Ab TMS Invest Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Pietarsaari, rekisteröity vuonna 2007. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2020, liikevaihto oli 36 t€ ja liikevoitto 29 t€; omavaraisuusaste 85,9 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 32 t€ ja tuloverot 6 355 €.
Pietarsaari: 5 uutta yritystä 30 päivässä
- Newforce AbMaa- ja vesirakentamiseen erikoistunut rakennustoiminta
- Holmgren Yhtiöt OyMuualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
- Dentfix AbHammaslääkäripalvelut
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2020 | 31.12.2019 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 36 t€ | 35 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 3,0 % | – |
| Käyttökate | 29 t€ | 25 t€ |
| Käyttökate-% | 79,9 % | 72,6 % |
| Liikevoitto | 29 t€ | 25 t€ |
| Liikevoitto-% | 79,9 % | 72,6 % |
| Tilikauden tulos | 24 t€ | 21 t€ |
| Omavaraisuusaste | 85,9 % | 81,4 % |
| Quick ratio | 6,76 | 13,47 |
| Current ratio | 6,76 | 13,47 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 65,6 % | 84,8 % |
| Oman pääoman tuotto | 16,6 % | 16,3 % |
| Taseen loppusumma | 166 t€ | 159 t€ |
| Oma pääoma | 143 t€ | 129 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 9 548 € | 23 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 36 t€ | 35 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -7 219 € | -9 544 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 29 t€ | 25 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 966 € | 1 197 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 30 t€ | 26 t€ |
| Tuloverot | -5 918 € | -5 289 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 24 t€ | 21 t€ |
Tase
| 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 157 t€ | 136 t€ |
| Saamiset | 0 € | 1 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 9 548 € | 23 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 9 548 € | 23 t€ |
| Vastaavaa | 166 t€ | 159 t€ |
| Oma pääoma | 143 t€ | 129 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 22 t€ | 28 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 413 € | 1 743 € |
| Vieras pääoma | 23 t€ | 29 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (28)
| 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 36 t€ | 35 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -7 219 € | -9 544 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 29 t€ | 25 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 966 € | 1 197 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 30 t€ | 26 t€ |
| Tuloverot | -5 918 € | -5 289 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 24 t€ | 21 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 157 t€ | 136 t€ |
| Saamiset | 0 € | 1 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 9 548 € | 23 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 9 548 € | 23 t€ |
| Vastaavaa | 166 t€ | 159 t€ |
| Oma pääoma | 143 t€ | 129 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 22 t€ | 28 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 413 € | 1 743 € |
| Vieras pääoma | 23 t€ | 29 t€ |
| Sijoitukset | 157 t€ | 136 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 1 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 717 € | 1 117 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 94 t€ | 83 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 24 t€ | 21 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 0 € | 1 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -794 € | -963 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 696 € | 626 € |
| Vastattavaa | 166 t€ | 159 t€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 22 t€ | 28 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 157 t€ | 136 t€ |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 1 760 € | 2 160 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Ab TMS Invest Oy kuuluu toimialaluokassa muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta suurempaan puoliskoon (6954 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 22 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.