JVO Halli Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Orimattila, rekisteröity vuonna 2015. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 90 t€ ja liikevoitto 37 t€; omavaraisuusaste 21,7 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 18 t€ ja tuloverot 3 581 €.
Orimattila: 4 uutta yritystä 30 päivässä
- Öyskävöyskäre OyMuu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
- CWC Group OyMuualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
- CloudyMind OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 90 t€ | 81 t€ | 78 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 10,5 % | 4,2 % | – |
| Käyttökate | 22 t€ | 48 t€ | 48 t€ |
| Käyttökate-% | 24,2 % | 58,8 % | 61,9 % |
| Liikevoitto | 37 t€ | 33 t€ | 32 t€ |
| Liikevoitto-% | 41,2 % | 40,2 % | 41,0 % |
| Tilikauden tulos | 17 t€ | 14 t€ | 11 t€ |
| Henkilöstökulut | -1 272 € | 1 293 € | 1 303 € |
| Omavaraisuusaste | 21,7 % | 17,2 % | 13,3 % |
| Quick ratio | 0,01 | 0,01 | 0,10 |
| Current ratio | 0,01 | 0,01 | 0,10 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 363,3 % | 435,4 % | 495,0 % |
| Oman pääoman tuotto | 18,6 % | 19,4 % | 17,8 % |
| Taseen loppusumma | 418 t€ | 428 t€ | 446 t€ |
| Oma pääoma | 91 t€ | 74 t€ | 60 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 693 € | 958 € | 3 864 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 90 t€ | 81 t€ | 78 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 19 t€ | -26 t€ | -25 t€ |
| Henkilöstökulut | 1 272 € | -1 293 € | -1 303 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 15 t€ | -15 t€ | -16 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 17 t€ | -6 204 € | -3 328 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 37 t€ | 33 t€ | 32 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 16 t€ | -15 t€ | -18 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 21 t€ | 18 t€ | 14 t€ |
| Tuloverot | 4 241 € | -3 581 € | -3 336 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 17 t€ | 14 t€ | 11 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 417 t€ | 427 t€ | 443 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 693 € | 958 € | 3 864 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 693 € | 958 € | 3 864 € |
| Vastaavaa | 418 t€ | 428 t€ | 446 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 91 t€ | 74 t€ | 60 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 249 t€ | 282 t€ | 350 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 78 t€ | 72 t€ | 37 t€ |
| Vieras pääoma | 327 t€ | 354 t€ | 387 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (38)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 90 t€ | 81 t€ | 78 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 19 t€ | -26 t€ | -25 t€ |
| Henkilöstökulut | 1 272 € | -1 293 € | -1 303 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 15 t€ | -15 t€ | -16 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 17 t€ | -6 204 € | -3 328 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 37 t€ | 33 t€ | 32 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 16 t€ | -15 t€ | -18 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 21 t€ | 18 t€ | 14 t€ |
| Tuloverot | 4 241 € | -3 581 € | -3 336 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 17 t€ | 14 t€ | 11 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 417 t€ | 427 t€ | 443 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 693 € | 958 € | 3 864 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 693 € | 958 € | 3 864 € |
| Vastaavaa | 418 t€ | 428 t€ | 446 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 91 t€ | 74 t€ | 60 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 249 t€ | 282 t€ | 350 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 78 t€ | 72 t€ | 37 t€ |
| Vieras pääoma | 327 t€ | 354 t€ | 387 t€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 187 t€ | 201 t€ | 216 t€ |
| Sijoitukset | 224 t€ | 224 t€ | 224 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 30 t€ | 29 t€ | 23 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 71 t€ | 57 t€ | 46 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 5 299 € | 1 487 € | 4 052 € |
| Ostot tilikauden aikana | 19 t€ | -26 t€ | -25 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 17 t€ | 14 t€ | 11 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 16 t€ | -15 t€ | -18 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 193 t€ | 203 t€ | 218 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 7 605 € | 10 t€ | 9 673 € |
| Vastattavaa | 418 t€ | 428 t€ | 446 t€ |
| Muut henkilösivukulut | 1 272 € | -1 293 € | -1 303 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 249 t€ | 282 t€ | 350 t€ |
| Koneet ja kalusto | 3 944 € | 271 € | 362 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 15 t€ | -15 t€ | -16 t€ |
| Palvelujen ostot | 187 € | 0 € | – |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 2 059 € | 2 059 € | 2 059 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 35 t€ | 32 t€ | 0 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 224 t€ | 224 t€ | 224 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna JVO Halli Oy kuuluu toimialaluokassa muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta pienempään puoliskoon (6954 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 22 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.