Oy F Tres Ab on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Loviisa, rekisteröity vuonna 1996. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 56 t€ ja liikevoitto 1 365 €; omavaraisuusaste -35,9 %.
Liikevaihto 202556 t€+4 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto1 365 €2,4 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-9 793 €käyttökate 1 365 €
Omavaraisuusaste-35,9 %quick ratio 0,01
Toiminut29 vrekisteröity 31.12.1996
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 56 t€ | 54 t€ | 56 t€ | 47 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 4,4 % | -3,9 % | 20,4 % | – |
| Käyttökate | 1 365 € | 39 t€ | 30 t€ | 17 t€ |
| Käyttökate-% | 2,4 % | 73,2 % | 53,5 % | 36,8 % |
| Liikevoitto | 1 365 € | 39 t€ | 30 t€ | 17 t€ |
| Liikevoitto-% | 2,4 % | 71,9 % | 53,1 % | 36,1 % |
| Tilikauden tulos | -9 793 € | 22 t€ | 7 755 € | 10 t€ |
| Omavaraisuusaste | -35,9 % | -35,5 % | -34,7 % | -33,7 % |
| Quick ratio | 0,01 | 0,00 | 0,01 | 0,06 |
| Current ratio | 0,01 | 0,00 | 0,01 | 0,06 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 3297,6 % | 3406,8 % | 3481,2 % | 4347,7 % |
| Taseen loppusumma | 1,4 M€ | 1,4 M€ | 1,5 M€ | 1,5 M€ |
| Oma pääoma | -491 t€ | -481 t€ | -504 t€ | -511 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 477 € | 730 € | 9 129 € | 80 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 56 t€ | 54 t€ | 56 t€ | 47 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 34 t€ | 13 t€ | 0 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 0 € | -675 € | -225 € | -300 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 55 t€ | -48 t€ | -39 t€ | -30 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 1 365 € | 39 t€ | 30 t€ | 17 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 11 t€ | -16 t€ | -22 t€ | -6 817 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -9 793 € | 22 t€ | 7 755 € | 10 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -9 793 € | 22 t€ | 7 755 € | 10 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 1,4 M€ | 1,4 M€ | 1,4 M€ | 1,4 M€ |
| Saamiset | 3 705 € | 2 433 € | 2 215 € | 3 415 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 477 € | 730 € | 9 129 € | 80 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 6 181 € | 3 164 € | 11 t€ | 84 t€ |
| Vastaavaa | 1,4 M€ | 1,4 M€ | 1,5 M€ | 1,5 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € |
| Oma pääoma | -491 t€ | -481 t€ | -504 t€ | -511 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 814 t€ | 814 t€ | 934 t€ | 554 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1,0 M€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ | 1,5 M€ |
| Vieras pääoma | 1,9 M€ | 1,8 M€ | 2,0 M€ | 2,0 M€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (41)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 56 t€ | 54 t€ | 56 t€ | 47 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 34 t€ | 13 t€ | 0 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 0 € | -675 € | -225 € | -300 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 55 t€ | -48 t€ | -39 t€ | -30 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 1 365 € | 39 t€ | 30 t€ | 17 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 11 t€ | -16 t€ | -22 t€ | -6 817 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -9 793 € | 22 t€ | 7 755 € | 10 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -9 793 € | 22 t€ | 7 755 € | 10 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 1,4 M€ | 1,4 M€ | 1,4 M€ | 1,4 M€ |
| Saamiset | 3 705 € | 2 433 € | 2 215 € | 3 415 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 477 € | 730 € | 9 129 € | 80 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 6 181 € | 3 164 € | 11 t€ | 84 t€ |
| Vastaavaa | 1,4 M€ | 1,4 M€ | 1,5 M€ | 1,5 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € |
| Oma pääoma | -491 t€ | -481 t€ | -504 t€ | -511 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 814 t€ | 814 t€ | 934 t€ | 554 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1,0 M€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ | 1,5 M€ |
| Vieras pääoma | 1,9 M€ | 1,8 M€ | 2,0 M€ | 2,0 M€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 1,1 M€ | 1,1 M€ | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -9 793 € | 22 t€ | 7 755 € | 10 t€ |
| Koneet ja kalusto | – | 0 € | 675 € | 900 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 49 t€ | 49 t€ | 49 t€ | 50 t€ |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | – | 0 € | 89 € | 89 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 5 344 € | 2 953 € | 5 782 € | 5 206 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 315 € | 49 € | 248 € | 0 € |
| Vastattavaa | 1,4 M€ | 1,4 M€ | 1,5 M€ | 1,5 M€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 89 t€ | 77 t€ | 65 t€ | 63 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 11 t€ | -16 t€ | -22 t€ | -8 790 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 10 t€ | 20 t€ | 20 t€ | 490 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 939 t€ | 924 t€ | 930 t€ | 916 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 3 705 € | 2 433 € | 2 215 € | 3 415 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -484 t€ | -506 t€ | -514 t€ | -524 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 3 390 € | 2 384 € | 1 879 € | 3 325 € |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 232 t€ | 232 t€ | 293 t€ | 293 t€ |
| Muut aineelliset hyödykkeet | 3 357 € | 3 157 € | 2 799 € | 1 355 € |
| Sijoitukset | 49 t€ | 49 t€ | 49 t€ | 50 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 0 € | -675 € | -225 € | -300 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 1,3 M€ | 1,3 M€ | 1,4 M€ | 1,4 M€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 260 t€ | 260 t€ | 380 t€ | 0 € |
| Pitkäaikaiset pääomalainat | 554 t€ | 554 t€ | 554 t€ | 554 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 10 € | 0 € | 1 € | 1 973 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).