Kiinteistö Oy Porin Mikkolantie 9 on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Pori, rekisteröity vuonna 2001. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 24 t€ ja liikevoitto 15 t€; omavaraisuusaste 99,6 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 16 t€ ja tuloverot 3 221 €.
Pori: 17 uutta yritystä 30 päivässä
- Firmus Holding OyHoldingyhtiöiden toiminta
- Casa Valo OyElokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto
- Porin Aurinkosähkö OySähköasennus
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 24 t€ | 27 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -11,1 % | – |
| Käyttökate | 9 323 € | 8 950 € |
| Käyttökate-% | 38,8 % | 33,1 % |
| Liikevoitto | 15 t€ | 16 t€ |
| Liikevoitto-% | 63,2 % | 59,6 % |
| Tilikauden tulos | 12 t€ | 13 t€ |
| Omavaraisuusaste | 99,6 % | 98,7 % |
| Quick ratio | 77,25 | 18,71 |
| Current ratio | 77,25 | 18,71 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 1,8 % | 4,7 % |
| Oman pääoman tuotto | 11,9 % | 13,2 % |
| Taseen loppusumma | 102 t€ | 99 t€ |
| Oma pääoma | 102 t€ | 97 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 33 t€ | 23 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 24 t€ | 27 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 5 835 € | 7 155 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 006 € | 3 739 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 15 t€ | 16 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 30 € | 15 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 15 t€ | 16 t€ |
| Tuloverot | 3 032 € | 3 221 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 12 t€ | 13 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 69 t€ | 75 t€ |
| Saamiset | 543 € | 1 099 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 33 t€ | 23 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 33 t€ | 24 t€ |
| Vastaavaa | 102 t€ | 99 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 000 € | 8 000 € |
| Oma pääoma | 102 t€ | 97 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 432 € | 1 282 € |
| Vieras pääoma | 432 € | 1 282 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (29)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 24 t€ | 27 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 5 835 € | 7 155 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 006 € | 3 739 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 15 t€ | 16 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 30 € | 15 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 15 t€ | 16 t€ |
| Tuloverot | 3 032 € | 3 221 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 12 t€ | 13 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 69 t€ | 75 t€ |
| Saamiset | 543 € | 1 099 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 33 t€ | 23 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 33 t€ | 24 t€ |
| Vastaavaa | 102 t€ | 99 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 000 € | 8 000 € |
| Oma pääoma | 102 t€ | 97 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 432 € | 1 282 € |
| Vieras pääoma | 432 € | 1 282 € |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 42 t€ | 48 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 12 t€ | 13 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 543 € | 604 € |
| Vastattavaa | 102 t€ | 99 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 432 € | 1 282 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 30 € | 15 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 543 € | 1 099 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 82 t€ | 76 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 495 € |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 26 t€ | 26 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 5 835 € | 7 155 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 69 t€ | 75 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Kiinteistö Oy Porin Mikkolantie 9 kuuluu toimialaluokassa muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta pienempään puoliskoon (6954 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 22 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.