Athletic Performance Academy Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Tampere, rekisteröity vuonna 2011. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 455 t€ ja liikevoitto 3 321 €; omavaraisuusaste 52,8 %.
Liikevaihto 2025455 t€+15 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto3 321 €0,7 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos3 068 €käyttökate -10 t€
Omavaraisuusaste52,8 %quick ratio 1,12
Toiminut14 vrekisteröity 1.12.2011
Tampere: 62 uutta yritystä 30 päivässä
- Puhakka Consulting OyRakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
- Markus Vallinoja Holding OyHoldingyhtiöiden toiminta
- Metsuripalvelu Mähönen OyMetsätaloutta palveleva toiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 455 t€ | 394 t€ | 346 t€ | 261 t€ | 290 t€ | 286 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 15,4 % | 14,0 % | 32,7 % | -10,0 % | 1,5 % | – |
| Käyttökate | -10 t€ | 2 337 € | 37 t€ | -25 t€ | 15 t€ | 59 t€ |
| Käyttökate-% | -2,3 % | 0,6 % | 10,6 % | -9,7 % | 5,1 % | 20,8 % |
| Liikevoitto | 3 321 € | -11 t€ | 30 t€ | -31 t€ | 8 968 € | 54 t€ |
| Liikevoitto-% | 0,7 % | -2,8 % | 8,7 % | -12,1 % | 3,1 % | 19,1 % |
| Tilikauden tulos | 3 068 € | -11 t€ | 29 t€ | -32 t€ | 7 094 € | 43 t€ |
| Henkilöstökulut | -15 t€ | 54 t€ | 49 t€ | 22 t€ | 18 t€ | 54 t€ |
| Omavaraisuusaste | 52,8 % | 63,2 % | 92,8 % | 86,9 % | 90,0 % | 84,2 % |
| Quick ratio | 1,12 | 1,15 | 2,51 | 2,22 | 8,28 | 5,52 |
| Current ratio | 1,14 | 1,17 | 2,54 | 2,26 | 8,28 | 5,52 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 11,7 % | 9,0 % | 1,8 % | 3,2 % | 3,6 % | 6,1 % |
| Oman pääoman tuotto | 5,2 % | -18,7 % | 36,6 % | -57,9 % | 7,6 % | 46,4 % |
| Taseen loppusumma | 150 t€ | 129 t€ | 117 t€ | 83 t€ | 104 t€ | 111 t€ |
| Oma pääoma | 59 t€ | 61 t€ | 79 t€ | 54 t€ | 93 t€ | 94 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 45 t€ | 39 t€ | 62 t€ | 46 t€ | 56 t€ | 51 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 455 t€ | 394 t€ | 346 t€ | 261 t€ | 290 t€ | 286 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | – | – | 0 € | 1 285 € | 36 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 193 t€ | -177 t€ | -132 t€ | -150 t€ | -149 t€ | -121 t€ |
| Henkilöstökulut | 15 t€ | -54 t€ | -49 t€ | -22 t€ | -18 t€ | -54 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 14 t€ | -14 t€ | -6 555 € | -6 086 € | -5 825 € | -4 822 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 230 t€ | -161 t€ | -128 t€ | -114 t€ | -110 t€ | -88 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 3 321 € | -11 t€ | 30 t€ | -31 t€ | 8 968 € | 54 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 253 € | -222 € | -215 € | -88 € | -61 € | -9 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 3 068 € | -11 t€ | 30 t€ | -32 t€ | 8 907 € | 54 t€ |
| Tuloverot | – | 0 € | -1 041 € | 0 € | -1 813 € | -11 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 3 068 € | -11 t€ | 29 t€ | -32 t€ | 7 094 € | 43 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 47 t€ | 50 t€ | 20 t€ | 18 t€ | 17 t€ | 14 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 1 881 € | 1 361 € | 1 438 € | 1 225 € | 0 € | – |
| Saamiset | 57 t€ | 39 t€ | 34 t€ | 18 t€ | 30 t€ | 45 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 45 t€ | 39 t€ | 62 t€ | 46 t€ | 56 t€ | 51 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 103 t€ | 79 t€ | 98 t€ | 65 t€ | 86 t€ | 97 t€ |
| Vastaavaa | 150 t€ | 129 t€ | 117 t€ | 83 t€ | 104 t€ | 111 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 59 t€ | 61 t€ | 79 t€ | 54 t€ | 93 t€ | 94 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 91 t€ | 68 t€ | 38 t€ | 29 t€ | 10 t€ | 18 t€ |
| Vieras pääoma | 91 t€ | 68 t€ | 38 t€ | 29 t€ | 10 t€ | 18 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (48)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 455 t€ | 394 t€ | 346 t€ | 261 t€ | 290 t€ | 286 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | – | – | 0 € | 1 285 € | 36 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 193 t€ | -177 t€ | -132 t€ | -150 t€ | -149 t€ | -121 t€ |
| Henkilöstökulut | 15 t€ | -54 t€ | -49 t€ | -22 t€ | -18 t€ | -54 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 14 t€ | -14 t€ | -6 555 € | -6 086 € | -5 825 € | -4 822 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 230 t€ | -161 t€ | -128 t€ | -114 t€ | -110 t€ | -88 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 3 321 € | -11 t€ | 30 t€ | -31 t€ | 8 968 € | 54 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 253 € | -222 € | -215 € | -88 € | -61 € | -9 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 3 068 € | -11 t€ | 30 t€ | -32 t€ | 8 907 € | 54 t€ |
| Tuloverot | – | 0 € | -1 041 € | 0 € | -1 813 € | -11 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 3 068 € | -11 t€ | 29 t€ | -32 t€ | 7 094 € | 43 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 47 t€ | 50 t€ | 20 t€ | 18 t€ | 17 t€ | 14 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 1 881 € | 1 361 € | 1 438 € | 1 225 € | 0 € | – |
| Saamiset | 57 t€ | 39 t€ | 34 t€ | 18 t€ | 30 t€ | 45 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 45 t€ | 39 t€ | 62 t€ | 46 t€ | 56 t€ | 51 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 103 t€ | 79 t€ | 98 t€ | 65 t€ | 86 t€ | 97 t€ |
| Vastaavaa | 150 t€ | 129 t€ | 117 t€ | 83 t€ | 104 t€ | 111 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 59 t€ | 61 t€ | 79 t€ | 54 t€ | 93 t€ | 94 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 91 t€ | 68 t€ | 38 t€ | 29 t€ | 10 t€ | 18 t€ |
| Vieras pääoma | 91 t€ | 68 t€ | 38 t€ | 29 t€ | 10 t€ | 18 t€ |
| Aineettomat hyödykkeet | 10 t€ | 8 940 € | 0 € | – | – | – |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 3 068 € | -11 t€ | 29 t€ | -32 t€ | 7 094 € | 43 t€ |
| Koneet ja kalusto | 36 t€ | 41 t€ | 20 t€ | 18 t€ | 17 t€ | 14 t€ |
| Eläkekulut | 13 t€ | -12 t€ | -12 t€ | -11 t€ | -14 t€ | -14 t€ |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | – | – | – | – | 0 € | 223 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 26 t€ | 35 t€ | 5 628 € | 6 957 € | 10 t€ | 9 562 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | – | 0 € | 3 569 € | 1 674 € | 4 653 € | 16 t€ |
| Vastattavaa | 150 t€ | 129 t€ | 117 t€ | 83 t€ | 104 t€ | 111 t€ |
| Aineet ja tarvikkeet | 1 881 € | 1 361 € | 1 438 € | 1 225 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | – | – | – | 0 € | 7 809 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 23 t€ | 16 t€ | 17 t€ | 2 050 € | 11 t€ | 14 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 253 € | -222 € | -215 € | -88 € | -61 € | -9 € |
| Pitkäaikaiset saamiset | 27 t€ | 0 € | – | – | – | – |
| Lyhytaikaiset muut velat | 28 t€ | 567 € | 508 € | 1 272 € | 124 € | 149 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 29 t€ | 39 t€ | 34 t€ | 18 t€ | 30 t€ | 45 t€ |
| Pitkäaikaiset muut saamiset | 27 t€ | 0 € | – | – | – | – |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 6 774 € | 23 t€ | 14 t€ | 14 t€ | 15 t€ | 16 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 54 t€ | 70 t€ | 48 t€ | 83 t€ | 84 t€ | 48 t€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | -520 € | -77 € | 212 € | 1 225 € | 0 € | – |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 14 t€ | -14 t€ | -6 555 € | -6 086 € | -5 825 € | -4 822 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 36 t€ | 41 t€ | 20 t€ | 18 t€ | 17 t€ | 14 t€ |
| Palvelujen ostot | 181 t€ | -166 t€ | -120 t€ | -137 t€ | -135 t€ | -100 t€ |
| Lyhytaikaiset saadut ennakot | 37 t€ | 32 t€ | 32 t€ | 20 t€ | 0 € | – |
| Ostot tilikauden aikana | 13 t€ | -11 t€ | -12 t€ | -14 t€ | -14 t€ | -21 t€ |
| Muut henkilösivukulut | 693 € | -1 936 € | -1 457 € | -948 € | -1 874 € | -3 005 € |
| Palkat ja palkkiot | 2 000 € | -40 t€ | -35 t€ | -9 512 € | -2 167 € | -37 t€ |
| Muut aineettomat hyödykkeet | 10 t€ | 8 940 € | 0 € | – | – | – |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.