First Balance Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Vantaa, rekisteröity vuonna 2009. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 112 t€ ja liikevoitto 159 €; omavaraisuusaste 87,7 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 39 t€ ja tuloverot 7 805 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 112 t€ | 136 t€ | 167 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -17,6 % | -18,6 % | – |
| Käyttökate | 159 € | 39 t€ | 76 t€ |
| Käyttökate-% | 0,1 % | 28,2 % | 45,2 % |
| Liikevoitto | 159 € | 39 t€ | 76 t€ |
| Liikevoitto-% | 0,1 % | 28,2 % | 45,2 % |
| Tilikauden tulos | -41 € | 31 t€ | 61 t€ |
| Henkilöstökulut | -85 t€ | 81 t€ | 79 t€ |
| Omavaraisuusaste | 87,7 % | 90,6 % | 90,8 % |
| Quick ratio | 8,11 | 10,60 | 10,87 |
| Current ratio | 8,11 | 10,60 | 10,87 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 15,8 % | 15,8 % | 15,5 % |
| Oman pääoman tuotto | -0,0 % | 14,9 % | 23,7 % |
| Taseen loppusumma | 144 t€ | 228 t€ | 282 t€ |
| Oma pääoma | 126 t€ | 206 t€ | 256 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 93 t€ | 177 t€ | 192 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 112 t€ | 136 t€ | 167 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 4 797 € | -2 434 € | -223 € |
| Henkilöstökulut | 85 t€ | -81 t€ | -79 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 22 t€ | -14 t€ | -13 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 159 € | 39 t€ | 76 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 168 € | 1 € | -41 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -9 € | 39 t€ | 76 t€ |
| Tuloverot | 32 € | -7 812 € | -15 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -41 € | 31 t€ | 61 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Saamiset | 51 t€ | 51 t€ | 89 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 93 t€ | 177 t€ | 192 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 144 t€ | 228 t€ | 282 t€ |
| Vastaavaa | 144 t€ | 228 t€ | 282 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 126 t€ | 206 t€ | 256 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 18 t€ | 22 t€ | 26 t€ |
| Vieras pääoma | 18 t€ | 22 t€ | 26 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (33)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 112 t€ | 136 t€ | 167 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 4 797 € | -2 434 € | -223 € |
| Henkilöstökulut | 85 t€ | -81 t€ | -79 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 22 t€ | -14 t€ | -13 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 159 € | 39 t€ | 76 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 168 € | 1 € | -41 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -9 € | 39 t€ | 76 t€ |
| Tuloverot | 32 € | -7 812 € | -15 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -41 € | 31 t€ | 61 t€ |
| Saamiset | 51 t€ | 51 t€ | 89 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 93 t€ | 177 t€ | 192 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 144 t€ | 228 t€ | 282 t€ |
| Vastaavaa | 144 t€ | 228 t€ | 282 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 126 t€ | 206 t€ | 256 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 18 t€ | 22 t€ | 26 t€ |
| Vieras pääoma | 18 t€ | 22 t€ | 26 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 29 t€ | 42 t€ | 89 t€ |
| Eläkekulut | 18 t€ | -15 t€ | -13 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -41 € | 31 t€ | 61 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 168 € | 0 € | -41 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 51 t€ | 51 t€ | 89 t€ |
| Vastattavaa | 144 t€ | 228 t€ | 282 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 60 t€ | -60 t€ | -60 t€ |
| Palvelujen ostot | 4 797 € | -2 405 € | -223 € |
| Muut henkilösivukulut | 7 499 € | -6 290 € | -6 187 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 130 € | 113 € | 139 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 5 807 € | 5 848 € | 8 104 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 22 t€ | 8 875 € | 330 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 1 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 12 t€ | 16 t€ | 18 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 0 € | -29 € | 0 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 124 t€ | 173 t€ | 193 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna First Balance Oy kuuluu toimialaluokassa liikkeenjohdon konsultointi suurempaan puoliskoon (7664 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 16 t€, 2,5-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Vantaa
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta