 t€ | -19 t€ | -23 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 13 t€ | 8 795 € | 56 t€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | -3 984 € | 6 143 € | -2 217 € |
| Eläkekulut | 4 437 € | -3 175 € | -2 958 € |
| Palvelujen ostot | 3 459 € | -421 € | -147 € |
| Koneet ja kalusto | 13 t€ | 13 t€ | 8 023 € |
| Valmiit tuotteet | 17 t€ | 13 t€ | 7 272 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 9 361 € | 6 353 € | 16 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 13 t€ | 13 t€ | 8 023 € |
| Muut henkilösivukulut | 1 268 € | -923 € | -884 € |
| Palkat ja palkkiot | 52 t€ | -51 t€ | -30 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 8 467 € | 7 481 € | 276 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 16 t€ | -10 t€ | 37 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 14 € | -13 € | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.