Arsu Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Pirkkala, rekisteröity vuonna 2012. Tilikaudella, joka päättyi 30.6.2024, liikevoitto -64 t€; omavaraisuusaste 91,0 %.
Bruttotulos 2024–tilikausi päättyi 30.6.2024
Liikevoitto-64 t€
Tilikauden tulos226 t€käyttökate -39 t€
Omavaraisuusaste91,0 %quick ratio 5,37
Toiminut14 vrekisteröity 1.3.2012
Pirkkala: 10 uutta yritystä 30 päivässä
- Roadbeach Invest OyHoldingyhtiöiden toiminta
- Pinpoint OyAsuntojen vuokraus
- Salon Mia's Mirror Finland OyKauneudenhoitopalvelut
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
BruttotulosLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 | 30.6.2021 |
|---|---|---|---|---|
| Käyttökate | -39 t€ | -35 t€ | -33 t€ | -33 t€ |
| Liikevoitto | -64 t€ | -54 t€ | -45 t€ | -42 t€ |
| Tilikauden tulos | 226 t€ | 299 t€ | 270 t€ | 273 t€ |
| Henkilöstökulut | 24 t€ | 28 t€ | 26 t€ | 26 t€ |
| Omavaraisuusaste | 91,0 % | 88,7 % | 96,7 % | 96,7 % |
| Quick ratio | 5,37 | 4,36 | 19,61 | 18,64 |
| Current ratio | 5,37 | 4,36 | 19,61 | 18,64 |
| Oman pääoman tuotto | 10,2 % | 13,7 % | 13,2 % | 14,2 % |
| Taseen loppusumma | 2,4 M€ | 2,5 M€ | 2,1 M€ | 2,0 M€ |
| Oma pääoma | 2,2 M€ | 2,2 M€ | 2,0 M€ | 1,9 M€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 17 t€ | 74 t€ | 22 t€ | 374 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 | 30.6.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut tuotot | 10 t€ | 3 600 € | 0 € | – |
| Henkilöstökulut | -24 t€ | -28 t€ | -26 t€ | -26 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | -26 t€ | -18 t€ | -12 t€ | -9 000 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -25 t€ | -11 t€ | -7 616 € | -6 887 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -64 t€ | -54 t€ | -45 t€ | -42 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 291 t€ | 320 t€ | 276 t€ | 280 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 226 t€ | 266 t€ | 231 t€ | 238 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -2 182 € | -5 010 € | -664 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 226 t€ | 299 t€ | 270 t€ | 273 t€ |
Tase
| 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 | 30.6.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 1,3 M€ | 1,2 M€ | 757 t€ | 748 t€ |
| Saamiset | 21 t€ | 60 t€ | 303 t€ | 324 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 17 t€ | 74 t€ | 22 t€ | 374 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 1,2 M€ | 1,2 M€ | 1,4 M€ | 1,2 M€ |
| Vastaavaa | 2,4 M€ | 2,5 M€ | 2,1 M€ | 2,0 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 2,2 M€ | 2,2 M€ | 2,0 M€ | 1,9 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 222 t€ | 277 t€ | 69 t€ | 67 t€ |
| Vieras pääoma | 222 t€ | 277 t€ | 69 t€ | 67 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (47)
| 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 | 30.6.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut tuotot | 10 t€ | 3 600 € | 0 € | – |
| Henkilöstökulut | -24 t€ | -28 t€ | -26 t€ | -26 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | -26 t€ | -18 t€ | -12 t€ | -9 000 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -25 t€ | -11 t€ | -7 616 € | -6 887 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -64 t€ | -54 t€ | -45 t€ | -42 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 291 t€ | 320 t€ | 276 t€ | 280 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 226 t€ | 266 t€ | 231 t€ | 238 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -2 182 € | -5 010 € | -664 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 226 t€ | 299 t€ | 270 t€ | 273 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 1,3 M€ | 1,2 M€ | 757 t€ | 748 t€ |
| Saamiset | 21 t€ | 60 t€ | 303 t€ | 324 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 17 t€ | 74 t€ | 22 t€ | 374 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 1,2 M€ | 1,2 M€ | 1,4 M€ | 1,2 M€ |
| Vastaavaa | 2,4 M€ | 2,5 M€ | 2,1 M€ | 2,0 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 2,2 M€ | 2,2 M€ | 2,0 M€ | 1,9 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 222 t€ | 277 t€ | 69 t€ | 67 t€ |
| Vieras pääoma | 222 t€ | 277 t€ | 69 t€ | 67 t€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 214 t€ | 223 t€ | 0 € | – |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 721 t€ | 721 t€ | 721 t€ | 721 t€ |
| Arvonalentumiset vaihtuvien vastaavien rahoitusarvopapereista | -72 t€ | 0 € | – | – |
| Muut osakkeet ja osuudet, rahoitusarvopaperit | 1,2 M€ | 1,1 M€ | 1,0 M€ | 543 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 226 t€ | 299 t€ | 270 t€ | 273 t€ |
| Rahoitusarvopaperit | 1,2 M€ | 1,1 M€ | 1,0 M€ | 543 t€ |
| Koneet ja kalusto | 50 t€ | 27 t€ | 36 t€ | 27 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 208 t€ | 208 t€ | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 452 € | 82 € | 74 € | 75 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 14 t€ | 8 761 € | 8 361 € | 4 009 € |
| Vastattavaa | 2,4 M€ | 2,5 M€ | 2,1 M€ | 2,0 M€ |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 158 € | 0 € | 872 € | 388 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 1 932 € | 5 227 € | 1 703 € | 2 370 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -13 t€ | -5 987 € | -20 t€ | -2 581 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 218 t€ | 272 t€ | 66 t€ | 64 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 21 t€ | 60 t€ | 303 t€ | 324 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 6 270 € | 17 t€ | 160 € | 13 t€ |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 339 t€ | 308 t€ | 268 t€ | 272 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 2,0 M€ | 1,9 M€ | 1,8 M€ | 1,6 M€ |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 64 t€ | 64 t€ | 0 € | – |
| Sijoitukset | 929 t€ | 929 t€ | 721 t€ | 721 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | -26 t€ | -18 t€ | -12 t€ | -9 000 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 328 t€ | 314 t€ | 36 t€ | 27 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 35 t€ | 295 t€ | 307 t€ |
| Konserniavustukset | 0 € | 35 t€ | 44 t€ | 35 t€ |
| Lyhytaikaiset saadut ennakot | 1 280 € | 0 € | – | – |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 37 t€ | 17 t€ | 28 t€ | 10 t€ |
| Muut henkilösivukulut | -457 € | -550 € | -518 € | -534 € |
| Palkat ja palkkiot | -23 t€ | -27 t€ | -25 t€ | -25 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.