Training Club Pirkkala Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Pirkkala, rekisteröity vuonna 2015. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 153 t€ ja liikevoitto -2 140 €; omavaraisuusaste 40,4 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 11 t€ ja tuloverot 2 209 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 153 t€ | 150 t€ | 146 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 2,4 % | 3,0 % | – |
| Käyttökate | -13 t€ | 28 t€ | 61 t€ |
| Käyttökate-% | -8,7 % | 18,7 % | 42,0 % |
| Liikevoitto | -2 140 € | 11 t€ | 39 t€ |
| Liikevoitto-% | -1,4 % | 7,4 % | 26,9 % |
| Tilikauden tulos | -9 369 € | 8 579 € | 26 t€ |
| Henkilöstökulut | -240 € | 1 057 € | 120 € |
| Omavaraisuusaste | 40,4 % | 52,3 % | 29,1 % |
| Quick ratio | 0,21 | 0,29 | 0,37 |
| Current ratio | 0,21 | 0,29 | 0,37 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 25,9 % | 25,8 % | 56,5 % |
| Oman pääoman tuotto | -34,7 % | 20,3 % | 76,7 % |
| Taseen loppusumma | 69 t€ | 84 t€ | 121 t€ |
| Oma pääoma | 27 t€ | 42 t€ | 34 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 419 € | 7 194 € | 19 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 153 t€ | 150 t€ | 146 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 1 000 € | 14 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 5 611 € | -27 t€ | -19 t€ |
| Henkilöstökulut | 240 € | -1 057 € | -120 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 11 t€ | -17 t€ | -22 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 139 t€ | -95 t€ | -79 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -2 140 € | 11 t€ | 39 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 10 € | -253 € | -910 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -2 150 € | 11 t€ | 38 t€ |
| Tuloverot | 7 220 € | -2 209 € | -12 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -9 369 € | 8 579 € | 26 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 61 t€ | 72 t€ | 89 t€ |
| Saamiset | 4 489 € | 4 711 € | 13 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 419 € | 7 194 € | 19 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 8 908 € | 12 t€ | 32 t€ |
| Vastaavaa | 69 t€ | 84 t€ | 121 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € |
| Oma pääoma | 27 t€ | 42 t€ | 34 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | – | 0 € | 1 050 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 43 t€ | 41 t€ | 86 t€ |
| Vieras pääoma | 43 t€ | 41 t€ | 87 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (46)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 153 t€ | 150 t€ | 146 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 1 000 € | 14 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 5 611 € | -27 t€ | -19 t€ |
| Henkilöstökulut | 240 € | -1 057 € | -120 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 11 t€ | -17 t€ | -22 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 139 t€ | -95 t€ | -79 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -2 140 € | 11 t€ | 39 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 10 € | -253 € | -910 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -2 150 € | 11 t€ | 38 t€ |
| Tuloverot | 7 220 € | -2 209 € | -12 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -9 369 € | 8 579 € | 26 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 61 t€ | 72 t€ | 89 t€ |
| Saamiset | 4 489 € | 4 711 € | 13 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 419 € | 7 194 € | 19 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 8 908 € | 12 t€ | 32 t€ |
| Vastaavaa | 69 t€ | 84 t€ | 121 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € |
| Oma pääoma | 27 t€ | 42 t€ | 34 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | – | 0 € | 1 050 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 43 t€ | 41 t€ | 86 t€ |
| Vieras pääoma | 43 t€ | 41 t€ | 87 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 11 t€ | -17 t€ | -22 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 36 t€ | 45 t€ | 60 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 22 t€ | 14 t€ | -12 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 4 489 € | 4 711 € | 13 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 35 t€ | 36 t€ | 64 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 2 579 € | 2 686 € | 8 386 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 3 € | 87 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 10 € | -256 € | -998 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 4 645 € | 2 841 € | 5 903 € |
| Muut aineettomat hyödykkeet | 11 t€ | 13 t€ | 15 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | 0 € | 11 t€ |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 11 t€ | 17 t€ | 17 t€ |
| Aineettomat hyödykkeet | 11 t€ | 13 t€ | 15 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -9 369 € | 8 579 € | 26 t€ |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 5 940 € | 6 000 € | 6 000 € |
| Sijoitukset | 14 t€ | 14 t€ | 14 t€ |
| Muut henkilösivukulut | 240 € | -1 057 € | -120 € |
| Ostot tilikauden aikana | 5 611 € | -27 t€ | -19 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 1 910 € | 2 025 € | 4 288 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | – | 0 € | 1 050 € |
| Palvelujen ostot | 0 € | -121 € | 0 € |
| Vastattavaa | 69 t€ | 84 t€ | 121 t€ |
| Lyhytaikaiset saadut ennakot | 2 752 € | 2 752 € | 4 706 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 7 620 € | 7 620 € | 7 620 € |
| Koneet ja kalusto | 36 t€ | 45 t€ | 60 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Training Club Pirkkala Oy kuuluu toimialaluokassa kuntokeskusten toiminta pienempään puoliskoon (302 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 18 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Pirkkala
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta