AT Terveyspalvelut Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Riihimäki, rekisteröity vuonna 2013. Tilikaudella, joka päättyi 31.8.2025, liikevaihto oli 440 t€ ja liikevoitto 30 t€; omavaraisuusaste 94,0 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 90 t€ ja tuloverot 18 t€.
Riihimäki: 6 uutta yritystä 30 päivässä
- Hämeen Paineilmapalvelu OyYleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden korjaus ja huolto
- Parturi-Kampaamo Sininen Helmi OyKampaamo- ja parturipalvelut
- Rixus Digitals OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Talous
| Tunnusluvut | 31.8.2025 | 31.8.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 440 t€ | 447 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -1,4 % | – |
| Käyttökate | 11 t€ | 86 t€ |
| Käyttökate-% | 2,4 % | 19,2 % |
| Liikevoitto | 30 t€ | 90 t€ |
| Liikevoitto-% | 6,7 % | 20,0 % |
| Tilikauden tulos | 24 t€ | 71 t€ |
| Henkilöstökulut | -294 t€ | -246 t€ |
| Omavaraisuusaste | 94,0 % | 94,8 % |
| Quick ratio | 11,22 | 17,85 |
| Current ratio | 11,22 | 17,85 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 3,8 % | 3,2 % |
| Oman pääoman tuotto | 8,9 % | 27,4 % |
| Taseen loppusumma | 280 t€ | 274 t€ |
| Oma pääoma | 264 t€ | 260 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 173 t€ | 251 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.8.2025 | 31.8.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 440 t€ | 447 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | 267 € |
| Henkilöstökulut | 294 t€ | 246 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 19 t€ | 3 923 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 98 t€ | 107 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 30 t€ | 90 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 30 t€ | 90 t€ |
| Tuloverot | 6 013 € | 18 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 24 t€ | 71 t€ |
Tase
| 31.8.2025 | 31.8.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 91 t€ | 22 t€ |
| Saamiset | 15 t€ | 989 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 173 t€ | 251 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 189 t€ | 252 t€ |
| Vastaavaa | 280 t€ | 274 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 264 t€ | 260 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 17 t€ | 14 t€ |
| Vieras pääoma | 17 t€ | 14 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (39)
| 31.8.2025 | 31.8.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 440 t€ | 447 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | 267 € |
| Henkilöstökulut | 294 t€ | 246 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 19 t€ | 3 923 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 98 t€ | 107 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 30 t€ | 90 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 30 t€ | 90 t€ |
| Tuloverot | 6 013 € | 18 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 24 t€ | 71 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 91 t€ | 22 t€ |
| Saamiset | 15 t€ | 989 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 173 t€ | 251 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 189 t€ | 252 t€ |
| Vastaavaa | 280 t€ | 274 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 264 t€ | 260 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 17 t€ | 14 t€ |
| Vieras pääoma | 17 t€ | 14 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 24 t€ | 71 t€ |
| Koneet ja kalusto | 57 t€ | 12 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 30 t€ | 10 t€ |
| Eläkekulut | 49 t€ | 43 t€ |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 137 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 7 640 € | 3 698 € |
| Vastattavaa | 280 t€ | 274 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 3 401 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 8 591 € | 989 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 9 197 € | 7 042 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 15 t€ | 989 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 6 739 € | 0 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 238 t€ | 186 t€ |
| Muut aineelliset hyödykkeet | 4 516 € | 0 € |
| Sijoitukset | 30 t€ | 10 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 19 t€ | 3 923 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 61 t€ | 12 t€ |
| Palvelujen ostot | 0 € | 165 € |
| Ostot tilikauden aikana | 0 € | 102 € |
| Muut henkilösivukulut | 13 t€ | 12 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 233 t€ | 192 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna AT Terveyspalvelut Oy kuuluu toimialaluokassa lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut suurempaan puoliskoon (2077 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 81 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.