B & G Farm Ab on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Uusikaarlepyy, rekisteröity vuonna 1996. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 2 498 € ja liikevoitto -8 892 €; omavaraisuusaste -995,0 %.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 2 498 € | 4 783 € | 48 t€ | 36 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -47,8 % | -90,0 % | 32,6 % | – |
| Käyttökate | -11 t€ | -6 042 € | -4 030 € | -14 t€ |
| Käyttökate-% | -451,8 % | -126,3 % | -8,5 % | -37,9 % |
| Liikevoitto | -8 892 € | -7 790 € | -6 280 € | -17 t€ |
| Liikevoitto-% | -356,0 % | -162,9 % | -13,2 % | -46,7 % |
| Tilikauden tulos | -14 t€ | -20 t€ | -15 t€ | -24 t€ |
| Henkilöstökulut | 0 € | -68 € | -82 € | 1 091 € |
| Omavaraisuusaste | -995,0 % | -586,9 % | -230,3 % | -117,7 % |
| Quick ratio | 0,01 | 0,02 | 0,14 | 0,06 |
| Current ratio | 0,06 | 0,10 | 0,25 | 0,39 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 6833,4 % | 3461,5 % | 365,8 % | 549,9 % |
| Taseen loppusumma | 16 t€ | 24 t€ | 53 t€ | 91 t€ |
| Oma pääoma | -155 t€ | -141 t€ | -122 t€ | -107 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 129 € | 1 937 € | 11 t€ | 9 551 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 2 498 € | 4 783 € | 48 t€ | 36 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 234 € | 559 € | 0 € | – |
| Materiaalit ja palvelut | 4 477 € | -6 619 € | -46 t€ | -42 t€ |
| Henkilöstökulut | 0 € | 68 € | 82 € | -1 091 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 2 391 € | -1 748 € | -2 251 € | -3 151 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 4 754 € | -4 834 € | -5 456 € | -6 219 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -8 892 € | -7 790 € | -6 280 € | -17 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 4 718 € | -12 t€ | -8 406 € | -6 831 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -14 t€ | -20 t€ | -15 t€ | -24 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -14 t€ | -20 t€ | -15 t€ | -24 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 5 370 € | 8 148 € | 10 t€ | 14 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 8 232 € | 13 t€ | 19 t€ | 65 t€ |
| Saamiset | 0 € | 549 € | 11 t€ | 1 423 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 129 € | 1 937 € | 11 t€ | 9 551 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 10 t€ | 16 t€ | 43 t€ | 77 t€ |
| Vastaavaa | 16 t€ | 24 t€ | 53 t€ | 91 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | -155 t€ | -141 t€ | -122 t€ | -107 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 2 000 € | 2 000 € | 2 000 € | 2 000 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 169 t€ | 164 t€ | 172 t€ | 196 t€ |
| Vieras pääoma | 171 t€ | 166 t€ | 174 t€ | 198 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (48)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 2 498 € | 4 783 € | 48 t€ | 36 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 234 € | 559 € | 0 € | – |
| Materiaalit ja palvelut | 4 477 € | -6 619 € | -46 t€ | -42 t€ |
| Henkilöstökulut | 0 € | 68 € | 82 € | -1 091 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 2 391 € | -1 748 € | -2 251 € | -3 151 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 4 754 € | -4 834 € | -5 456 € | -6 219 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -8 892 € | -7 790 € | -6 280 € | -17 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 4 718 € | -12 t€ | -8 406 € | -6 831 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -14 t€ | -20 t€ | -15 t€ | -24 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -14 t€ | -20 t€ | -15 t€ | -24 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 5 370 € | 8 148 € | 10 t€ | 14 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 8 232 € | 13 t€ | 19 t€ | 65 t€ |
| Saamiset | 0 € | 549 € | 11 t€ | 1 423 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 129 € | 1 937 € | 11 t€ | 9 551 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 10 t€ | 16 t€ | 43 t€ | 77 t€ |
| Vastaavaa | 16 t€ | 24 t€ | 53 t€ | 91 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | -155 t€ | -141 t€ | -122 t€ | -107 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 2 000 € | 2 000 € | 2 000 € | 2 000 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 169 t€ | 164 t€ | 172 t€ | 196 t€ |
| Vieras pääoma | 171 t€ | 166 t€ | 174 t€ | 198 t€ |
| Rahoitusarvopaperit | 855 € | 855 € | 855 € | 855 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 4 718 € | -12 t€ | -8 406 € | -6 831 € |
| Sijoitukset | 168 € | 168 € | 168 € | 168 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | – | 0 € | 11 t€ | 1 002 € |
| Vastattavaa | 16 t€ | 24 t€ | 53 t€ | 91 t€ |
| Aineet ja tarvikkeet | 8 232 € | 13 t€ | 19 t€ | 65 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 168 t€ | 86 t€ | 24 t€ | 21 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet, rahoitusarvopaperit | 855 € | 855 € | 855 € | 855 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 608 € | 163 € | 671 € | 367 € |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 3 887 € | 6 232 € | 7 790 € | 11 t€ |
| Koneet ja kalusto | 138 € | 570 € | 910 € | 1 214 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 168 € | 168 € | 168 € | 168 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 549 € | 3 € | 421 € |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | 4 385 € | -6 577 € | -46 t€ | -36 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 2 391 € | -1 748 € | -2 251 € | -3 151 € |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 1 177 € | 1 177 € | 1 177 € | 1 177 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 0 € | 549 € | 11 t€ | 1 423 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 0 € | 77 t€ | 148 t€ | 174 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € |
| Palkat ja palkkiot | – | – | 0 € | -1 200 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -14 t€ | -20 t€ | -15 t€ | -24 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -150 t€ | -130 t€ | -115 t€ | -92 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 93 € | -42 € | -75 € | -6 217 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 5 202 € | 7 979 € | 9 878 € | 13 t€ |
| Muut henkilösivukulut | – | – | 0 € | -16 € |
| Eläkekulut | 0 € | 68 € | 82 € | 125 € |
| Pitkäaikaiset pääomalainat | 2 000 € | 2 000 € | 2 000 € | 2 000 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Uusikaarlepyy
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta