KV Redhorn Oy Ltd on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Turku, rekisteröity vuonna 2007. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto 59 t€. Verotettava tulo oli vuonna 2024 41 t€ ja tuloverot 8 190 €.
Turku: 48 uutta yritystä 30 päivässä
- Grass Physio & Performance OyFysioterapiapalvelut
- Cratos Trading Limited OyMuualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
- Gendent OyHammasproteesien ja -implanttien valmistus
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihdon muutos | 69,9 % | -43,7 % | -8,6 % | 167,7 % | -57,0 % | – |
| Bruttotulos | 122 t€ | 72 t€ | 127 t€ | 139 t€ | 52 t€ | 121 t€ |
| Käyttökate | 53 t€ | 29 t€ | 82 t€ | 105 t€ | 11 t€ | 84 t€ |
| Liikevoitto | 59 t€ | 21 t€ | 71 t€ | 90 t€ | -8 813 € | 69 t€ |
| Tilikauden tulos | 69 t€ | 62 t€ | 89 t€ | 66 t€ | -7 405 € | 93 t€ |
| Henkilöstökulut | -3 346 € | 0 € | – | – | – | – |
| Omavaraisuusaste | – | – | – | 97,2 % | 98,3 % | – |
| Quick ratio | – | – | – | 29,29 | 46,26 | – |
| Current ratio | – | – | – | 29,29 | 46,26 | – |
| Oman pääoman tuotto | – | – | – | 18,0 % | -2,1 % | – |
| Taseen loppusumma | 500 t€ | 441 t€ | 407 t€ | 377 t€ | 356 t€ | 431 t€ |
| Oma pääoma | – | – | – | 366 t€ | 350 t€ | – |
| Rahat ja pankkisaamiset | 89 t€ | 145 t€ | 131 t€ | 101 t€ | 60 t€ | 110 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 122 t€ | 72 t€ | 127 t€ | 139 t€ | 52 t€ | 121 t€ |
| Henkilöstökulut | 3 346 € | 0 € | – | – | – | – |
| Poistot ja arvonalentumiset | 6 241 € | -8 322 € | -11 t€ | -15 t€ | -20 t€ | -15 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 53 t€ | -43 t€ | -45 t€ | -35 t€ | -41 t€ | -37 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 59 t€ | 21 t€ | 71 t€ | 90 t€ | -8 813 € | 69 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -22 t€ | 50 t€ | 32 t€ | -6 615 € | 1 408 € | 39 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 81 t€ | 70 t€ | 104 t€ | 83 t€ | -7 405 € | 108 t€ |
| Tuloverot | – | – | – | -17 t€ | 0 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | 69 t€ | 62 t€ | 89 t€ | 66 t€ | -7 405 € | 93 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | – | – | – | 69 t€ | 84 t€ | 69 t€ |
| Saamiset | 76 t€ | 16 t€ | 9 054 € | 4 302 € | 3 277 € | 19 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 89 t€ | 145 t€ | 131 t€ | 101 t€ | 60 t€ | 110 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | – | – | – | 307 t€ | 272 t€ | 362 t€ |
| Vastaavaa | 500 t€ | 441 t€ | 407 t€ | 377 t€ | 356 t€ | 431 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | – | – | – | 2 500 € | 2 500 € | – |
| Oma pääoma | – | – | – | 366 t€ | 350 t€ | – |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | – | – | – | 10 t€ | 5 886 € | – |
| Vieras pääoma | – | – | – | 10 t€ | 5 886 € | – |
Kaikki tilinpäätöksen erät (40)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 122 t€ | 72 t€ | 127 t€ | 139 t€ | 52 t€ | 121 t€ |
| Henkilöstökulut | 3 346 € | 0 € | – | – | – | – |
| Poistot ja arvonalentumiset | 6 241 € | -8 322 € | -11 t€ | -15 t€ | -20 t€ | -15 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 53 t€ | -43 t€ | -45 t€ | -35 t€ | -41 t€ | -37 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 59 t€ | 21 t€ | 71 t€ | 90 t€ | -8 813 € | 69 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -22 t€ | 50 t€ | 32 t€ | -6 615 € | 1 408 € | 39 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 81 t€ | 70 t€ | 104 t€ | 83 t€ | -7 405 € | 108 t€ |
| Tuloverot | – | – | – | -17 t€ | 0 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | 69 t€ | 62 t€ | 89 t€ | 66 t€ | -7 405 € | 93 t€ |
| Pysyvät vastaavat | – | – | – | 69 t€ | 84 t€ | 69 t€ |
| Saamiset | 76 t€ | 16 t€ | 9 054 € | 4 302 € | 3 277 € | 19 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 89 t€ | 145 t€ | 131 t€ | 101 t€ | 60 t€ | 110 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | – | – | – | 307 t€ | 272 t€ | 362 t€ |
| Vastaavaa | 500 t€ | 441 t€ | 407 t€ | 377 t€ | 356 t€ | 431 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | – | – | – | 2 500 € | 2 500 € | – |
| Oma pääoma | – | – | – | 366 t€ | 350 t€ | – |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | – | – | – | 10 t€ | 5 886 € | – |
| Vieras pääoma | – | – | – | 10 t€ | 5 886 € | – |
| Sijoitukset | 1 250 € | 1 250 € | 1 250 € | 1 250 € | 1 250 € | 1 250 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | – | – | – | 179 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset muut velat | – | – | – | 7 969 € | 4 583 € | – |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | – | – | – | 298 t€ | 355 t€ | – |
| Arvonalentumiset vaihtuvien vastaavien rahoitusarvopapereista | – | – | – | -7 042 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | – | – | – | 403 € | 2 318 € | – |
| Lyhytaikaiset ostovelat | – | – | – | 303 € | 483 € | – |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | – | – | – | 3 720 € | 960 € | – |
| Välittömät verot | 13 t€ | -8 177 € | -15 t€ | -17 t€ | 0 € | -15 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | – | – | – | 66 t€ | -7 405 € | – |
| Osuudet omistusyhteysyrityksissä | – | – | – | 1 250 € | 1 250 € | – |
| Lyhytaikaiset saamiset | – | – | – | 4 302 € | 3 277 € | – |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | – | – | – | -5 € | -8 € | – |
| Aineelliset hyödykkeet | 42 t€ | 49 t€ | 57 t€ | 68 t€ | 83 t€ | 68 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | – | – | 2 223 € | 820 € | – |
| Vastattavaa | 500 t€ | 441 t€ | 407 t€ | 377 t€ | 356 t€ | 431 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | – | – | – | 433 € | 1 416 € | – |
| Muut aineelliset hyödykkeet | – | – | – | 24 t€ | 24 t€ | – |
| Koneet ja kalusto | – | – | – | 44 t€ | 59 t€ | – |
| Rahoitusarvopaperit | 291 t€ | 229 t€ | 209 t€ | 202 t€ | 209 t€ | 233 t€ |
| Muut arvopaperit | – | – | – | 202 t€ | 209 t€ | – |
| Suunnitelman mukaiset poistot | – | – | – | -15 t€ | -20 t€ | – |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna KV Redhorn Oy Ltd kuuluu toimialaluokassa ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus suurempaan puoliskoon (3154 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 27 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.