Pinpe Holding Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Helsinki, rekisteröity vuonna 2017. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto -4 804 €; omavaraisuusaste 99,8 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 32 t€ ja tuloverot 6 260 €.
Helsinki: 329 uutta yritystä 30 päivässä
- Mixedtape Group OyRuokaravintolat
- Bella Creative OyMuu esittävä taide
- LHT Solutions OyPuhelinpalvelukeskusten toiminta
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
|---|---|---|---|
| Käyttökate | -4 804 € | -16 t€ | -34 t€ |
| Liikevoitto | -4 804 € | -16 t€ | -34 t€ |
| Tilikauden tulos | 872 t€ | 567 t€ | 387 t€ |
| Henkilöstökulut | 0 € | 12 t€ | 30 t€ |
| Omavaraisuusaste | 99,8 % | 100,0 % | 99,9 % |
| Quick ratio | 114,67 | – | 396,69 |
| Current ratio | 114,67 | – | 396,69 |
| Oman pääoman tuotto | 40,5 % | 33,7 % | 28,4 % |
| Taseen loppusumma | 2,2 M€ | 1,7 M€ | 1,4 M€ |
| Oma pääoma | 2,2 M€ | 1,7 M€ | 1,4 M€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 60 t€ | 233 t€ | 478 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Henkilöstökulut | 0 € | -12 t€ | -30 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 4 804 € | -4 085 € | -3 540 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -4 804 € | -16 t€ | -34 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -882 t€ | 589 t€ | 422 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 877 t€ | 573 t€ | 388 t€ |
| Tuloverot | 5 367 € | -6 587 € | -753 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 872 t€ | 567 t€ | 387 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 1,6 M€ | 973 t€ | 885 t€ |
| Saamiset | 453 t€ | 474 t€ | 2 181 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 60 t€ | 233 t€ | 478 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 512 t€ | 707 t€ | 480 t€ |
| Vastaavaa | 2,2 M€ | 1,7 M€ | 1,4 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 2,2 M€ | 1,7 M€ | 1,4 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 4 469 € | 0 € | 1 210 € |
| Vieras pääoma | 4 469 € | 0 € | 1 210 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (36)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Henkilöstökulut | 0 € | -12 t€ | -30 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 4 804 € | -4 085 € | -3 540 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -4 804 € | -16 t€ | -34 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -882 t€ | 589 t€ | 422 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 877 t€ | 573 t€ | 388 t€ |
| Tuloverot | 5 367 € | -6 587 € | -753 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 872 t€ | 567 t€ | 387 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 1,6 M€ | 973 t€ | 885 t€ |
| Saamiset | 453 t€ | 474 t€ | 2 181 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 60 t€ | 233 t€ | 478 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 512 t€ | 707 t€ | 480 t€ |
| Vastaavaa | 2,2 M€ | 1,7 M€ | 1,4 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 2,2 M€ | 1,7 M€ | 1,4 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 4 469 € | 0 € | 1 210 € |
| Vieras pääoma | 4 469 € | 0 € | 1 210 € |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien sijoituksista | -17 t€ | -70 t€ | -56 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 1,3 M€ | 1,1 M€ | 974 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | – | 0 € | 426 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 872 t€ | 567 t€ | 387 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 14 € | 14 € | 14 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 28 t€ | 52 t€ | 30 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 0 € | -10 t€ | -25 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | -5 509 € | -1 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 618 € | 1 706 € | 4 514 € |
| Muut henkilösivukulut | 0 € | -353 € | -727 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 4 469 € | 0 € | 785 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 453 t€ | 474 t€ | 2 181 € |
| Eläkekulut | 0 € | -1 735 € | -4 544 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 1,6 M€ | 973 t€ | 885 t€ |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 452 t€ | 472 t€ | 0 € |
| Tuotot osuuksista omistusyhteysyrityksissä | 836 t€ | 612 t€ | 443 t€ |
| Osuudet omistusyhteysyrityksissä | 500 € | 500 € | 500 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 0 € | 1 816 € | 2 168 € |
| Sijoitukset | 1,6 M€ | 973 t€ | 885 t€ |
| Vastattavaa | 2,2 M€ | 1,7 M€ | 1,4 M€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Pinpe Holding Oy kuuluu toimialaluokassa omaisuudenhoitotoiminta suurempaan puoliskoon (453 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 27 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.