Ponsor Invest Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Tuusula, rekisteröity vuonna 2017. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 112 t€ ja liikevoitto -853 €; omavaraisuusaste 38,1 %.
Liikevaihto 2025112 t€+193 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-853 €-0,8 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-6 278 €käyttökate -853 €
Omavaraisuusaste38,1 %quick ratio 2,94
Toiminut9 vrekisteröity 13.10.2017
Tuusula: 9 uutta yritystä 30 päivässä
- Ihoa Health OyLuontaistuotteiden vähittäiskauppa
- Caire LVIS OyLämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
- BAT&MAT KPK OYMuu moottoriajoneuvojen osien ja varusteiden vähittäiskauppa
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 112 t€ | 38 t€ | 99 t€ | 124 t€ | 166 t€ | 141 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 192,6 % | -61,3 % | -20,7 % | -24,9 % | 17,3 % | – |
| Käyttökate | -853 € | 28 t€ | -14 t€ | 218 € | 30 t€ | 39 t€ |
| Käyttökate-% | -0,8 % | 73,2 % | -14,0 % | 0,2 % | 18,3 % | 27,3 % |
| Liikevoitto | -853 € | 28 t€ | -14 t€ | 218 € | 30 t€ | 39 t€ |
| Liikevoitto-% | -0,8 % | 73,2 % | -14,0 % | 0,2 % | 18,3 % | 27,3 % |
| Tilikauden tulos | -6 278 € | 14 t€ | -18 t€ | -2 167 € | 22 t€ | 29 t€ |
| Henkilöstökulut | -71 t€ | 56 t€ | 56 t€ | 73 t€ | 81 t€ | 69 t€ |
| Omavaraisuusaste | 38,1 % | 40,3 % | 36,6 % | 37,9 % | 39,7 % | 42,9 % |
| Quick ratio | 2,94 | 2,82 | 1,19 | 1,92 | 2,79 | 0,96 |
| Current ratio | 2,94 | 2,82 | 1,19 | 1,92 | 2,79 | 0,96 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 71,6 % | 233,6 % | 88,5 % | 97,2 % | 75,6 % | 62,5 % |
| Oman pääoman tuotto | -12,8 % | 23,1 % | -35,5 % | -2,9 % | 26,3 % | 43,7 % |
| Taseen loppusumma | 129 t€ | 150 t€ | 138 t€ | 195 t€ | 208 t€ | 155 t€ |
| Oma pääoma | 49 t€ | 60 t€ | 50 t€ | 74 t€ | 83 t€ | 66 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 18 t€ | 48 t€ | 11 t€ | 7 526 € | 38 t€ | 3 814 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 112 t€ | 38 t€ | 99 t€ | 124 t€ | 166 t€ | 141 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 3 761 € | 113 t€ | 8 761 € | 3 761 € | 3 761 € | 3 761 € |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | -9 013 € | -1 300 € | 0 € | – | – |
| Henkilöstökulut | 71 t€ | -56 t€ | -56 t€ | -73 t€ | -81 t€ | -69 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 45 t€ | -58 t€ | -64 t€ | -55 t€ | -58 t€ | -38 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -853 € | 28 t€ | -14 t€ | 218 € | 30 t€ | 39 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 5 426 € | -14 t€ | -3 877 € | -2 213 € | -2 503 € | -2 133 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -6 278 € | 14 t€ | -18 t€ | -1 995 € | 28 t€ | 36 t€ |
| Tuloverot | – | 0 € | -173 € | -173 € | -6 074 € | -7 489 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -6 278 € | 14 t€ | -18 t€ | -2 167 € | 22 t€ | 29 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 93 t€ | 91 t€ | 118 t€ | 118 t€ | 116 t€ | 114 t€ |
| Saamiset | 18 t€ | 9 893 € | 9 339 € | 70 t€ | 54 t€ | 37 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 18 t€ | 48 t€ | 11 t€ | 7 526 € | 38 t€ | 3 814 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 37 t€ | 58 t€ | 20 t€ | 77 t€ | 92 t€ | 41 t€ |
| Vastaavaa | 129 t€ | 150 t€ | 138 t€ | 195 t€ | 208 t€ | 155 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 49 t€ | 60 t€ | 50 t€ | 74 t€ | 83 t€ | 66 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 68 t€ | 69 t€ | 70 t€ | 81 t€ | 93 t€ | 46 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 12 t€ | 21 t€ | 17 t€ | 40 t€ | 33 t€ | 43 t€ |
| Vieras pääoma | 80 t€ | 89 t€ | 87 t€ | 121 t€ | 125 t€ | 88 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (43)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 112 t€ | 38 t€ | 99 t€ | 124 t€ | 166 t€ | 141 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 3 761 € | 113 t€ | 8 761 € | 3 761 € | 3 761 € | 3 761 € |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | -9 013 € | -1 300 € | 0 € | – | – |
| Henkilöstökulut | 71 t€ | -56 t€ | -56 t€ | -73 t€ | -81 t€ | -69 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 45 t€ | -58 t€ | -64 t€ | -55 t€ | -58 t€ | -38 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -853 € | 28 t€ | -14 t€ | 218 € | 30 t€ | 39 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 5 426 € | -14 t€ | -3 877 € | -2 213 € | -2 503 € | -2 133 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -6 278 € | 14 t€ | -18 t€ | -1 995 € | 28 t€ | 36 t€ |
| Tuloverot | – | 0 € | -173 € | -173 € | -6 074 € | -7 489 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -6 278 € | 14 t€ | -18 t€ | -2 167 € | 22 t€ | 29 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 93 t€ | 91 t€ | 118 t€ | 118 t€ | 116 t€ | 114 t€ |
| Saamiset | 18 t€ | 9 893 € | 9 339 € | 70 t€ | 54 t€ | 37 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 18 t€ | 48 t€ | 11 t€ | 7 526 € | 38 t€ | 3 814 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 37 t€ | 58 t€ | 20 t€ | 77 t€ | 92 t€ | 41 t€ |
| Vastaavaa | 129 t€ | 150 t€ | 138 t€ | 195 t€ | 208 t€ | 155 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 49 t€ | 60 t€ | 50 t€ | 74 t€ | 83 t€ | 66 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 68 t€ | 69 t€ | 70 t€ | 81 t€ | 93 t€ | 46 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 12 t€ | 21 t€ | 17 t€ | 40 t€ | 33 t€ | 43 t€ |
| Vieras pääoma | 80 t€ | 89 t€ | 87 t€ | 121 t€ | 125 t€ | 88 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -6 278 € | 14 t€ | -18 t€ | -2 167 € | 22 t€ | 29 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 93 t€ | 91 t€ | 110 t€ | 110 t€ | 110 t€ | 110 t€ |
| Eläkekulut | 7 767 € | -8 231 € | -6 631 € | -1 705 € | -1 744 € | -1 515 € |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 3 862 € | 7 200 € | 3 964 € | 6 690 € | 7 250 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 0 € | 2 009 € | 0 € | 0 € | 1 458 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 12 t€ | 2 693 € | 0 € | 25 t€ | 36 t€ | 30 t€ |
| Vastattavaa | 129 t€ | 150 t€ | 138 t€ | 195 t€ | 208 t€ | 155 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | – | – | 0 € | 840 € | 1 320 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 2 510 € | 0 € | 0 € | 33 t€ | 5 720 € | 2 000 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 5 426 € | -14 t€ | -3 877 € | -2 213 € | -2 837 € | -2 133 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 5 500 € | 11 t€ | 11 t€ | 12 t€ | 11 t€ | 18 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 6 944 € | 7 593 € | 5 824 € | 28 t€ | 20 t€ | 23 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 18 t€ | 9 893 € | 9 339 € | 70 t€ | 54 t€ | 37 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | – | 0 € | 5 375 € | 5 375 € | 5 375 € | 5 375 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 53 t€ | 44 t€ | 66 t€ | 74 t€ | 58 t€ | 35 t€ |
| Sijoitukset | 93 t€ | 91 t€ | 118 t€ | 118 t€ | 116 t€ | 114 t€ |
| Palvelujen ostot | 0 € | -598 € | -1 300 € | 0 € | – | – |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 68 t€ | 69 t€ | 70 t€ | 81 t€ | 93 t€ | 46 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 0 € | -8 415 € | 0 € | – | – | – |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 314 € | 0 € | 0 € | 334 € | 0 € |
| Muut henkilösivukulut | 2 714 € | -4 566 € | -4 210 € | -4 654 € | -4 576 € | -1 177 € |
| Palkat ja palkkiot | 61 t€ | -43 t€ | -45 t€ | -66 t€ | -75 t€ | -66 t€ |
| Muut saamiset (sijoitukset) | – | 0 € | 7 799 € | 7 799 € | 6 830 € | 4 000 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.