Hyvinkään Ajo-opisto Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Hyvinkää, rekisteröity vuonna 1996. Yritys on selvitystilassa 24.6.2026 alkaen. Tilikaudella, joka päättyi 31.3.2026, liikevaihto oli 1 833 € ja liikevoitto -12 t€. Viimeisin kaupparekisterimerkintä: selvitystila 10.7.2026.
Liikevaihto 20261 833 €-64 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-12 t€-659,9 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-12 t€käyttökate -12 t€
Toiminut30 vrekisteröity 7.3.1996
Kaupparekisteri1merkintää, uusin selvitystila
TilaSelvitystilassa24.6.2026 alkaen
Hyvinkää: 8 uutta yritystä 30 päivässä
- Jyliset OyTalonrakentaminen
- WauWall OyMuu mainostoimistojen toiminta
- RFS Invest OyMuualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 833 € | 5 114 € | 12 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -64,2 % | -57,4 % | – |
| Käyttökate | -12 t€ | -4 189 € | 13 t€ |
| Käyttökate-% | -659,9 % | -81,9 % | 107,9 % |
| Liikevoitto | -12 t€ | -4 189 € | 13 t€ |
| Liikevoitto-% | -659,9 % | -81,9 % | 107,9 % |
| Tilikauden tulos | -12 t€ | -4 385 € | 13 t€ |
| Henkilöstökulut | -105 € | 251 € | 1 722 € |
| Omavaraisuusaste | – | 88,4 % | 90,0 % |
| Quick ratio | 0,00 | 7,59 | 9,13 |
| Current ratio | 0,00 | 7,59 | 9,13 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 203,0 % | 22,2 % | 12,2 % |
| Oman pääoman tuotto | – | -50,5 % | 97,7 % |
| Taseen loppusumma | 0 € | 9 812 € | 15 t€ |
| Oma pääoma | -3 720 € | 8 677 € | 13 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 0 € | 202 € | 2 969 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 833 € | 5 114 € | 12 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 1 992 € | 0 € | 17 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 429 € | -991 € | -4 224 € |
| Henkilöstökulut | 105 € | -251 € | -1 722 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 15 t€ | -8 061 € | -11 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -12 t€ | -4 189 € | 13 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 302 € | -196 € | -186 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -12 t€ | -4 385 € | 13 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -12 t€ | -4 385 € | 13 t€ |
Tase
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 0 € | 1 200 € | 1 200 € |
| Saamiset | 0 € | 8 409 € | 10 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 0 € | 202 € | 2 969 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 0 € | 8 612 € | 13 t€ |
| Vastaavaa | 0 € | 9 812 € | 15 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 5 214 € | 5 214 € | 5 214 € |
| Oma pääoma | -3 720 € | 8 677 € | 13 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 3 466 € | 0 € | – |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 254 € | 1 135 € | 1 459 € |
| Vieras pääoma | 3 720 € | 1 135 € | 1 459 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (38)
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 833 € | 5 114 € | 12 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 1 992 € | 0 € | 17 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 429 € | -991 € | -4 224 € |
| Henkilöstökulut | 105 € | -251 € | -1 722 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 15 t€ | -8 061 € | -11 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -12 t€ | -4 189 € | 13 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 302 € | -196 € | -186 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -12 t€ | -4 385 € | 13 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -12 t€ | -4 385 € | 13 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 0 € | 1 200 € | 1 200 € |
| Saamiset | 0 € | 8 409 € | 10 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 0 € | 202 € | 2 969 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 0 € | 8 612 € | 13 t€ |
| Vastaavaa | 0 € | 9 812 € | 15 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 5 214 € | 5 214 € | 5 214 € |
| Oma pääoma | -3 720 € | 8 677 € | 13 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 3 466 € | 0 € | – |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 254 € | 1 135 € | 1 459 € |
| Vieras pääoma | 3 720 € | 1 135 € | 1 459 € |
| Palvelujen ostot | 371 € | -786 € | -1 298 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 3 463 € | 7 848 € | -4 910 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 21 € | 115 € | 771 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -12 t€ | -4 385 € | 13 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | – | 0 € | 1 943 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 12 € | 1 020 € | 688 € |
| Ostot tilikauden aikana | 58 € | -205 € | -2 926 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 302 € | -203 € | -808 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 7 € | 622 € |
| Muut henkilösivukulut | 105 € | 0 € | -120 € |
| Pitkäaikaiset muut saamiset | 0 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 220 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset saamiset | – | 0 € | 1 943 € |
| Eläkekulut | 0 € | -251 € | -1 602 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 3 466 € | 0 € | – |
| Muut osakkeet ja osuudet | 0 € | 1 200 € | 1 200 € |
| Pitkäaikaiset saamiset | 0 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Sijoitukset | 0 € | 1 200 € | 1 200 € |
| Vastattavaa | 0 € | 9 812 € | 15 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Kaupparekisterin tapahtumat
- Selvitystila