Viimeistelykivi Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Tuusula, rekisteröity vuonna 1996. Tilikaudella, joka päättyi 31.3.2026, liikevaihto oli 232 t€ ja liikevoitto 17 t€; omavaraisuusaste 48,1 %.
Liikevaihto 2026232 t€-2 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto17 t€7,2 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos3 049 €käyttökate 7 416 €
Omavaraisuusaste48,1 %quick ratio 1,13
Toiminut30 vrekisteröity 29.2.1996
Tuusula: 9 uutta yritystä 30 päivässä
- Ihoa Health OyLuontaistuotteiden vähittäiskauppa
- Caire LVIS OyLämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
- BAT&MAT KPK OYMuu moottoriajoneuvojen osien ja varusteiden vähittäiskauppa
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.3.2026 | 31.3.2025 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 232 t€ | 236 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -1,8 % | – |
| Käyttökate | 7 416 € | 37 t€ |
| Käyttökate-% | 3,2 % | 15,5 % |
| Liikevoitto | 17 t€ | 38 t€ |
| Liikevoitto-% | 7,2 % | 15,9 % |
| Tilikauden tulos | 3 049 € | 23 t€ |
| Henkilöstökulut | -95 t€ | -92 t€ |
| Omavaraisuusaste | 48,1 % | 46,9 % |
| Quick ratio | 1,13 | 1,81 |
| Current ratio | 1,71 | 2,36 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 22,1 % | 21,4 % |
| Oman pääoman tuotto | 6,4 % | 51,6 % |
| Taseen loppusumma | 99 t€ | 95 t€ |
| Oma pääoma | 48 t€ | 45 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 5 382 € | 29 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 232 t€ | 236 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 2 611 € |
| Materiaalit ja palvelut | 29 t€ | 36 t€ |
| Henkilöstökulut | 95 t€ | 92 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 9 361 € | 971 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 83 t€ | 72 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 17 t€ | 38 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 2 485 € | 1 475 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 14 t€ | 36 t€ |
| Tuloverot | 832 € | 5 219 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 3 049 € | 23 t€ |
Tase
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 46 t€ | 37 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 18 t€ | 13 t€ |
| Saamiset | 30 t€ | 15 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 5 382 € | 29 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 53 t€ | 58 t€ |
| Vastaavaa | 99 t€ | 95 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 523 € | 2 523 € |
| Oma pääoma | 48 t€ | 45 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 20 t€ | 26 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 31 t€ | 24 t€ |
| Vieras pääoma | 51 t€ | 51 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (50)
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 232 t€ | 236 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 2 611 € |
| Materiaalit ja palvelut | 29 t€ | 36 t€ |
| Henkilöstökulut | 95 t€ | 92 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 9 361 € | 971 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 83 t€ | 72 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 17 t€ | 38 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 2 485 € | 1 475 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 14 t€ | 36 t€ |
| Tuloverot | 832 € | 5 219 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 3 049 € | 23 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 46 t€ | 37 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 18 t€ | 13 t€ |
| Saamiset | 30 t€ | 15 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 5 382 € | 29 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 53 t€ | 58 t€ |
| Vastaavaa | 99 t€ | 95 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 523 € | 2 523 € |
| Oma pääoma | 48 t€ | 45 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 20 t€ | 26 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 31 t€ | 24 t€ |
| Vieras pääoma | 51 t€ | 51 t€ |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 0 € | 924 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 8 261 € | 0 € |
| Sijoitukset | 18 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 6 989 € | 6 490 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 42 t€ | 19 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 391 € | 432 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 8 275 € | 3 946 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 15 t€ | 9 352 € |
| Ostot tilikauden aikana | 33 t€ | 40 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 3 049 € | 23 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 30 t€ | 15 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 2 551 € | 1 557 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 28 t€ | 37 t€ |
| Aineet ja tarvikkeet | 18 t€ | 13 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 82 t€ | 81 t€ |
| Saamiset saman konsernin yrityksiltä (sijoitukset) | 18 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 9 072 € | 8 637 € |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 5 488 € | 5 418 € |
| Vastattavaa | 99 t€ | 95 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 66 € | 83 € |
| Muut henkilösivukulut | 3 495 € | 2 397 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 20 t€ | 26 t€ |
| Konserniavustukset | 10 t€ | 7 890 € |
| Koneet ja kalusto | 28 t€ | 37 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 9 361 € | 971 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 6 690 € | 4 464 € |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | -4 450 € | -3 682 € |
| Eläkekulut | 8 793 € | 8 526 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.