Rhinion Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Nurmijärvi, rekisteröity vuonna 2009. Tilikaudella, joka päättyi 31.8.2026, liikevoitto -16 t€; omavaraisuusaste 98,8 %.
Bruttotulos 2026–tilikausi päättyi 31.8.2026
Liikevoitto-16 t€
Tilikauden tulos26 t€käyttökate -22 t€
Omavaraisuusaste98,8 %quick ratio 12,76
Toiminut17 vrekisteröity 3.2.2009
Nurmijärvi: 15 uutta yritystä 30 päivässä
- Lumentec OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Nurmijärven Onnenkimpale ryMuualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon avopalvelutoiminta
- Tanmore OyRakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | – | 0 € | -102 € |
| Liikevaihdon muutos | – | – | -100,0 % | – |
| Käyttökate | -22 t€ | -9 383 € | -13 t€ | -17 t€ |
| Käyttökate-% | – | – | – | 16429,6 % |
| Liikevoitto | -16 t€ | -17 t€ | -23 t€ | -20 t€ |
| Liikevoitto-% | – | – | – | 19315,7 % |
| Tilikauden tulos | 26 t€ | -14 t€ | 13 t€ | -18 t€ |
| Henkilöstökulut | -56 € | 150 € | 114 € | 137 € |
| Omavaraisuusaste | 98,8 % | 99,1 % | 99,8 % | 99,7 % |
| Quick ratio | 12,76 | 8,79 | 24,22 | 58,38 |
| Current ratio | 12,76 | 8,79 | 24,22 | 58,38 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | – | – | – | -969,1 % |
| Oman pääoman tuotto | 8,7 % | -4,6 % | 3,7 % | -4,8 % |
| Taseen loppusumma | 296 t€ | 303 t€ | 355 t€ | 388 t€ |
| Oma pääoma | 293 t€ | 300 t€ | 355 t€ | 387 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 44 t€ | 24 t€ | 17 t€ | 57 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | – | 0 € | -102 € |
| Materiaalit ja palvelut | – | – | 0 € | 23 € |
| Henkilöstökulut | 56 € | -150 € | -114 € | -137 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 5 531 € | -7 375 € | -9 833 € | -2 944 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 11 t€ | -9 233 € | -13 t€ | -17 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -16 t€ | -17 t€ | -23 t€ | -20 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -42 t€ | 2 968 € | 36 t€ | -983 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 26 t€ | -14 t€ | 13 t€ | -21 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -55 € | -150 € | 2 283 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 26 t€ | -14 t€ | 13 t€ | -18 t€ |
Tase
| 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 252 t€ | 279 t€ | 337 t€ | 330 t€ |
| Saamiset | 0 € | 65 € | 966 € | 516 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 44 t€ | 24 t€ | 17 t€ | 57 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 44 t€ | 24 t€ | 18 t€ | 58 t€ |
| Vastaavaa | 296 t€ | 303 t€ | 355 t€ | 388 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 293 t€ | 300 t€ | 355 t€ | 387 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 3 479 € | 2 770 € | 747 € | 989 € |
| Vieras pääoma | 3 479 € | 2 770 € | 747 € | 989 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (38)
| 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | – | 0 € | -102 € |
| Materiaalit ja palvelut | – | – | 0 € | 23 € |
| Henkilöstökulut | 56 € | -150 € | -114 € | -137 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 5 531 € | -7 375 € | -9 833 € | -2 944 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 11 t€ | -9 233 € | -13 t€ | -17 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -16 t€ | -17 t€ | -23 t€ | -20 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -42 t€ | 2 968 € | 36 t€ | -983 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 26 t€ | -14 t€ | 13 t€ | -21 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -55 € | -150 € | 2 283 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 26 t€ | -14 t€ | 13 t€ | -18 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 252 t€ | 279 t€ | 337 t€ | 330 t€ |
| Saamiset | 0 € | 65 € | 966 € | 516 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 44 t€ | 24 t€ | 17 t€ | 57 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 44 t€ | 24 t€ | 18 t€ | 58 t€ |
| Vastaavaa | 296 t€ | 303 t€ | 355 t€ | 388 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 293 t€ | 300 t€ | 355 t€ | 387 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 3 479 € | 2 770 € | 747 € | 989 € |
| Vieras pääoma | 3 479 € | 2 770 € | 747 € | 989 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 26 t€ | -14 t€ | 13 t€ | -18 t€ |
| Koneet ja kalusto | 17 t€ | 22 t€ | 29 t€ | 8 831 € |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien sijoituksista | -22 t€ | 37 t€ | 28 t€ | -9 349 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 235 t€ | 257 t€ | 308 t€ | 321 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 0 € | 53 € | 954 € | 0 € |
| Vastattavaa | 296 t€ | 303 t€ | 355 t€ | 388 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 8 337 € | -67 t€ | -16 t€ | -32 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | – | – | 0 € | 159 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 3 479 € | 2 770 € | 747 € | 989 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 0 € | 65 € | 966 € | 516 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 12 € | 12 € | 357 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 28 t€ | 34 t€ | 24 t€ | 41 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 265 t€ | 312 t€ | 339 t€ | 403 t€ |
| Sijoitukset | 235 t€ | 257 t€ | 308 t€ | 321 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 5 531 € | -7 375 € | -9 833 € | -2 944 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 17 t€ | 22 t€ | 29 t€ | 8 831 € |
| Palvelujen ostot | – | – | 0 € | 23 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 0 € | 0 € | 8 € |
| Muut henkilösivukulut | 56 € | -150 € | -114 € | -137 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.