Tammenlehvän kunniamerkkipalvelu Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Helsinki, rekisteröity vuonna 2000. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2024, liikevaihto oli 120 t€ ja liikevoitto -4 529 €; omavaraisuusaste 57,6 %. Julkiset ostajat ostivat siltä 47 t€ vuosina 2022–2026; suurin ostaja on Valtioneuvoston kanslia.
Liikevaihto 2024120 t€+24 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-4 529 €-3,8 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-4 525 €käyttökate -4 529 €
Omavaraisuusaste57,6 %quick ratio 1,79
Toiminut26 vrekisteröity 1.3.2000
Myynti julkisille ostajille47 t€2022–2026
Helsinki: 329 uutta yritystä 30 päivässä
- Mixedtape Group OyRuokaravintolat
- Bella Creative OyMuu esittävä taide
- LHT Solutions OyPuhelinpalvelukeskusten toiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 120 t€ | 97 t€ | 96 t€ | 76 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 23,6 % | 0,6 % | 26,6 % | – |
| Käyttökate | -4 529 € | -6 000 € | 7 822 € | 1 083 € |
| Käyttökate-% | -3,8 % | -6,2 % | 8,1 % | 1,4 % |
| Liikevoitto | -4 529 € | -6 000 € | 7 822 € | 1 083 € |
| Liikevoitto-% | -3,8 % | -6,2 % | 8,1 % | 1,4 % |
| Tilikauden tulos | -4 525 € | -6 000 € | 6 258 € | 850 € |
| Omavaraisuusaste | 57,6 % | 92,1 % | 89,8 % | 83,6 % |
| Quick ratio | 1,79 | 10,27 | 9,83 | 6,10 |
| Current ratio | 2,36 | 12,61 | 9,83 | 6,10 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 21,6 % | 3,5 % | 5,4 % | 10,2 % |
| Oman pääoman tuotto | -12,8 % | -15,1 % | 13,7 % | 2,2 % |
| Taseen loppusumma | 61 t€ | 43 t€ | 51 t€ | 47 t€ |
| Oma pääoma | 35 t€ | 40 t€ | 46 t€ | 39 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 42 t€ | 34 t€ | 47 t€ | 42 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 120 t€ | 97 t€ | 96 t€ | 76 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -16 t€ | -4 744 € | -9 125 € | -11 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -108 t€ | -98 t€ | -79 t€ | -64 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -4 529 € | -6 000 € | 7 822 € | 1 083 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 4 € | 0 € | 1 € | -20 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -4 525 € | -6 000 € | 7 822 € | 1 063 € |
| Tuloverot | – | 0 € | -1 564 € | -213 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -4 525 € | -6 000 € | 6 258 € | 850 € |
Tase
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Vaihto-omaisuus | 15 t€ | 7 993 € | 0 € | – |
| Saamiset | 4 508 € | 1 598 € | 3 716 € | 5 056 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 42 t€ | 34 t€ | 47 t€ | 42 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 61 t€ | 43 t€ | 51 t€ | 47 t€ |
| Vastaavaa | 61 t€ | 43 t€ | 51 t€ | 47 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | 35 t€ | 40 t€ | 46 t€ | 39 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 26 t€ | 3 423 € | 5 177 € | 7 738 € |
| Vieras pääoma | 26 t€ | 3 423 € | 5 177 € | 7 738 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (32)
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 120 t€ | 97 t€ | 96 t€ | 76 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -16 t€ | -4 744 € | -9 125 € | -11 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -108 t€ | -98 t€ | -79 t€ | -64 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -4 529 € | -6 000 € | 7 822 € | 1 083 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 4 € | 0 € | 1 € | -20 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -4 525 € | -6 000 € | 7 822 € | 1 063 € |
| Tuloverot | – | 0 € | -1 564 € | -213 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -4 525 € | -6 000 € | 6 258 € | 850 € |
| Vaihto-omaisuus | 15 t€ | 7 993 € | 0 € | – |
| Saamiset | 4 508 € | 1 598 € | 3 716 € | 5 056 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 42 t€ | 34 t€ | 47 t€ | 42 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 61 t€ | 43 t€ | 51 t€ | 47 t€ |
| Vastaavaa | 61 t€ | 43 t€ | 51 t€ | 47 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | 35 t€ | 40 t€ | 46 t€ | 39 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 26 t€ | 3 423 € | 5 177 € | 7 738 € |
| Vieras pääoma | 26 t€ | 3 423 € | 5 177 € | 7 738 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 22 t€ | 627 € | 277 € | 2 966 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 1 560 € | 0 € | – | – |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 31 t€ | 37 t€ | 31 t€ | 30 t€ |
| Vastattavaa | 61 t€ | 43 t€ | 51 t€ | 47 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 5 € | 1 € | 1 € | 1 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 4 508 € | 1 598 € | 3 716 € | 5 056 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 29 € | 0 € | 1 564 € | 213 € |
| Ostot tilikauden aikana | -23 t€ | -13 t€ | -9 125 € | -11 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 2 716 € | 1 371 € | 3 494 € | 4 811 € |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | 6 813 € | 7 993 € | 0 € | – |
| Valmiit tuotteet | 15 t€ | 7 993 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset muut velat | 3 343 € | 2 796 € | 3 336 € | 4 559 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 232 € | 228 € | 222 € | 245 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -4 525 € | -6 000 € | 6 258 € | 850 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | 0 € | 0 € | -21 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.