TJT Technologies Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kirkkonummi, rekisteröity vuonna 2012. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 36,1 M€ ja liikevoitto 3,3 M€; omavaraisuusaste 92,9 %.
Liikevaihto 202536,1 M€+69 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto3,3 M€9,1 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos1,7 M€käyttökate 3,1 M€
Omavaraisuusaste92,9 %quick ratio 0,19
Toiminut14 vrekisteröity 3.1.2012
Kirkkonummi: 14 uutta yritystä 30 päivässä
- Maxmet AbMuualla luokittelematon muiden metallituotteiden valmistus
- Rocos Sales OyTeleviestinnän jälleenmyyntipalvelut ja televiestintää koskevat välityspalvelut
- Foxora OyTietojenkäsittelyinfrastruktuuri, tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 36,1 M€ | 21,3 M€ |
| Liikevaihdon muutos | 69,0 % | – |
| Käyttökate | 3,1 M€ | 1,1 M€ |
| Käyttökate-% | 8,7 % | 5,3 % |
| Liikevoitto | 3,3 M€ | 1,3 M€ |
| Liikevoitto-% | 9,1 % | 6,1 % |
| Tilikauden tulos | 1,7 M€ | 1,3 M€ |
| Henkilöstökulut | -6 446 € | -5 977 € |
| Omavaraisuusaste | 92,9 % | 94,7 % |
| Quick ratio | 0,19 | 6,22 |
| Current ratio | 22,47 | 537,26 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 7,6 % | 9,7 % |
| Oman pääoman tuotto | 4,6 % | 3,6 % |
| Taseen loppusumma | 38,5 M€ | 38,7 M€ |
| Oma pääoma | 35,8 M€ | 36,6 M€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 77 t€ | 361 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 36,1 M€ | 21,3 M€ |
| Materiaalit ja palvelut | 32,5 M€ | 19,7 M€ |
| Henkilöstökulut | 6 446 € | 5 977 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 164 t€ | 175 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 64 t€ | 113 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 3,3 M€ | 1,3 M€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1,2 M€ | -6 945 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 2,0 M€ | 1,3 M€ |
| Tuloverot | 389 t€ | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1,7 M€ | 1,3 M€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 10,4 M€ | 7,3 M€ |
| Vaihto-omaisuus | 27,9 M€ | 31,0 M€ |
| Saamiset | 162 t€ | 1 600 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 77 t€ | 361 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 28,1 M€ | 31,3 M€ |
| Vastaavaa | 38,5 M€ | 38,7 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 50 t€ | 50 t€ |
| Oma pääoma | 35,8 M€ | 36,6 M€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 1,5 M€ | 2,0 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1,3 M€ | 58 t€ |
| Vieras pääoma | 2,8 M€ | 2,1 M€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (49)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 36,1 M€ | 21,3 M€ |
| Materiaalit ja palvelut | 32,5 M€ | 19,7 M€ |
| Henkilöstökulut | 6 446 € | 5 977 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 164 t€ | 175 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 64 t€ | 113 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 3,3 M€ | 1,3 M€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1,2 M€ | -6 945 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 2,0 M€ | 1,3 M€ |
| Tuloverot | 389 t€ | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1,7 M€ | 1,3 M€ |
| Pysyvät vastaavat | 10,4 M€ | 7,3 M€ |
| Vaihto-omaisuus | 27,9 M€ | 31,0 M€ |
| Saamiset | 162 t€ | 1 600 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 77 t€ | 361 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 28,1 M€ | 31,3 M€ |
| Vastaavaa | 38,5 M€ | 38,7 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 50 t€ | 50 t€ |
| Oma pääoma | 35,8 M€ | 36,6 M€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 1,5 M€ | 2,0 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1,3 M€ | 58 t€ |
| Vieras pääoma | 2,8 M€ | 2,1 M€ |
| Muu vaihto-omaisuus | 27,9 M€ | 31,0 M€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 3,3 M€ | 3,4 M€ |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 378 t€ | 378 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 1,7 M€ | 1,3 M€ |
| Koneet ja kalusto | 49 t€ | 62 t€ |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien sijoituksista | 1,3 M€ | 0 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 6,0 M€ | 2,9 M€ |
| Eläkekulut | 3 221 € | 3 322 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 4 132 € | 37 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 162 t€ | 1 554 € |
| Vastattavaa | 38,5 M€ | 38,7 M€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 411 t€ | 16 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 9 544 € | 2 448 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 837 t€ | 6 216 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 162 t€ | 1 600 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 41 € | 46 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 34,1 M€ | 35,3 M€ |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 592 t€ | 592 t€ |
| Sijoitukset | 6,4 M€ | 3,3 M€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | 3,1 M€ | 2,7 M€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 164 t€ | 175 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 3,9 M€ | 4,1 M€ |
| Palvelujen ostot | 188 t€ | 187 t€ |
| Pitkäaikaiset pääomalainat | 1,5 M€ | 2,0 M€ |
| Ostot tilikauden aikana | 29,3 M€ | 16,8 M€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 16 t€ | 9 393 € |
| Muut henkilösivukulut | 3 225 € | 2 655 € |
| Muut saamiset (sijoitukset) | 100 t€ | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.