Longbeach Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kuopio, rekisteröity vuonna 2007. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto -72 €. Verotettava tulo oli vuonna 2024 37 t€ ja tuloverot 7 330 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.3.2023 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihdon muutos | -24,3 % | 31,4 % | – | – |
| Bruttotulos | 196 t€ | 259 t€ | 197 t€ | 0 € |
| Käyttökate | -72 € | 32 t€ | 62 t€ | -1 797 € |
| Liikevoitto | -72 € | 32 t€ | 62 t€ | -1 797 € |
| Tilikauden tulos | 1 861 € | 43 t€ | 51 t€ | -1 598 € |
| Henkilöstökulut | -149 t€ | 180 t€ | 118 t€ | 0 € |
| Taseen loppusumma | 108 t€ | 119 t€ | 101 t€ | 32 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 53 t€ | 67 t€ | 48 t€ | 7 196 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.3.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 196 t€ | 259 t€ | 197 t€ | 0 € |
| Henkilöstökulut | 149 t€ | -180 t€ | -118 t€ | 0 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 47 t€ | -46 t€ | -16 t€ | -1 797 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -72 € | 32 t€ | 62 t€ | -1 797 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -2 445 € | 19 t€ | 1 987 € | 334 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 2 373 € | 51 t€ | 64 t€ | -1 463 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 861 € | 43 t€ | 51 t€ | -1 598 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.3.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Saamiset | 17 t€ | 14 t€ | 28 t€ | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 53 t€ | 67 t€ | 48 t€ | 7 196 € |
| Vastaavaa | 108 t€ | 119 t€ | 101 t€ | 32 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (13)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.3.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 196 t€ | 259 t€ | 197 t€ | 0 € |
| Henkilöstökulut | 149 t€ | -180 t€ | -118 t€ | 0 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 47 t€ | -46 t€ | -16 t€ | -1 797 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -72 € | 32 t€ | 62 t€ | -1 797 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -2 445 € | 19 t€ | 1 987 € | 334 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 2 373 € | 51 t€ | 64 t€ | -1 463 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 861 € | 43 t€ | 51 t€ | -1 598 € |
| Saamiset | 17 t€ | 14 t€ | 28 t€ | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 53 t€ | 67 t€ | 48 t€ | 7 196 € |
| Vastaavaa | 108 t€ | 119 t€ | 101 t€ | 32 t€ |
| Vastattavaa | 108 t€ | 119 t€ | 101 t€ | 32 t€ |
| Sijoitukset | 38 t€ | 38 t€ | 25 t€ | 25 t€ |
| Välittömät verot | 511 € | -7 140 € | -13 t€ | -136 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Longbeach Oy kuuluu toimialaluokassa hammaslääkäripalvelut pienempään puoliskoon (810 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 50 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Kuopio
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta