R.L. Style Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Raasepori, rekisteröity vuonna 1992. Tilikaudella, joka päättyi 30.6.2026, liikevaihto oli 39 t€ ja liikevoitto 39 t€; omavaraisuusaste 72,7 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 7 570 € ja tuloverot 1 514 €.
Raasepori: 9 uutta yritystä 30 päivässä
- Grönberg Solutions OyLiikkeenjohdon konsultointi
- Shoreline OyTaiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen
- Selkko Oy AbOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Talous
| Tunnusluvut | 30.6.2026 | 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 39 t€ | 122 t€ | 129 t€ | 177 t€ | 122 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -68,2 % | -5,2 % | -26,9 % | 45,3 % | – |
| Käyttökate | 31 t€ | 26 t€ | 32 t€ | 79 t€ | 49 t€ |
| Käyttökate-% | 78,5 % | 21,3 % | 24,7 % | 44,8 % | 40,5 % |
| Liikevoitto | 39 t€ | 11 t€ | 17 t€ | 64 t€ | 40 t€ |
| Liikevoitto-% | 98,9 % | 8,7 % | 13,1 % | 36,2 % | 32,9 % |
| Tilikauden tulos | 28 t€ | 3 753 € | 9 238 € | 49 t€ | 36 t€ |
| Henkilöstökulut | -6 576 € | 37 t€ | 20 t€ | 4 172 € | 10 t€ |
| Omavaraisuusaste | 72,7 % | 50,9 % | 52,3 % | 50,0 % | 44,5 % |
| Quick ratio | 6,36 | 1,36 | 2,87 | 1,86 | 0,88 |
| Current ratio | 6,46 | 1,44 | 2,99 | 1,94 | 0,93 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 333,2 % | 250,1 % | 241,2 % | 187,7 % | 290,4 % |
| Oman pääoman tuotto | 8,2 % | 1,2 % | 2,7 % | 14,8 % | 12,9 % |
| Taseen loppusumma | 476 t€ | 624 t€ | 653 t€ | 664 t€ | 636 t€ |
| Oma pääoma | 346 t€ | 318 t€ | 342 t€ | 332 t€ | 283 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 99 t€ | 7 137 € | 11 t€ | 26 t€ | 18 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 30.6.2026 | 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 39 t€ | 122 t€ | 129 t€ | 177 t€ | 122 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 55 t€ | 21 t€ | 27 t€ | 6 580 € | 5 750 € |
| Materiaalit ja palvelut | 8 162 € | -27 t€ | -29 t€ | -41 t€ | -23 t€ |
| Henkilöstökulut | 6 576 € | -37 t€ | -20 t€ | -4 172 € | -10 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 7 932 € | -15 t€ | -15 t€ | -15 t€ | -9 195 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 33 t€ | -54 t€ | -76 t€ | -59 t€ | -45 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 39 t€ | 11 t€ | 17 t€ | 64 t€ | 40 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 4 088 € | -6 276 € | -7 787 € | -5 515 € | -3 656 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 34 t€ | 4 393 € | 9 116 € | 58 t€ | 36 t€ |
| Tuloverot | 6 157 € | -640 € | 123 € | -9 041 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 28 t€ | 3 753 € | 9 238 € | 49 t€ | 36 t€ |
Tase
| 30.6.2026 | 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 374 t€ | 598 t€ | 613 t€ | 620 t€ | 605 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 1 604 € | 1 604 € | 1 604 € | 1 604 € | 1 604 € |
| Saamiset | 1 400 € | 17 t€ | 27 t€ | 16 t€ | 11 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 99 t€ | 7 137 € | 11 t€ | 26 t€ | 18 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 102 t€ | 26 t€ | 40 t€ | 44 t€ | 31 t€ |
| Vastaavaa | 476 t€ | 624 t€ | 653 t€ | 664 t€ | 636 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € |
| Oma pääoma | 346 t€ | 318 t€ | 342 t€ | 332 t€ | 283 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 114 t€ | 288 t€ | 298 t€ | 309 t€ | 320 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 16 t€ | 18 t€ | 13 t€ | 23 t€ | 34 t€ |
| Vieras pääoma | 130 t€ | 306 t€ | 311 t€ | 332 t€ | 353 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (54)
| 30.6.2026 | 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 39 t€ | 122 t€ | 129 t€ | 177 t€ | 122 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 55 t€ | 21 t€ | 27 t€ | 6 580 € | 5 750 € |
| Materiaalit ja palvelut | 8 162 € | -27 t€ | -29 t€ | -41 t€ | -23 t€ |
| Henkilöstökulut | 6 576 € | -37 t€ | -20 t€ | -4 172 € | -10 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 7 932 € | -15 t€ | -15 t€ | -15 t€ | -9 195 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 33 t€ | -54 t€ | -76 t€ | -59 t€ | -45 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 39 t€ | 11 t€ | 17 t€ | 64 t€ | 40 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 4 088 € | -6 276 € | -7 787 € | -5 515 € | -3 656 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 34 t€ | 4 393 € | 9 116 € | 58 t€ | 36 t€ |
| Tuloverot | 6 157 € | -640 € | 123 € | -9 041 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 28 t€ | 3 753 € | 9 238 € | 49 t€ | 36 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 374 t€ | 598 t€ | 613 t€ | 620 t€ | 605 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 1 604 € | 1 604 € | 1 604 € | 1 604 € | 1 604 € |
| Saamiset | 1 400 € | 17 t€ | 27 t€ | 16 t€ | 11 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 99 t€ | 7 137 € | 11 t€ | 26 t€ | 18 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 102 t€ | 26 t€ | 40 t€ | 44 t€ | 31 t€ |
| Vastaavaa | 476 t€ | 624 t€ | 653 t€ | 664 t€ | 636 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € |
| Oma pääoma | 346 t€ | 318 t€ | 342 t€ | 332 t€ | 283 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 114 t€ | 288 t€ | 298 t€ | 309 t€ | 320 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 16 t€ | 18 t€ | 13 t€ | 23 t€ | 34 t€ |
| Vieras pääoma | 130 t€ | 306 t€ | 311 t€ | 332 t€ | 353 t€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 82 t€ | 327 t€ | 333 t€ | 339 t€ | 345 t€ |
| Sijoitukset | 81 t€ | 0 € | – | – | – |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 91 € | 0 € | 84 € | 0 € | 15 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 9 051 € | 15 t€ | 7 227 € | 13 t€ | 32 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -74 t€ | -78 t€ | -60 t€ | -109 t€ | -145 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 976 € | 4 201 € | 8 556 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 379 € | 1 835 € | 0 € | – | – |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 333 € | 12 t€ | 16 t€ | 13 t€ | 8 810 € |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 387 t€ | 387 t€ | 387 t€ | 387 t€ | 387 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 5 041 € | -12 t€ | -13 t€ | -26 t€ | -20 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 28 t€ | 3 753 € | 9 238 € | 49 t€ | 36 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 1 400 € | 17 t€ | 27 t€ | 16 t€ | 11 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 4 070 € | -6 276 € | -7 787 € | -5 540 € | -3 657 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 294 t€ | 598 t€ | 613 t€ | 620 t€ | 605 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 2 051 € | -28 t€ | -17 t€ | -3 015 € | -8 519 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 6 318 € | 1 142 € | 6 130 € | 10 t€ | 1 114 € |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 0 € | 798 € | 2 153 € | 3 230 € | 2 370 € |
| Vastattavaa | 476 t€ | 624 t€ | 653 t€ | 664 t€ | 636 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | -18 € | 0 € | – | – | – |
| Muut henkilösivukulut | 397 € | -931 € | -524 € | -397 € | -461 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 0 € | 99 t€ | 109 t€ | 120 t€ | 131 t€ |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien hyödykkeistä | 0 € | -3 931 € | 0 € | – | – |
| Muut aineelliset hyödykkeet | – | 0 € | 3 931 € | 0 € | – |
| Koneet ja kalusto | 14 t€ | 18 t€ | 24 t€ | 29 t€ | 7 486 € |
| Muu vaihto-omaisuus | 1 604 € | 1 604 € | 1 604 € | 1 604 € | 1 604 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 7 932 € | -11 t€ | -15 t€ | -15 t€ | -9 195 € |
| Palvelujen ostot | 3 121 € | -15 t€ | -16 t€ | -15 t€ | -2 567 € |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 198 t€ | 253 t€ | 253 t€ | 253 t€ | 253 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 81 t€ | 0 € | – | – | – |
| Eläkekulut | 4 127 € | -8 122 € | -1 806 € | -760 € | -1 029 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | – | – | 0 € | 24 € | 1 € |
| Pitkäaikaiset pääomalainat | 114 t€ | 189 t€ | 189 t€ | 189 t€ | 189 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna R.L. Style Oy kuuluu toimialaluokassa muu muualla luokittelematon uusien tavaroiden vähittäiskauppa pienempään puoliskoon (596 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 11 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.