JMRS Invest Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kotka, rekisteröity vuonna 2011. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 0 € ja liikevoitto 54 t€; omavaraisuusaste 66,7 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 37 t€ ja tuloverot 7 304 €.
Kotka: 8 uutta yritystä 30 päivässä
- Oninfinite OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- ASAP - Reilumpi kaikille OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Laapas paineautot OyViemäri- ja jätevesihuolto
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 0 € | 0 € |
| Liikevaihdon muutos | -100,0 % | – |
| Käyttökate | 54 t€ | 47 t€ |
| Käyttökate-% | – | -235004400,0 % |
| Liikevoitto | 54 t€ | 47 t€ |
| Liikevoitto-% | – | -237090550,0 % |
| Tilikauden tulos | 35 t€ | 29 t€ |
| Omavaraisuusaste | 66,7 % | 60,4 % |
| Quick ratio | 7,30 | 6,74 |
| Current ratio | 7,30 | 6,74 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | – | -1384201650,0 % |
| Oman pääoman tuotto | 7,7 % | 6,9 % |
| Taseen loppusumma | 687 t€ | 700 t€ |
| Oma pääoma | 458 t€ | 423 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 26 t€ | 60 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 0 € | 0 € |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 130 t€ | 131 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 65 t€ | 63 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 313 € | 417 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 10 t€ | 21 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 54 t€ | 47 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 10 t€ | 11 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 44 t€ | 37 t€ |
| Tuloverot | 8 966 € | 7 483 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 35 t€ | 29 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 294 t€ | 295 t€ |
| Saamiset | 366 t€ | 345 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 26 t€ | 60 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 392 t€ | 405 t€ |
| Vastaavaa | 687 t€ | 700 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 458 t€ | 423 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 175 t€ | 217 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 54 t€ | 60 t€ |
| Vieras pääoma | 229 t€ | 277 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (46)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 0 € | 0 € |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 130 t€ | 131 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 65 t€ | 63 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 313 € | 417 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 10 t€ | 21 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 54 t€ | 47 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 10 t€ | 11 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 44 t€ | 37 t€ |
| Tuloverot | 8 966 € | 7 483 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 35 t€ | 29 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 294 t€ | 295 t€ |
| Saamiset | 366 t€ | 345 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 26 t€ | 60 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 392 t€ | 405 t€ |
| Vastaavaa | 687 t€ | 700 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 458 t€ | 423 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 175 t€ | 217 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 54 t€ | 60 t€ |
| Vieras pääoma | 229 t€ | 277 t€ |
| Sijoitukset | 293 t€ | 293 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 3 575 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 2 228 € | 1 515 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 420 t€ | 391 t€ |
| Pitkäaikaiset saamiset | 362 t€ | 344 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 63 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 3 129 € | 160 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 869 € | 1 211 € |
| Ostot tilikauden aikana | 65 t€ | 62 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 35 t€ | 29 t€ |
| Osuudet omistusyhteysyrityksissä | 200 t€ | 200 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 4 507 € | 1 211 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 11 t€ | 11 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 939 € | 1 252 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 236 € | 10 t€ |
| Vastattavaa | 687 t€ | 700 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 609 € | 18 € |
| Pitkäaikaiset saamiset saman konsernin yrityksiltä | 344 t€ | 344 t€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 169 t€ | 217 t€ |
| Koneet ja kalusto | 939 € | 1 252 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 313 € | 417 € |
| Palvelujen ostot | 0 € | 650 € |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 93 t€ | 93 t€ |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 48 t€ | 48 t€ |
| Pitkäaikaiset saamiset omistusyhteysyrityksiltä | 17 t€ | 0 € |
| Pitkäaikaiset muut velat | 6 270 € | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna JMRS Invest Oy kuuluu toimialaluokassa muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta suurempaan puoliskoon (6954 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 22 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.