Bredbacka Invest Ab Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Pietarsaari, rekisteröity vuonna 2017. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 16 t€ ja liikevoitto 6 954 €; omavaraisuusaste 29,8 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 4 643 € ja tuloverot 929 €.
Pietarsaari: 5 uutta yritystä 30 päivässä
- Newforce AbMaa- ja vesirakentamiseen erikoistunut rakennustoiminta
- Holmgren Yhtiöt OyMuualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
- Dentfix AbHammaslääkäripalvelut
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ | 16 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -1,1 % | – |
| Käyttökate | 6 954 € | 10 t€ |
| Käyttökate-% | 43,7 % | 62,8 % |
| Liikevoitto | 6 954 € | 10 t€ |
| Liikevoitto-% | 43,7 % | 62,8 % |
| Tilikauden tulos | 2 795 € | 3 850 € |
| Omavaraisuusaste | 29,8 % | 28,3 % |
| Quick ratio | 0,52 | – |
| Current ratio | 0,52 | – |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 644,0 % | 641,8 % |
| Oman pääoman tuotto | 6,4 % | 9,4 % |
| Taseen loppusumma | 146 t€ | 144 t€ |
| Oma pääoma | 44 t€ | 41 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 405 € | 726 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ | 16 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 8 973 € | 5 989 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 6 954 € | 10 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 4 146 € | 5 475 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 2 808 € | 4 643 € |
| Tuloverot | 12 € | 794 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 2 795 € | 3 850 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 143 t€ | 143 t€ |
| Saamiset | 316 € | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 405 € | 726 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 2 721 € | 726 € |
| Vastaavaa | 146 t€ | 144 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 44 t€ | 41 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 97 t€ | 103 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 5 200 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 103 t€ | 103 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (29)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ | 16 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 8 973 € | 5 989 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 6 954 € | 10 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 4 146 € | 5 475 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 2 808 € | 4 643 € |
| Tuloverot | 12 € | 794 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 2 795 € | 3 850 € |
| Pysyvät vastaavat | 143 t€ | 143 t€ |
| Saamiset | 316 € | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 405 € | 726 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 2 721 € | 726 € |
| Vastaavaa | 146 t€ | 144 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 44 t€ | 41 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 97 t€ | 103 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 5 200 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 103 t€ | 103 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 2 795 € | 3 850 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 143 t€ | 143 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 316 € | 0 € |
| Vastattavaa | 146 t€ | 144 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 8 € | 0 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 4 154 € | 5 475 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 5 200 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 316 € | 0 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 38 t€ | 34 t€ |
| Sijoitukset | 143 t€ | 143 t€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 92 t€ | 98 t€ |
| Pitkäaikaiset muut velat | 5 870 € | 5 870 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Bredbacka Invest Ab Oy kuuluu toimialaluokassa muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta pienempään puoliskoon (6954 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 22 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.