Saarikylien Jaakkola Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kangasala, rekisteröity vuonna 2018. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 3 401 € ja liikevoitto -52 €; omavaraisuusaste 99,7 %.
Liikevaihto 20253 401 €tilikausi päättyi 31.12.2025
Liikevoitto-52 €-1,5 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos112 €käyttökate -389 €
Omavaraisuusaste99,7 %quick ratio 319,67
Toiminut8 vrekisteröity 28.2.2018
Kangasala: 4 uutta yritystä 30 päivässä
- TPI Service OyMaa- ja metsätalouskoneiden korjaus ja huolto
- Nordic Card Store OyMuu käytettyjen tavaroiden vähittäiskauppa
- Grim Group OyMuualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 3 401 € | 0 € | 800 € |
| Liikevaihdon muutos | – | -100,0 % | – |
| Käyttökate | -389 € | -3 146 € | -4 121 € |
| Käyttökate-% | -11,4 % | – | -515,2 % |
| Liikevoitto | -52 € | -3 595 € | -4 719 € |
| Liikevoitto-% | -1,5 % | – | -589,9 % |
| Tilikauden tulos | 112 € | -3 411 € | -4 535 € |
| Omavaraisuusaste | 99,7 % | 100,0 % | 100,0 % |
| Quick ratio | 319,67 | – | – |
| Current ratio | 375,95 | – | – |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 5,1 % | – | – |
| Oman pääoman tuotto | 0,2 % | -4,6 % | -5,4 % |
| Taseen loppusumma | 69 t€ | 74 t€ | 84 t€ |
| Oma pääoma | 68 t€ | 74 t€ | 84 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 55 t€ | 60 t€ | 69 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 3 401 € | 0 € | 800 € |
| Materiaalit ja palvelut | 1 588 € | 0 € | -1 894 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 337 € | -449 € | -598 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 528 € | -3 146 € | -3 027 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -52 € | -3 595 € | -4 719 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -164 € | 183 € | 184 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 112 € | -3 411 € | -4 535 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 112 € | -3 411 € | -4 535 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 3 497 € | 3 834 € | 4 284 € |
| Vaihto-omaisuus | 9 753 € | 9 753 € | 9 753 € |
| Saamiset | 1 € | 700 € | 1 060 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 55 t€ | 60 t€ | 69 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 65 t€ | 70 t€ | 80 t€ |
| Vastaavaa | 69 t€ | 74 t€ | 84 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 68 t€ | 74 t€ | 84 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 173 € | 0 € | – |
| Vieras pääoma | 173 € | 0 € | – |
Kaikki tilinpäätöksen erät (36)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 3 401 € | 0 € | 800 € |
| Materiaalit ja palvelut | 1 588 € | 0 € | -1 894 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 337 € | -449 € | -598 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 528 € | -3 146 € | -3 027 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -52 € | -3 595 € | -4 719 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -164 € | 183 € | 184 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 112 € | -3 411 € | -4 535 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 112 € | -3 411 € | -4 535 € |
| Pysyvät vastaavat | 3 497 € | 3 834 € | 4 284 € |
| Vaihto-omaisuus | 9 753 € | 9 753 € | 9 753 € |
| Saamiset | 1 € | 700 € | 1 060 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 55 t€ | 60 t€ | 69 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 65 t€ | 70 t€ | 80 t€ |
| Vastaavaa | 69 t€ | 74 t€ | 84 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 68 t€ | 74 t€ | 84 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 173 € | 0 € | – |
| Vieras pääoma | 173 € | 0 € | – |
| Sijoitukset | 2 470 € | 2 470 € | 2 470 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 1 € | 700 € | 907 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 173 € | 0 € | – |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 66 t€ | 75 t€ | 86 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | – | 0 € | 153 € |
| Ostot tilikauden aikana | 1 588 € | 0 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 112 € | -3 411 € | -4 535 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 1 € | 700 € | 1 060 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 1 027 € | 1 364 € | 1 814 € |
| Vastattavaa | 69 t€ | 74 t€ | 84 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 1 € | 0 € | 0 € |
| Muut aineelliset hyödykkeet | 31 € | 36 € | 43 € |
| Koneet ja kalusto | 996 € | 1 328 € | 1 771 € |
| Muu vaihto-omaisuus | 9 753 € | 9 753 € | 9 753 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 337 € | -449 € | -598 € |
| Palvelujen ostot | – | 0 € | -1 894 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 2 470 € | 2 470 € | 2 470 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 164 € | 183 € | 183 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.