Kuljetuspalvelu Jamia Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Tuusula, rekisteröity vuonna 2016. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 324 t€ ja liikevoitto 5 633 €; omavaraisuusaste 14,2 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 2 774 € ja tuloverot 555 €. Julkiset ostajat ostivat siltä 64 € vuosina 2022–2022; suurin ostaja on Sosiaali- Ja Terveystoimiala, Helsinki (Helsinki).
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 324 t€ | 277 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 17,2 % | – |
| Käyttökate | -29 t€ | -17 t€ |
| Käyttökate-% | -8,9 % | -6,3 % |
| Liikevoitto | 5 633 € | 11 t€ |
| Liikevoitto-% | 1,7 % | 4,0 % |
| Tilikauden tulos | -5 226 € | 1 530 € |
| Henkilöstökulut | -91 t€ | -123 t€ |
| Omavaraisuusaste | 14,2 % | 15,3 % |
| Quick ratio | 0,61 | 0,66 |
| Current ratio | 0,61 | 0,66 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 52,9 % | 73,1 % |
| Oman pääoman tuotto | -18,4 % | 4,2 % |
| Taseen loppusumma | 200 t€ | 239 t€ |
| Oma pääoma | 28 t€ | 37 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 30 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 324 t€ | 277 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 450 € | 979 € |
| Materiaalit ja palvelut | 145 t€ | 66 t€ |
| Henkilöstökulut | 91 t€ | 123 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 34 t€ | 29 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 49 t€ | 49 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 5 633 € | 11 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 11 t€ | 9 072 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -5 226 € | 2 085 € |
| Tuloverot | 0 € | 555 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -5 226 € | 1 530 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 159 t€ | 192 t€ |
| Saamiset | 31 t€ | 16 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 30 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 41 t€ | 46 t€ |
| Vastaavaa | 200 t€ | 239 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 28 t€ | 37 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 105 t€ | 132 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 67 t€ | 70 t€ |
| Vieras pääoma | 171 t€ | 202 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (45)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 324 t€ | 277 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 450 € | 979 € |
| Materiaalit ja palvelut | 145 t€ | 66 t€ |
| Henkilöstökulut | 91 t€ | 123 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 34 t€ | 29 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 49 t€ | 49 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 5 633 € | 11 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 11 t€ | 9 072 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -5 226 € | 2 085 € |
| Tuloverot | 0 € | 555 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -5 226 € | 1 530 € |
| Pysyvät vastaavat | 159 t€ | 192 t€ |
| Saamiset | 31 t€ | 16 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 30 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 41 t€ | 46 t€ |
| Vastaavaa | 200 t€ | 239 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 28 t€ | 37 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 105 t€ | 132 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 67 t€ | 70 t€ |
| Vieras pääoma | 171 t€ | 202 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 31 t€ | 33 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 77 t€ | 105 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 5 246 € | 8 417 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 105 t€ | 132 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 157 t€ | 191 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 61 € | 93 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 34 t€ | 29 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 1 930 € | 1 016 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 4 500 € | 7 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 31 t€ | 16 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 4 992 € | 2 965 € |
| Muut henkilösivukulut | 2 824 € | 3 335 € |
| Vastattavaa | 200 t€ | 239 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 36 t€ | 33 t€ |
| Eläkekulut | 11 t€ | 15 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 16 t€ | 14 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 11 t€ | 9 165 € |
| Sijoitukset | 1 930 € | 1 016 € |
| Palvelujen ostot | 109 t€ | 33 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -5 226 € | 1 530 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 11 t€ | 1 821 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 5 860 € | 8 031 € |
| Koneet ja kalusto | 157 t€ | 191 t€ |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 51 t€ | 51 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Kuljetuspalvelu Jamia Oy kuuluu toimialaluokassa kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus pienempään puoliskoon (1240 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 12 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Myynti julkisille ostajille
Suurimmat ostajat
Ilmainen kuukausilista: Tuusula
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta