QL Partners Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Siilinjärvi, rekisteröity vuonna 2007. Tilikaudella, joka päättyi 30.6.2025, liikevaihto oli 636 € ja liikevoitto -8 643 €; omavaraisuusaste 98,9 %.
Talous
| Tunnusluvut | 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 636 € | 1 843 € | 13 t€ | 64 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -65,5 % | -86,1 % | -79,4 % | – |
| Käyttökate | -6 349 € | -5 114 € | -29 t€ | -10 t€ |
| Käyttökate-% | -998,3 % | -277,5 % | -220,2 % | -16,1 % |
| Liikevoitto | -8 643 € | -7 506 € | -32 t€ | -11 t€ |
| Liikevoitto-% | -1359,0 % | -407,3 % | -239,3 % | -17,1 % |
| Tilikauden tulos | -8 656 € | -7 506 € | -32 t€ | -11 t€ |
| Omavaraisuusaste | 98,9 % | 99,8 % | 99,4 % | 14,3 % |
| Quick ratio | 45,53 | 255,86 | 106,74 | 1,11 |
| Current ratio | 45,53 | 255,86 | 106,74 | 1,14 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 18,5 % | 2,6 % | 1,2 % | 102,5 % |
| Oman pääoman tuotto | -85,6 % | -38,6 % | -118,9 % | -100,0 % |
| Taseen loppusumma | 10 t€ | 19 t€ | 27 t€ | 77 t€ |
| Oma pääoma | 10 t€ | 19 t€ | 27 t€ | 11 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 5 232 € | 12 t€ | 17 t€ | 19 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 636 € | 1 843 € | 13 t€ | 64 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -3 918 € | -1 680 € | -10 t€ | -44 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | -2 294 € | -2 392 € | -2 524 € | -698 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -3 068 € | -5 277 € | -32 t€ | -30 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -8 643 € | -7 506 € | -32 t€ | -11 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -13 € | 0 € | -425 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -8 656 € | -7 506 € | -32 t€ | -11 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -8 656 € | -7 506 € | -32 t€ | -11 t€ |
Tase
| 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 4 886 € | 7 180 € | 9 572 € | 2 095 € |
| Vaihto-omaisuus | – | – | 0 € | 1 364 € |
| Saamiset | 117 € | 506 € | 188 € | 54 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 5 232 € | 12 t€ | 17 t€ | 19 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 5 349 € | 12 t€ | 18 t€ | 75 t€ |
| Vastaavaa | 10 t€ | 19 t€ | 27 t€ | 77 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 10 t€ | 10 t€ | 10 t€ | 10 t€ |
| Oma pääoma | 10 t€ | 19 t€ | 27 t€ | 11 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 117 € | 48 € | 164 € | 66 t€ |
| Vieras pääoma | 117 € | 48 € | 164 € | 66 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (39)
| 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 636 € | 1 843 € | 13 t€ | 64 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -3 918 € | -1 680 € | -10 t€ | -44 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | -2 294 € | -2 392 € | -2 524 € | -698 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -3 068 € | -5 277 € | -32 t€ | -30 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -8 643 € | -7 506 € | -32 t€ | -11 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -13 € | 0 € | -425 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -8 656 € | -7 506 € | -32 t€ | -11 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -8 656 € | -7 506 € | -32 t€ | -11 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 4 886 € | 7 180 € | 9 572 € | 2 095 € |
| Vaihto-omaisuus | – | – | 0 € | 1 364 € |
| Saamiset | 117 € | 506 € | 188 € | 54 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 5 232 € | 12 t€ | 17 t€ | 19 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 5 349 € | 12 t€ | 18 t€ | 75 t€ |
| Vastaavaa | 10 t€ | 19 t€ | 27 t€ | 77 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 10 t€ | 10 t€ | 10 t€ | 10 t€ |
| Oma pääoma | 10 t€ | 19 t€ | 27 t€ | 11 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 117 € | 48 € | 164 € | 66 t€ |
| Vieras pääoma | 117 € | 48 € | 164 € | 66 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | – | 0 € | 110 € | 3 538 € |
| Vastattavaa | 10 t€ | 19 t€ | 27 t€ | 77 t€ |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 63 t€ | 63 t€ | 63 t€ | 15 t€ |
| Muu vaihto-omaisuus | – | – | 0 € | 1 364 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 117 € | 506 € | 188 € | 54 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 117 € | 135 € | 188 € | 0 € |
| Koneet ja kalusto | 886 € | 1 180 € | 1 572 € | 2 095 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -54 t€ | -46 t€ | -14 t€ | -3 161 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 117 € | 48 € | 55 € | 56 t€ |
| Aineettomat hyödykkeet | 4 000 € | 6 000 € | 8 000 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | – | – | 0 € | 40 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -8 656 € | -7 506 € | -32 t€ | -11 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -13 € | 0 € | -425 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | – | – | 0 € | 1 184 € |
| Palvelujen ostot | -3 715 € | -1 280 € | -8 534 € | -44 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 886 € | 1 180 € | 1 572 € | 2 095 € |
| Ostot tilikauden aikana | -203 € | -400 € | -1 893 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 0 € | 371 € | 0 € | 13 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | – | 0 € | 6 740 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | -2 294 € | -2 392 € | -2 524 € | -698 € |
| Aineettomat oikeudet | 4 000 € | 6 000 € | 8 000 € | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Siilinjärvi
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta