Aasi Holding Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Tampere, rekisteröity vuonna 2017. Tilikaudella, joka päättyi 31.3.2026, liikevaihto oli 48 t€ ja liikevoitto 19 t€; omavaraisuusaste -3,2 %.
Liikevaihto 202648 t€-61 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto19 t€39,4 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos4 187 €käyttökate -35 t€
Omavaraisuusaste-3,2 %quick ratio 0,77
Toiminut9 vrekisteröity 20.4.2017
Tampere: 62 uutta yritystä 30 päivässä
- Puhakka Consulting OyRakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
- Markus Vallinoja Holding OyHoldingyhtiöiden toiminta
- Metsuripalvelu Mähönen OyMetsätaloutta palveleva toiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 48 t€ | 123 t€ | 149 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -61,2 % | -17,6 % | – |
| Käyttökate | -35 t€ | 84 t€ | 64 t€ |
| Käyttökate-% | -73,3 % | 68,5 % | 43,0 % |
| Liikevoitto | 19 t€ | 25 t€ | -597 € |
| Liikevoitto-% | 39,4 % | 20,3 % | -0,4 % |
| Tilikauden tulos | 4 187 € | 3 330 € | -197 t€ |
| Henkilöstökulut | -39 t€ | 0 € | – |
| Omavaraisuusaste | -3,2 % | -3,2 % | -3,3 % |
| Quick ratio | 0,77 | 0,75 | 0,50 |
| Current ratio | 0,77 | 0,75 | 0,50 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 4259,5 % | 1765,7 % | 1474,9 % |
| Taseen loppusumma | 2,0 M€ | 2,1 M€ | 2,1 M€ |
| Oma pääoma | -63 t€ | -67 t€ | -71 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 087 € | 4 460 € | 4 507 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 48 t€ | 123 t€ | 149 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 374 t€ | 306 t€ | 263 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 175 t€ | -200 t€ | -202 t€ |
| Henkilöstökulut | 39 t€ | 0 € | – |
| Poistot ja arvonalentumiset | 54 t€ | -59 t€ | -65 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 135 t€ | -145 t€ | -147 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 19 t€ | 25 t€ | -597 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 15 t€ | -20 t€ | -196 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 4 187 € | 4 533 € | -197 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -1 203 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 4 187 € | 3 330 € | -197 t€ |
Tase
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 1,9 M€ | 2,1 M€ | 2,1 M€ |
| Saamiset | 42 t€ | 44 t€ | 34 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 087 € | 4 460 € | 4 507 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 46 t€ | 49 t€ | 38 t€ |
| Vastaavaa | 2,0 M€ | 2,1 M€ | 2,1 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 100 t€ | 100 t€ | 100 t€ |
| Oma pääoma | -63 t€ | -67 t€ | -71 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 2,0 M€ | 2,1 M€ | 2,1 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 60 t€ | 65 t€ | 76 t€ |
| Vieras pääoma | 2,0 M€ | 2,2 M€ | 2,2 M€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (51)
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 48 t€ | 123 t€ | 149 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 374 t€ | 306 t€ | 263 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 175 t€ | -200 t€ | -202 t€ |
| Henkilöstökulut | 39 t€ | 0 € | – |
| Poistot ja arvonalentumiset | 54 t€ | -59 t€ | -65 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 135 t€ | -145 t€ | -147 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 19 t€ | 25 t€ | -597 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 15 t€ | -20 t€ | -196 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 4 187 € | 4 533 € | -197 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -1 203 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 4 187 € | 3 330 € | -197 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 1,9 M€ | 2,1 M€ | 2,1 M€ |
| Saamiset | 42 t€ | 44 t€ | 34 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 087 € | 4 460 € | 4 507 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 46 t€ | 49 t€ | 38 t€ |
| Vastaavaa | 2,0 M€ | 2,1 M€ | 2,1 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 100 t€ | 100 t€ | 100 t€ |
| Oma pääoma | -63 t€ | -67 t€ | -71 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 2,0 M€ | 2,1 M€ | 2,1 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 60 t€ | 65 t€ | 76 t€ |
| Vieras pääoma | 2,0 M€ | 2,2 M€ | 2,2 M€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 406 t€ | 437 t€ | 466 t€ |
| Sijoitukset | 1,3 M€ | 1,3 M€ | 1,3 M€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 30 t€ | 25 t€ | 19 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 6 726 € | 9 129 € | 7 394 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -167 t€ | -171 t€ | 26 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 146 € | 1 190 € | 2 808 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 9 763 € | 17 t€ | 29 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 12 t€ | 18 t€ | 12 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 175 t€ | -200 t€ | -202 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 4 187 € | 3 330 € | -197 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 42 t€ | 44 t€ | 34 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 15 t€ | -20 t€ | -22 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 669 t€ | 782 t€ | 773 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 33 t€ | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 5 181 € | 919 € | 1 886 € |
| Vastattavaa | 2,0 M€ | 2,1 M€ | 2,1 M€ |
| Maa- ja vesialueet, Vuokraoikeudet | 0 € | 62 t€ | 0 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 13 € | 5 € | 19 € |
| Muut henkilösivukulut | 870 € | 0 € | – |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 294 t€ | 332 t€ | 372 t€ |
| Muut aineelliset hyödykkeet | 5 309 € | 17 t€ | 28 t€ |
| Koneet ja kalusto | 34 t€ | 42 t€ | 55 t€ |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien sijoituksista | – | 0 € | -174 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 54 t€ | -59 t€ | -65 t€ |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 224 t€ | 224 t€ | 224 t€ |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 38 t€ | 38 t€ | 38 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 1,3 M€ | 1,3 M€ | 1,3 M€ |
| Eläkekulut | 5 854 € | 0 € | – |
| Pitkäaikaiset muut velat | 1,5 M€ | 1,6 M€ | 1,6 M€ |
| Pitkäaikaiset pääomalainat | 200 t€ | 200 t€ | 200 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.