Isännöinti MiNi Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Helsinki, rekisteröity vuonna 1993. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 8 656 € ja liikevoitto 6 717 €; omavaraisuusaste 43,0 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 20 t€ ja tuloverot 4 110 €.
Helsinki: 289 uutta yritystä 30 päivässä
- Mixedtape Group OyRuokaravintolat
- Bella Creative OyMuu esittävä taide
- LHT Solutions OyPuhelinpalvelukeskusten toiminta
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 8 656 € | 23 t€ | 28 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -62,1 % | -17,6 % | – |
| Käyttökate | 6 594 € | 21 t€ | 23 t€ |
| Käyttökate-% | 76,2 % | 90,5 % | 81,3 % |
| Liikevoitto | 6 717 € | 20 t€ | 22 t€ |
| Liikevoitto-% | 77,6 % | 89,8 % | 80,5 % |
| Tilikauden tulos | -2 542 € | 15 t€ | 16 t€ |
| Omavaraisuusaste | 43,0 % | 55,1 % | 46,8 % |
| Quick ratio | 30,72 | 0,14 | 0,18 |
| Current ratio | 30,72 | 0,14 | 0,18 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 1328,5 % | 372,1 % | 367,7 % |
| Oman pääoman tuotto | -2,9 % | 14,3 % | 17,7 % |
| Taseen loppusumma | 202 t€ | 189 t€ | 191 t€ |
| Oma pääoma | 87 t€ | 104 t€ | 89 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 857 € | 936 € | 6 528 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 8 656 € | 23 t€ | 28 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 123 € | -164 € | -218 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 816 € | -2 171 € | -5 173 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 6 717 € | 20 t€ | 22 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1 143 € | -926 € | -1 870 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 5 574 € | 20 t€ | 20 t€ |
| Tuloverot | 1 191 € | -4 682 € | -4 615 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -2 542 € | 15 t€ | 16 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 184 t€ | 184 t€ | 184 t€ |
| Saamiset | 15 t€ | 4 403 € | 627 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 857 € | 936 € | 6 528 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 18 t€ | 5 339 € | 7 156 € |
| Vastaavaa | 202 t€ | 189 t€ | 191 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € |
| Oma pääoma | 87 t€ | 104 t€ | 89 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 114 t€ | 47 t€ | 61 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 591 € | 38 t€ | 40 t€ |
| Vieras pääoma | 115 t€ | 85 t€ | 102 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (42)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 8 656 € | 23 t€ | 28 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 123 € | -164 € | -218 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 816 € | -2 171 € | -5 173 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 6 717 € | 20 t€ | 22 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1 143 € | -926 € | -1 870 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 5 574 € | 20 t€ | 20 t€ |
| Tuloverot | 1 191 € | -4 682 € | -4 615 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -2 542 € | 15 t€ | 16 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 184 t€ | 184 t€ | 184 t€ |
| Saamiset | 15 t€ | 4 403 € | 627 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 857 € | 936 € | 6 528 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 18 t€ | 5 339 € | 7 156 € |
| Vastaavaa | 202 t€ | 189 t€ | 191 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € |
| Oma pääoma | 87 t€ | 104 t€ | 89 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 114 t€ | 47 t€ | 61 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 591 € | 38 t€ | 40 t€ |
| Vieras pääoma | 115 t€ | 85 t€ | 102 t€ |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 181 t€ | 181 t€ | 181 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -2 542 € | 15 t€ | 16 t€ |
| Koneet ja kalusto | 369 € | 492 € | 656 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 106 € | 500 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 0 € | 1 990 € | 0 € |
| Vastattavaa | 202 t€ | 189 t€ | 191 t€ |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 201 € | 37 t€ | 37 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 115 € | 0 € | 3 411 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 1 784 € | 380 € | 380 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 1 219 € | -926 € | -1 870 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 168 € | 590 € | 134 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 15 t€ | 4 403 € | 627 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 86 t€ | 86 t€ | 71 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 1 504 € | 2 034 € | 247 € |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € |
| Pitkäaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 105 t€ | 47 t€ | 47 t€ |
| Sijoitukset | 181 t€ | 181 t€ | 181 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 123 € | -164 € | -218 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 2 892 € | 3 015 € | 3 178 € |
| Lyhytaikaiset saamiset saman konsernin yrityksiltä | 12 t€ | 0 € | – |
| Konserniavustukset | 6 925 € | 0 € | – |
| Pitkäaikaiset pääomalainat | – | 0 € | 13 t€ |
| Pitkäaikaiset muut velat | 9 000 € | 0 € | 1 400 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 76 € | 0 € | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Isännöinti MiNi Oy kuuluu toimialaluokassa muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti suurempaan puoliskoon (579 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 15 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.